ارزهای دیجیتال

مدیر عامل فرانکلین می گوید بیت کوین جایگزینی برای شرایط اقتصادی است

بسیاری از مردم به شرایط فعلی بیت کوین و اقتصاد جهانی واکنش متفاوتی نشان می دهند. در دو فصل گذشته متوالی، ایالات متحده تولید ناخالص داخلی منفی داشته است که منجر به افزایش نرخ توسط فدرال رزرو شده است. اگرچه برخی افراد اعلام می کنند که هنوز تورمی وجود ندارد، اما تاثیر آن به تدریج آشکار می شود.

جنی جانسون، رئیس و مدیر عامل فرانکلین تمپلتون، دیدگاه خود را در مورد شرایط کنونی اقتصاد جهانی ارائه کرده است. جانسون اظهار داشت که در حالی که شرایط مالی در وضعیت غم انگیزی است، بیت کوین بهترین عامل حواس پرتی آن است.

مدیر عامل جانسون نظرات خود را طی مصاحبه اخیر بیان کرد. وی خاطرنشان کرد که وضعیت اقتصادی حاکم به عنوان یک اختلال عمل می کند.

به قول او، در حال حاضر بهترین اتفاق برای ارائه دهندگان مالی است. اگرچه بسیاری بیت‌کوین را طلای دیجیتال و دارایی‌ای می‌دانند که می‌تواند مانعی در برابر تورم ایجاد کند، جانسون موضع متفاوتی دارد. برای او، بیت کوین صرفاً حواس پرتی مصرف کنندگان از تمام مشکلات مالی رایج است.

همچنین، مدیرعامل هیچ اعتقادی ندارد که دولت‌ها می‌توانند بیت‌کوین را به یک دارایی غالب برای ارز تبدیل کنند. او گفت که فراتر از حد اطمینان معمول است که چنین اتفاقی بیفتد زیرا بحث‌های متعددی به راه می‌افتد.

وقتی صحبت از فناوری بلاک چین به میان می‌آید، مدیر عامل یک گزینه چشمگیر در این زمینه دارد. او آن را تغییر ورزش نامید و اظهار داشت که احتمالاً برای همه صنایع تفاوت مثبتی به همراه خواهد داشت.

بیت کوین بالای 24000 دلار در نمودار ایستاده است | منبع: BTCUSDT در TradingView

جانسون اظهار داشت که فرانکلین تمپلتون همچنان خدمات ارزهای دیجیتال را به مشتریان خود ارائه می دهد. همچنین، این شرکت در حال حاضر قصد ندارد چنین گزینه های خدماتی را متوقف کند. فرانکلین تمپلتون یک شرکت هلدینگ چندملیتی آمریکایی است. دارای چندین شرکت تابعه است. این شرکت به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری جهانی فعالیت می کند و در سال 1947 در شهر نیویورک تاسیس شد.

عملکرد مخرب جهانی اما بیت کوین شتاب گرفت

طی چند سال گذشته، کل سیستم جهانی تأثیر مخربی از گسترش COVID-19 داشته است. این یکی از همه گیری های بزرگ جهانی باقی ماند که میلیون ها نفر را از کشورهای مختلف گرفت.

با هجوم و تأثیر بیماری همه گیر، انحرافی در ابعاد مختلف زندگی، به ویژه زندگی اجتماعی پدید آمد. تأثیر کلی بر سیستم مالی بسیار گسترده بود.

برای حفظ شناور اقتصاد در طول بحران، بانک های مرکزی برخی کشورها، به ویژه فدرال رزرو ایالات متحده، ارزهای فیات بیشتری چاپ کردند. با این حال، چنین فرآیندی پس از دو سال کشش منفی به خود می گیرد. جهان به طور کلی با افزایش نرخ تورم با عوامل دیگر مبارزه می کند.

روسیه و رئیس جمهور آن، ولادیمیر پوتین، سرزنش جهان غرب را دریافت کردند که توسط ایالات متحده پیشگام بود. آنها بیشتر ارتباطات مالی خود را با روسیه قطع کردند.

همچنین روسیه به عنوان تحریم‌شده‌ترین کشور جهان در صدر قرار گرفته است. اما روسیه تصمیم گرفت با توقف تحویل گاز به برخی از کشورهای اروپایی، انتقام خود را انجام دهد.

بسیاری از ایالت ها منبع جایگزینی ندارند و به بن بست رسیده اند. این اقدام برعکس هزینه برق را افزایش داد و منجر به افزایش قیمت تمام کالاها شد. کل اتفاقات در حال تبدیل شدن به مخرب تر است.

Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا