ارزهای دیجیتال

مشکل استخراج بیت کوین برای رسیدن به نقطه پایین، آیا امکان برگشت وجود دارد؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

سودآوری پایین استخراج بیت کوین هنوز برای بسیاری از متعصبان و سرمایه گذاران کریپتو گیج کننده است. با توجه به افزایش روزافزون هزینه های انرژی در اینجا جای تعجبی وجود ندارد. علاوه بر این، بازار نزولی نیز به طور قابل توجهی بر دشواری استخراج بیت کوین تأثیر می گذارد.

در حال حاضر، کسب سود معقول از استخراج بیت کوین محتمل نیست. با این حال، این واقعیت به معنای بی نتیجه بودن استخراج بیت کوین نیست. برعکس، ماینرها مشکلی ندارند، مشروط بر اینکه ابزارهای مناسبی را در فرآیند استخراج استفاده کنند.

دشواری کاهش استخراج بیت کوین

بخش استخراج بیت کوین در حال رکود است. درصد سختی استخراج بیت کوین در روز سه شنبه به حدود 7.32 درصد کاهش یافت. این اتفاق دور از کاهش قیمت توکن های دیجیتال نیست که باعث کاهش سود استخراج کنندگان نیز شده است.

طبق داده‌های استخر استخراج BTC.com، این سیستم با ارتفاع بلوک ۷۶۶،۰۸۰، مهم‌ترین تنظیم را از جولای ۲۰۲۱ انجام داده است. این تنظیم با ژوئیه 2021 مطابقت داشت، زمانی که بسیاری از ماینرها از سیستم خارج شدند. این حرکت ناشی از ممنوعیت چین در مورد ارزهای دیجیتال در آن زمان بود.

طبق فرآیند استخراج بیت کوین، قدرت محاسباتی یا هش ریت هنگام استخراج، نتیجه دشواری استخراج را مشخص می کند. این سیستم برای تثبیت زمان لازم برای دستیابی به یک بلوک بیت کوین ضروری است. با افزایش تعداد ماینرها، سختی استخراج نیز افزایش می یابد.

علاوه بر کاهش سختی استخراج، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین نیز شاهد افزایش مداوم هزینه‌های انرژی و نرخ برق هستند. این رویدادها همچنین بر درآمد ماینرها در چند ماه گذشته تأثیر منفی گذاشته است.

با این حال، ماینرها تنها قربانیان سقوط سرسخت قیمت بیت کوین نیستند. تولیدکنندگان شناخته شده ای مانند Argo Blockchain (ARBK) و Core Scientific (CORZ) تلاش می کنند تا از فشار نقدینگی نزولی بازار جان سالم به در ببرند. از سوی دیگر، Compute North، ورشکستگی فصل 11 را تنها راه نجات می دید.

این شرکت پس از دستیابی به تجهیزات جدید و کارآمد چند ماه پیش شاهد پیشرفت بود. در آن زمان، آنها ماینرهای جدیدی دریافت کردند که چندین پروژه را به موفقیت رساندند.

همچنین، افزایش قابل توجهی در سختی و هش بین آگوست و نوامبر 2021، زمانی که آخرین تعدیل مثبت انجام شد، وجود داشت.

Crypto Winter به تأثیر اصلی تبدیل می شود

این شرکت امیدوار بود که این موفقیت ادامه داشته باشد، تنها به دلیل باد نامطلوب زمستان رمزنگاری 2022. این آغاز نزول hashrate بود. با این وجود، مقادیر بالاتری نسبت به مقادیر نشان داده شده بلافاصله پس از جدایی چین از بخش کریپتو نشان می دهد.

معدنچیان اکنون به دلیل کاهش مداوم سود به دنبال کاهش قیمت برق هستند. اما، به گفته یک تحلیلگر Luxor، Jaran Mellerud، معدنچیان هنوز بین 0.07 تا 0.08 دلار در هر کیلووات ساعت برای میانگین قیمت برق 0.05 دلار در هر کیلووات ساعت پرداخت می کنند. در این میان، قیمت بیت کوین 16961 دلار است. این توکن یک تغییر قیمت 24 ساعته 0.46-٪ را نشان می دهد.

بیت کوین به احتمال زیاد از مرز 17000 دلاری BTCUSDT در Tradingview.com فراتر خواهد رفت.
Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا