ارزهای دیجیتال

مدیر عامل شرکت Arca معتقد است که زمستان کریپتو به پایان رسیده است، این چقدر درست است؟

در سال 2018، دنیای ارزهای دیجیتال زمستانی را تجربه کرد که ارزش دارایی‌ها به زیر 70 تا 95 درصد ارزش اصلی خود رسید. این دوره از ژانویه 2018 تا دسامبر 2020 به طول انجامید.

در حال حاضر، بازار کریپتو زمستان سرد دیگری را تجربه می کند که اثرات مخرب آن بر بازیگر برتر بازار یعنی بیت کوین احساس می شود.

علیرغم پذیرش و تسلط بر بازار که توسط BTC برخوردار بود: همچنان قدرت فلج کننده چرخه نزولی بازار را احساس می کرد. پیش بینی ها و گمانه زنی های مختلف توسط کارشناسان با تکیه بر چرخه های گذشته بازار در همه جا وجود دارد.

با آخرین زمستان کریپتو که تقریباً سه سال به طول انجامید: سرمایه گذاران و معامله گران در مورد طول این روند نزولی فعلی بازار متحیر هستند.

دنیای رمزارز تحت تأثیر تأثیرات مخرب بازیگران جهانی بر صحنه سیاسی است. درگیری روسیه و اوکراین فشار بر ارزهای دیجیتال را در سطح جهانی افزایش داده است.

ایگور زاخاروف، مدیر عامل اکوسیستم دیجیتال DBX: اشاره می کند که تورم بالا نرخ بهره را در ایالات متحده افزایش داده است. ایالات متحده بزرگترین مروج ارزهای دیجیتال و یک نیروی مسلط است.

تغییر ذخایر بیت کوین توسط نهنگ ها و بازیکنان بزرگ

داده‌های به‌دست‌آمده از Coinbase Pro نشان می‌دهد که بازیگران سازمانی بزرگ مقادیر زیادی از دارایی‌های BTC خود را انتقال داده‌اند. حجم بیت کوین با 48000 بیت کوین تقریباً 940 میلیون دلار ارزش دارد.

این دارایی های بیت کوین؛ از پست های طولانی مدت با بازه زمانی سه تا پنج سال حذف شدند. به‌گفته Santiment، به‌طور شگفت‌انگیزی، آدرس‌های کوچک‌تر و متوسط ​​دارایی‌های BTC خود را افزایش داده‌اند.

از داده‌های اخیر، آدرس‌های بیت‌کوین با دارایی‌هایی در محدوده 0.1 تا 10 بیت‌کوین اکنون رکوردشکنی 15.9 درصد از کل عرضه در گردش BTC را در اختیار دارند.

قیمت بیت کوین در نوسان دائمی بوده است. با مشکلات اخیر قیمت آن در حدود 20000 دلار اشاره شد. این امر کارشناسان را در مورد طول واقعی زمستان رمزنگاری گیج کرده است.

چشم انداز قیمت بیت کوین در Tradingview.com در BTCUSDT همچنان قوی است

نور در پایان برای کریپتو

اما در میان عدم قطعیت، Rayne Steinberg، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری دارایی های دیجیتال Arca، کاملاً خوش بین است. او اظهار داشت که بازار به طور کلی به پایان این دوره تاریک نزدیک شده است. با این حال، وی خاطرنشان کرد که عوامل کلان اقتصادی، ورود به جزئیات را دشوار کرده است.

با توجه به اینکه عوامل کلان اقتصادی مانند تورم در سرتاسر جهان در کانون توجه قرار گرفته است، اشتاینبرگ تصمیم گرفت امیدهای واهی را کمرنگ کند اما خوش بینی را تشویق کرد.

با توجه به ارتباط فعلی بیت کوین با S&P 500، قیمت بیت کوین از زمان رکود عمومی بازار کاهش یافته است. این همگام سازی بیت کوین با بازار سهام ممکن است به نفع خرس ها باشد.

پیش‌بینی‌های برخی کارشناسان نشان می‌دهد که قیمت بیت‌کوین تا 20 درصد کاهش پیدا می‌کند، زیرا رابطه آن با S&P 500 ادامه دارد. نسبتاً سایر آلتکوین ها نیز اثرات سرد کننده این افت را تجربه می کنند.

اکنون عدم قطعیت در دنیای ارزهای دیجیتال ریشه دوانده است. پیش‌بینی‌ها و داده‌های قیمت‌های گذشته حدس و گمان هستند زیرا بازیگران بزرگ برای مقابله با طوفان آماده می‌شوند.

Featured Image From Pixabay, Charts From Tradingview

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا