ارزهای دیجیتال

مطالعه BIS نشان می دهد که تعداد زیادی از سرمایه گذاران خرده فروشی بیت کوین متحمل ضرر می شوند

BIS (بانک تسویه حساب های بین المللی) یک بانک مستقر در سوئیس است که متعلق به 63 موسسه مالی مرکزی ملی است که اخیراً یک نظرسنجی جدید بر اساس بیت کوین منتشر کرده است.

در درجه اول، BIS خدمات بانکی مختلفی را به چندین بانک مرکزی ملی ارائه می دهد. همچنین، بستری برای سیاست های نظارتی و بحث های پولی ایجاد می کند. این سازمان همچنین تحلیل هایی را بر اساس اقتصاد کشورها ارائه می دهد.

موسسات مالی مرکزی عضو BIS حدود 18 مدیر را برای اداره عملیات آن انتخاب کردند. موسسات مالی عضو مرکزی متشکل از روسای بانک های مرکزی فرانسه، بلژیک، ایالات متحده، آلمان، بریتانیا و ایتالیا هستند. اینها مدیران دائمی هیئت مدیره هستند.

آنها همچنین می توانند به طور جمعی مدیر دیگری را از یکی از بانک های مرکزی عضو منصوب کنند. در نهایت، فرمانداران سایر مؤسسات مالی بزرگ عضو باید 11 مدیر باقی مانده از کل هیئت مدیره را انتخاب کنند.

مطالعه BIS

با توجه به حرکت مداوم بازار کریپتو، تعجبی ندارد که بسیاری از سرمایه گذاران ضرر کرده باشند. بنابراین، BIS تصمیم گرفت وضعیت سرمایه‌گذاران کریپتو را در رابطه با وضعیت فعلی بازار کریپتو بررسی کند.

یافته‌های آن نشان داد که حدود یک سوم سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی بیت‌کوین در حال حاضر ضرر دارند. این مطالعه بر اساس فعالیت‌های سرمایه‌گذاران خرد در برنامه‌های مختلف بورس انجام شد.

بر اساس این نظرسنجی، بیشتر دانلود اپلیکیشن های صرافی زمانی اتفاق افتاد که بیت کوین هنوز بالای 20 هزار دلار بود. این مطالعه داده‌های مربوط به سال‌های 2015 تا 2022 را پوشش می‌دهد که حدود 95 کشور را در بر می‌گیرد.

این نظرسنجی نشان داد که سرمایه گذاران خرد به طور متوسط ​​ماهانه 100 دلار بیت کوین خریداری می کنند. از این داده ها، حدود 81 درصد از سرمایه گذاران خرد در حال حاضر در زیان هستند.

این اتفاق نگرانی‌هایی را در مورد سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال ایجاد می‌کند. BIS معتقد است اکوسیستم کریپتو یکی از پرخطرترین سرمایه گذاری برای هر کسی است. علاوه بر این، اجرای آن ممکن است در شرایط فعلی هیچ سودی برای اقتصاد نداشته باشد.

بیت کوین همچنان سرمایه گذاران خرده فروشی را جذب می کند

برخلاف باور BIS، سرمایه گذاران همچنان بدون توجه به وضعیت فعلی علاقه بیشتری به بیت کوین نشان می دهند. با این حال، BIS اشاره کرد که ارزهای دیجیتال بسیار نوسان هستند. بنابراین، اگر سرمایه گذاران قصد ورود به آن را داشته باشند، ممکن است متحمل ضرر نیز شوند.

علاوه بر این، این دارایی های دیجیتال هنوز به عنوان روش های پرداخت جهانی شناخته نمی شوند. این واقعیت همچنین نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال هیچ پشتوانه دولتی ندارند.

بانک تسویه‌های بین‌المللی همچنین اشاره کرد که با وجود سقوط بیت‌کوین، سرمایه‌گذاران همچنان معاملات تجاری را با این توکن انجام می‌دهند.

حدود 75 درصد از قیمت بیت کوین در عرض یک سال از بین می رود و این تمام نیست. با توجه به سقوط FTX و 3AC، BIS خاطرنشان کرد که اعتماد سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری‌های کریپتو باید تا حدودی متزلزل باشد. در زمان نوشتن این مقاله، بیت کوین با قیمت 16586 دلار معامله می شود.

کاهش قیمت بیت کوین در نمودار l BTCUSDT در Tradingview.com
Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا