ارزهای دیجیتال

مشکل استخراج بیت کوین شاهد بزرگترین افزایش از ژانویه است

برای ارز دیجیتال پیشرو در جهان، بیت کوین، سال 2022 مملو از قله ها و فرورفتگی های بسیاری بوده است. بیت کوین از معضلات مختلفی عبور کرده است که پیچشی برای عملکرد و احساسات در صنعت ایجاد کرده است. زمستان مزمن کریپتو سال ارزش اکثر دارایی های رمزنگاری را به نصف کاهش داد که بیت کوین ضربه شدیدی به آن وارد کرد.

اگرچه آغاز نیمه دوم سال روند صعودی کمی را به همراه داشت، اما خرس‌ها همچنان سریعاً به قدرت رسیدند. اما این تمام چیزی نیست که در بزرگترین ارز دیجیتال جهان بر اساس ارزش بازار وجود دارد. اکتشافات بیشتر برای روند شاخص ها و پارامترهای BTC هنوز در حال آشکار شدن است.

دشواری معدن افزایش می یابد

آخرین تنظیم سختی استخراج بیت کوین 9.26٪ افزایش یافته است. این ارزش فعلی، قابل توجه ترین افزایش برای شبکه از ژانویه 2022 است. داده های BTC.com نشان داد که روز چهارشنبه، سختی استخراج بیت کوین ارزش از دست رفته خود را پس گرفت و به 30.98 تریلیون رسید. این در مقابل ارزش 28.35 تریلیون تا 28 اوت بود.

گزارش BTC.com برخی برآوردها را برای تعدیل سختی احتمالی بیت کوین در آینده ارائه می دهد. طبق پیش‌بینی‌ها، بیت‌کوین در 13 روز دیگر شاهد چهارمین مورد خواهد بود. انتظار می‌رود این تعدیل بعدی افزایش کمتری داشته باشد و به 31.16 تریلیون برسد. اگر مشکل تخمین زده شده رخ دهد، با 31.25 تریلیون 10 می، مهم ترین مشکل BTC، از بین می رود.

علاوه بر این، BTC.com داده‌هایی در مورد دشواری استخراج تاریخی بیت‌کوین از زمان راه‌اندازی آن ارائه کرد. مشاهده کرد که آخرین افزایش در تعدیل استخراج از رشد مورد انتظار تنها 7 درصد فراتر رفته است. علاوه بر برجسته‌ترین رکورد افزایش 9.26 درصدی تا 21 ژانویه، آخرین داده‌ها افزایش درصدی بعدی است.

نرخ هش بیت کوین و ارتباط آن با دشواری استخراج

در حین محاسبه سختی استخراج بیت کوین، جدا کردن آن از نرخ هش بیت کوین کار آسانی نخواهد بود. افزایش سختی استخراج بیت کوین معادل هش ریت بالاست و بالعکس. دشواری استخراج، مشکلات محاسباتی تجمعی را در حین استخراج بیت کوین اندازه گیری می کند.

روند نزولی بازار و فروپاشی اکوسیستم Terra در ماه می باعث ایجاد انحراف بیشتر برای نرخ هش BTC شد. این به دلیل کاهش شدید قیمت بیت کوین است. نرخ هش از ATH 253 EH/s در ژوئن به 170 ET/s در اوایل آگوست کاهش یافت. متعاقباً، اکثر ماینرها دارایی بیت کوین را فروختند تا اثرات را از بین ببرند.

در حین استخراج بیت کوین، ماینرها معمولا تراکنش ها را در شبکه جمع آوری کرده و آنها را هش می کنند. تعداد تجمعی هش هایی که ماینرها تولید می کنند، نرخ هش را تعیین می کند. هش ها به ایجاد بلوک های جدید در بلاک چین کمک می کنند. انتظار می رود هش در زیر یک سطح مقدار مشخصی باقی بماند که به آن سختی استخراج می گویند.

با افزایش نرخ هش، استخراج برای ماینرها آسانتر و سریعتر می شود. این معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت بیت‌کوین بالا می‌رود. برعکس این مورد برای کاهش نرخ هش است.

مشکل استخراج بیت کوین شاهد بزرگترین افزایش از ژانویه است
روند بیت کوین به زیر 20000 دلار | منبع: نمودار BTCUSDT از TradingView.com

دشواری استخراج بیت کوین از طریق تعدیل آن در هر بلاک 2016، جبران نوسانات نرخ هش را ایجاد می کند و هر دو هفته یکبار اتفاق می افتد. تولید بلوک متوسط ​​را هر 10 دقیقه حفظ می کند.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا