ارزهای دیجیتال

مزایای معامله کریپتو در مارجین با بایننس چیست؟ – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

مزایای معامله کریپتو در مارجین با بایننس چیست؟ - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 6

معاملات مارجین به معامله گران اجازه می دهد تا با استقراض سرمایه از شخص ثالث، معمولاً یک کارگزار، میزان مواجهه خود را با بازارها افزایش دهند. در حالی که معاملات حاشیه برای چندین دهه در محافل مالی سنتی مورد استفاده قرار گرفته است، رویکرد سرمایه گذاری اخیراً راه خود را به ارزهای دیجیتال نیز پیدا کرده است.

بایننس که بزرگترین پلتفرم تجارت ارزهای دیجیتال در جهان است، یکی از مقاصد برتر برای معاملات حاشیه ارزهای دیجیتال است. این پلتفرم از جفت‌های معاملاتی کریپتو بی‌شماری، تا 10 برابر اهرم در معاملات حاشیه‌ای پشتیبانی می‌کند و هزینه‌های معاملاتی پایینی را دریافت می‌کند.

تجارت مارجین کریپتو چیست؟

قبل از اینکه مزایای اصلی استفاده از بایننس مارجین را با جزئیات بیشتر بررسی کنیم، اجازه دهید ابتدا به طور خلاصه به مکانیزم معاملات مارجین بپردازیم. اگر با موضوع آشنایی دارید، پیشنهاد می‌کنیم به بخش بعدی بروید، یا می‌توانید برای تجدید نظر سریع به آن بپردازید.

همانطور که در پاراگراف های ابتدایی به اختصار ذکر شد، معاملات حاشیه به عمل استقراض سرمایه از شخص ثالث، اعم از یک کارگزار، یک صرافی، یا هر وام دهنده دیگری برای افزایش قرار گرفتن در معرض بازارها اشاره دارد. شخصی که وجوه قرض می گیرد باید معیارهایی را رعایت کند – وثیقه کافی باید تامین شود و سود وجوه استقراضی پرداخت شود.

هنگامی که موقعیت معاملاتی حاشیه بسته شد، وجوه قرض گرفته شده همراه با بهره بازپرداخت می شود، در حالی که یک معامله گر اختلاف قیمت بین قیمت خرید و فروش دارایی را به عنوان سود به جیب می زند.

معاملات مارجین (معامله دارایی های نقطه ای با اهرم) نباید با معاملات آتی کریپتو (معامله قراردادهای مشتقه با اهرم) اشتباه گرفته شود. برای کمک به کاهش سردرگمی، بایننس یک برگه تقلب دستی تهیه کرد که تفاوت های اصلی بین این دو را فهرست می کند.

تفاوت های اصلی بین معاملات حاشیه کریپتو و معاملات آتی.
تفاوت های اصلی بین معاملات حاشیه کریپتو و معاملات آتی. منبع تصویر: Binance (از طریق توییتر)

نمونه ای از معاملات مارجین کریپتو

معامله با مارجین معمولاً با استفاده از اهرم انجام می شود که تعیین می کند حرکات بازار چه تأثیری بر سود و زیان احتمالی خواهد داشت.

برای هدف این مقاله، بیایید سناریویی را تصور کنیم که در آن یک معامله‌گر 1 بیت کوین را با استفاده از اهرم 10 برابری می‌خرد. بیایید نرخ فعلی بازار بیت کوین، تقریباً 20000 دلار، را به عنوان پایه در نظر بگیریم.

در معاملات معمولی بازار نقدی، اگر بیت کوین به 22000 دلار ارتقا یابد و در نتیجه 10 درصد افزایش یابد، شخصی که بیت کوین را در اختیار دارد پس از فروخته شدن آن 2000 دلار سود خواهد داشت. برعکس، اگر BTC 10 درصد کاهش یابد، یک دارنده در نهایت 2000 دلار از دست خواهد داد.

بیایید از حرکت قیمت بالا برای نشان دادن نحوه کار مارجین و اهرم استفاده کنیم. استفاده از اهرم 10 برابری با وثیقه 1 بیت کوین اساساً به این معنی است که یک معامله گر در بازار به گونه ای عمل می کند که گویی 10 بیت کوین دارد. یک شخص ثالث 9 بیت کوین اضافی را به عنوان حاشیه تامین می کند.

با افزایش قیمت لحظه ای بیت کوین از 20000 دلار به 22000 دلار، موقعیت اهرمی 10 برابری معامله گر از 200000 دلار به 220000 دلار افزایش می یابد. با بازپرداخت 9 بیت کوین (به ارزش 198000 دلار) که قرض گرفته شده بود، یک معامله گر در نهایت به سود 22000 دلاری (منهای کارمزد معاملات) می رسد.

با این حال، حساسیت بیشتر به نوسانات بازار به این معنی است که معامله‌گری که از اهرم 10 برابری استفاده می‌کند، در صورتی که بیت‌کوین 10 درصد ضرر کند، کل وثیقه خود را از دست می‌دهد. آنها مجبور می شوند برای باز نگه داشتن موقعیت خود وثیقه بیشتری ارائه دهند، در غیر این صورت با انحلال مواجه خواهند شد.

مزایای معامله حاشیه ارزهای دیجیتال در بایننس

بایننس به معامله گران اجازه می دهد تا با بیش از 600 جفت معاملاتی با استفاده از حساب های مارجین متقاطع و مارجین ایزوله، سرمایه گذاری حاشیه کریپتو را دنبال کنند. بیایید نگاهی دقیق‌تر به برخی از ویژگی‌های اصلی پلتفرم Binance Margin بیندازیم.

بیش از 600 جفت معاملاتی

یکی از مزیت‌های اصلی استفاده از بایننس در مقایسه با سایر پلتفرم‌های معاملاتی رمزنگاری، تعداد زیاد سکه‌ها و توکن‌های پشتیبانی‌شده است. یکی دیگر از مواردی که بایننس را از دیگران متمایز می کند، توانایی تجارت کریپتوها نه تنها در برابر استیبل کوین ها، بلکه در برابر بیت کوین و چندین آلتکوین است. فهرست جفت‌های معاملاتی کریپتو/کریپتو شامل:

شایان ذکر است که تا حد زیادی بیشترین جفت های واجد شرایط برای معاملات مارجین تحت جفت های معاملاتی BUSD و USDT فهرست شده اند.

می‌توانید جفت‌های دارایی‌های مختلف را در ستون سمت راست در صفحه معاملات بایننس جستجو کنید.
می‌توانید جفت‌های دارایی‌های مختلف را در ستون سمت راست در صفحه معاملات بایننس جستجو کنید. منبع تصویر: Binance

امنیت قوی و کاهش خطر

بایننس یک سری اقدامات امنیتی را برای محافظت از مشتریان خود در برابر متحمل شدن ضررهای بیش از حد یا رنج بردن از نوسانات شدید بازار به کار می گیرد.

برای شروع، یک صندوق بیمه تضمین می کند که سود معامله گران برنده همیشه به طور کامل پرداخت می شود. علاوه بر این، صندوق ریسک حاشیه – که با 15٪ از کل کارمزدهای بهره جمع‌آوری‌شده از استقراض حاشیه تامین می‌شود – برای پوشش هرگونه وام‌های معوق از حساب‌های حاشیه منحل‌شده استفاده می‌شود.

آخرین اما نه کم‌اهمیت، بایننس ویژگی Margin Cooling-Off Period را در آگوست 2021 به عنوان اقدامی دیگر برای تشویق تجارت مسئولانه در پلتفرم عرضه کرد. این ویژگی به معامله گران اجازه می دهد تا دسترسی خود به فعالیت معاملاتی حاشیه را برای مدت 1 روز، 3 روز یا 1 هفته متوقف کنند.

کارمزد کم استقراض

جای تعجب نیست که هنگام استقراض وجوه به منظور تجارت مارجین، باید بهره پرداخت کنید. در بایننس، کارمزدها بر اساس هر ارز دیجیتال متفاوت است، به طوری که سکه‌های با ارزش بازار بزرگ معمولاً ارزان‌تر از دارایی‌های کوچک‌تر و نقدشونده‌تر هستند.

به عنوان مثال، نرخ بهره روزانه بیت کوین از 0.008027٪ شروع می شود، در حالی که وام گرفتن Dogecoin 0.020000٪ در روز هزینه دارد.

شایان ذکر است که کاربرانی که سطح VIP بالاتری دارند هزینه مارجین کمتری پرداخت می کنند. برای زمینه، کاربران بایننس با بالاترین سطح VIP 60٪ کمتر از کاربران غیر VIP پرداخت می کنند.

بایننس در حال حاضر یک تبلیغ بیت کوین با کارمزد صفر را اجرا می کند که کارمزد معامله گران را در 13 جفت معاملاتی مختلف BTC پوشش می دهد و این پلتفرم را از این نظر رقابتی تر می کند. برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

معاملات ایزوله و متقاطع

دو رویکرد متداول برای معاملات مارجین وجود دارد – یکی شامل حاشیه ایزوله و دیگری که شامل حاشیه متقاطع است.

حداکثر سطح اهرم به نوع حاشیه بستگی دارد - بایننس تا 3 برابر اهرم در حالت کراس مارجین و تا 10 برابر برای موقعیت های حاشیه ایزوله ارائه می دهد.
حداکثر سطح اهرم به نوع حاشیه بستگی دارد – Binance تا 3 برابر اهرم را در حالت Cross-Margin و تا 10x را برای موقعیت‌های حاشیه ایزوله ارائه می‌کند. منبع تصویر: Binance

حاشیه جدا شده به موقعیت معاملاتی حاشیه ای اشاره دارد که از سایر موقعیت ها در یک حساب مارجین محدود شده است. مزیت مارجین ایزوله این است که اگر معامله به اشتباه انجام شود، موقعیت بدون تأثیر بر سایر موقعیت های مارجین معامله گر منحل می شود.

حاشیه متقاطع کل پرتفوی حاشیه را پوشش می دهد، به این معنی که اگر یک موقعیت حاشیه متحمل زیان شود، می توان از موقعیت دیگری برای حفظ الزامات حاشیه استفاده کرد. مزیت استفاده از حاشیه متقاطع این است که یک معامله گر می تواند با همان مقدار وثیقه، موقعیت های بیشتری را وارد کند. با این حال، یک معامله با مارجین بد می‌تواند موقعیت‌های دیگر یک حساب را بی‌سود کند، یا در بدترین حالت، نقد شود.

تا 10 برابر اهرم

بایننس از حداکثر سطح اهرم 10 برابری با فعال کردن حالت حاشیه ایزوله و حداکثر اهرم 3 برابری هنگام استفاده از حالت حاشیه‌ای پشتیبانی می‌کند. در حالی که برخی از پلتفرم ها اهرم بالاتری ارائه می دهند، باید توجه داشت که استفاده از سطوح اهرمی بالا با دارایی های کریپتو (یا هر دارایی دیگر) می تواند بسیار خطرناک باشد.

استفاده از اهرم می تواند حتی کوچک ترین تغییرات قیمت را به فرصت های سرمایه گذاری بسیار سودآور تبدیل کند. به نوبه خود، اهرم بالا می تواند منجر به زیان های عمده شود. ما به تازه واردان توصیه می کنیم که ابتدا با استفاده از سطوح اهرمی پایین شروع کنند و به تدریج به سمت سطوح بالاتر پیشرفت کنند.

برای درک بهتر اهرم 10 برابری، این را بررسی کنید نمونه ای از معاملات مارجین کریپتو بخش بالا

بسته شدن

به لطف انتخاب گسترده ارزهای دیجیتال، جفت شدن دارایی ها، امنیت قوی و کارمزدهای پایین، بایننس مارجین به راحتی در میان بهترین پلتفرم های معاملاتی حاشیه ارزهای دیجیتال در این بخش قرار می گیرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد بایننس مارجین، از جمله نحوه انجام معامله مارجین و بازپرداخت وجوه قرض گرفته شده، راهنمای دقیق ما را بررسی کنید.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا