ارزهای دیجیتال

مشارکت فعال در سولانا، بیت کوین و رشد اتریوم

جای تعجب است که چگونه مشارکت کنندگان همچنان هر ماه در شبکه بلاک چین اتریوم جمع می شوند. بر اساس مشاهدات شرکت کنندگان، این شبکه در ماه گذشته حدود 2000 مشارکت کننده را دید. این مشارکت کنندگان مسئول به روز رسانی برای کدنویسی در GitHub هستند. کدها توابع برنامه های کامپیوتری مختلف هستند.

انباشته شدن در ارزهای دیجیتال محبوب

به نظر می رسد روند نزولی بازار کریپتو بر تعداد مشارکت کنندگانی که در ارزهای رمزنگاری محبوب انباشته می شوند تأثیری نداشته باشد. برخی از نمونه های برجسته این ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم و سولانا هستند. با قضاوت بر اساس نرخ تخمینی مشارکت کنندگان در این پروژه های برتر، افزایش سالانه حدود 71.6٪ است. این دقیقا مربوط به 4 سال قبل، ژانویه 2018 است.

این اطلاعات از تحقیقات انجام شده توسط Telstra Ventures در روز سه شنبه بدست آمد. بر اساس مطالعه انجام شده، پروژه ای که بیشترین افزایش در مشارکت کنندگان ماهانه را داشت، سولانا بود. بر اساس داده های تحقیق، نرخ رشد از اول ژانویه 2018 حدود 173 درصد بوده است.

در حالی که این موضوع در مورد سولانا صادق است، اولین ارز دیجیتال دوم در این دسته، اتریوم است. بر اساس اطلاعات موجود در تحقیق، نرخ سالانه افزایش مشارکت کنندگان فعال ماهانه توسط ETH حدود 25.9٪ است.

در نهایت، بیت کوین در رتبه سوم در میان ارزهای دیجیتال فهرست شده قرار دارد. علاوه بر این، بیت کوین 17.1 درصد افزایش سالانه در مشارکت کنندگان فعال ماهانه دارد.

گزارش Telstra در مورد اتریوم

Telstra همچنین در مورد جامعه توسعه دهندگان اتریوم گزارش داد. بر اساس داده های خود، ETH دارای قوی ترین و بزرگترین جامعه توسعه دهندگان در مقایسه با دو بلاک چین دیگر است.

از آوریل، اتریوم تقریباً 2500 مشارکت کننده ماهانه داشت. با کاهش تا جولای، این رقم 500 مشارکت کننده کاهش یافت و تعداد مشارکت کنندگان ماه به 2000 رسید. به نظر می رسید این اتفاق با سقوط چشمگیر در بازار دیجیتال همزمان بود.

علاوه بر این، Telstra افکار خود را در مورد علت احتمالی افزایش بی وقفه مشارکت کنندگان فعال نشان داد. از گزارش آن، افزایش مشارکت کنندگان را می توان در نیاز به خروجی بهتر در آماده سازی برای ادغام پیش بینی شده دنبال کرد. این رویداد شبکه را به مکانیزم PoS (Proof-of-Stake) منتقل می کند.

گزارش Telstra همچنین به مقایسه بین بیت کوین، سولانا و اتریوم بر اساس مشارکت کنندگان فعال ماهانه آنها اشاره کرد. بر اساس بیانیه آن، مشارکت کنندگان ماهانه ETH بیش از چهار برابر بیشتر از بیت کوین در ماه جولای بود.

اتریوم در نمودار روزانه به صورت جانبی معامله می شود منبع: ETHUSDT Tradingview

در آن زمان، بیت کوین حدود 400 مشارکت کننده داشت. در همین حال، تعداد مشارکت کنندگان ماهانه اتریوم تقریباً هفت برابر از SOL پیشی گرفت. در همان دوره، سولانا فقط حدود 350 مشارکت کننده ماهانه داشت.

این گزارش همچنین از کاهش 9 درصدی رشد مشارکت کنندگان نسبت به نوامبر سال گذشته خبر داد. اما باز هم این اتفاق با افت قیمت بازار ارز دیجیتال از زمان رسیدن به بالاترین قیمت آن مصادف شد.

Featured image from Pexels - Chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا