ارزهای دیجیتال

معیارهای اتریوم گاوها را در برابر گاوها آشکار می کند. نبرد خرس ها، چه کسی برنده است؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

اتریوم (ETH) علیرغم افزایش حدود 4 درصدی در 24 ساعت گذشته، نتوانسته است از مقاومت کلیدی 1300 دلار بالاتر برود. در زمان انتشار، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار با قیمت 1289 دلار معامله می شد.

همانطور که حجم معاملات نشان می دهد، گاوها و خرس ها دوباره بیدار شده اند. در 24 ساعت گذشته حجم معاملات 6.4 میلیارد دلار بوده که نسبت به روز گذشته حدود 31 درصد افزایش داشته است.

قیمت ETH، نمودار 4 ساعته. منبع: TradingView

اتریوم روی زنجیره و معیارهای اجتماعی عدم قطعیت را نشان می دهد

شرکت تجزیه و تحلیل Santiment انجام داده است تحلیل و بررسی نشانه های صعودی و نزولی در داده های زنجیره ای و اجتماعی برای اتریوم و نتیجه متفاوت است.

یک استدلال صعودی توسط آدرس های کوسه و نهنگ اتریوم ارائه شده است. همانطور که Santiment می نویسد، دقیقاً مانند بیت کوین، آدرس های میلیونر ETH بسیاری از عرضه خود را رها کردند در حالی که شرایط ضعیف به نظر می رسید.

با این حال، این شرایط اخیراً تغییر اساسی کرده است. یک ماه پیش، آدرس‌های بزرگ ETH دوباره شروع به انباشت اتریوم کردند. از 7 نوامبر، آدرس‌های اتریوم که دارای 100 میلیون تا 1 میلیون کوین هستند، 1.36 درصد از کل عرضه و 2.09 درصد بیشتر از ETH را در کل (نسبت به قبل) جمع‌آوری کرده‌اند.

از سوی دیگر، حجم اجتماعی نزولی به نظر می رسد. مانند اکثر ارزهای دیجیتال، تعداد بحث ها در مورد اتریوم در حال کاهش است، اما این برای یک بازار نزولی طبیعی به نظر می رسد.

همانطور که Santiment اشاره می‌کند، وقتی دست‌های ضعیف بازار را ترک می‌کنند، این لزوماً چیز بدی نیست. با این حال، چیزی که منفی است این است که «درمورد اتریوم در مقایسه با سایر دارایی‌های برتر صحبت‌های کمی وجود دارد».

در عین حال، اگر نهنگ‌های صعودی بتوانند با مقاومت کمی قیمت را بالاتر ببرند، این می‌تواند به یک استدلال صعودی تبدیل شود، بنابراین به طور قابل‌توجهی بر احساسات عمومی بازار تأثیر می‌گذارد.

در حال حاضر نزولی نیز MVRV (میانگین بازگشت تجاری آدرس ها) است. میانگین بازدهی در میان آدرس‌های بلندمدت (365 روزه) همچنان نشان‌دهنده «درد زیادی» است.

با این حال، بر اساس یک روند صعودی درازمدت در حال ظهور در MVRV، این متریک همچنین می تواند به سمت منطقه صعودی حرکت کند.

عرضه باقیمانده اتریوم در صرافی ها بسیار صعودی است. این در پایین ترین حد در 4 سال گذشته یعنی 12.1 درصد از کل عرضه است. بنابراین، متریک به وضوح به پایین در حال شکل گیری اشاره می کند.

طرفین هنوز قطبی هستند

در مقابل، نرخ های تامین مالی (قراردادهای دائمی) خنثی هستند. در حال حاضر نه گاوها و نه خرس‌ها نمی‌توانند بر این معیار غلبه کنند. نرخ های تامین مالی ETH از زمان انفجار FTX برای نوسان در هر دو جهت بسیار صاف بوده است.

بر اساس تحلیل Santiment، از نظر سود/زیان تحقق یافته، خرس‌ها در حال حاضر به وضوح برنده هستند. با توجه به افزایش اخیر قیمت اتریوم، در حال حاضر سودهای کوتاه مدت زیادی وجود دارد.

در نهایت، Santiment خلاصه می کند:

به طور کلی، معیارهای زنجیره ای و اجتماعی اتریوم تقریباً به همان اندازه که چشم انداز جمعیت مختلط است. […]دراز مدت؟ […] اتریوم به احتمال زیاد به پایین ترین سطح 3 سال آینده خود در مقابل بالاترین سطح 3 ساله خود نزدیک تر است. اما آیا ما در رنج حداکثری هستیم؟ احتمالا هنوز نه.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا