ارزهای دیجیتال

معامله گران کریپتو بالاترین قدرت خرید را در دو سال به دست آورده اند

بازار کریپتو در جلسه امروز در سبز معامله می‌شود، زیرا برخی از عوامل کلان اقتصادی را کاهش می‌دهد. امروز، ایالات متحده چاپ شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) جولای را منتشر کرد که حکایت از کاهش تورم داشت و به بیت کوین، اتریوم و دیگران اجازه می داد تا مقداری آرامش را تجربه کنند.

CPI در ماه های گذشته یک معیار کلیدی بوده است زیرا فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) تلاش می کند تا با افزایش نرخ بهره و کاهش ترازنامه آن را کاهش دهد. بنابراین، بازارهای جهانی نقدینگی کمتری را شاهد بوده‌اند که تأثیر منفی بر دارایی‌های ریسکی مانند سهام و ارزهای دیجیتال داشته است.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین (BTC) با 23900 دلار با 4 درصد سود در 24 ساعت گذشته معامله می شود در حالی که اتریوم (ETH) در مدت مشابه با 1800 دلار با سود 9 درصد معامله می شود. کریپتو دوم همچنان به عملکرد بهتر از BTC ادامه می دهد زیرا به نظر می رسد سرمایه گذاران در حال مهاجرت به بخش آلت کوین هستند.

قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته در حال حرکت است. منبع: BTCUSDT Tradingview

چاپ CPI ژوئیه به دلیل روند نزولی کالاها، به ویژه در بخش انرژی شاهد کاهش قیمت ها بود. با این حال، ریک ریدر، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری بلک راک، معتقد است که تورم “هنوز با نرخ نگران کننده ای بالا در حال اجراست”.

این ممکن است به عنوان یک باد مخالف برای دارایی های دیجیتال و دارایی های ریسک در درازمدت ادامه دهد، اما ممکن است به فدرال رزرو اجازه دهد تا با سیاست پولی خود کمتر تهاجمی باشد. رایدر گفت موارد زیر در مورد اثر صعودی بلندمدت بالقوه تورم کمتر:

با گذشت زمان، ما فکر می‌کنیم که کندی رشد اقتصادی، ادامه چرخه پیاده‌روی قاطعانه فدرال رزرو و امکان حل و فصل مشکلات زنجیره تامین مداوم باید بر تورم گسترده تأثیر بگذارد.

رایدر ادعا می‌کند که تورم ممکن است در ماه‌های آینده به روند کاهشی یا معتدل ادامه دهد. این ممکن است عدم اطمینان را در سراسر بازار کریپتو از بین ببرد و این دارایی ها را با پشتیبانی کافی برای بازپس گیری بالاترین سطح قبلی فراهم کند.

بیت کوین و کریپتو می توانند شتاب صعودی را افزایش دهند؟

مدیر عامل بلک راک گفت که بزرگترین باد مخالف برای ارزهای دیجیتال، کمیته بازار باز فدرال فدرال (FOMC) خواهد بود. در آن زمان، مؤسسه مالی ممکن است یک افزایش «قابل توجه» دیگر نرخ بهره را اعلام کند، اما «هنوز داده‌های بسیار بیشتری از هم‌اکنون تا جلسه وجود دارد».

در این محیط، داده‌های شرکت تحقیقاتی رمزارز Santiment سوابق افزایش عرضه تتر (USDT) در پلتفرم های مبادلاتی. این نشان دهنده فشار خرید احتمالی از سوی فعالان بازار است که منتظر شفافیت بیشتر در مورد عوامل کلان اقتصادی هستند.

چاپ اخیر CPI ممکن است این وضوح را ارائه دهد، در زمان نگارش این مقاله، عرضه USDT در صرافی‌ها برای اولین بار از آوریل 2022 به 42 درصد رسیده است. اوج ها

Crypto Bitcoin BTC BTCUSDT
منبع: Santiment از طریق توییتر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا