ارزهای دیجیتال

مدیر اجرایی مورگان استنلی پیش بینی کرد که بیت کوین شاهد یک صعود کوتاه مدت باشد

با گذشت زمان، بازار کریپتو به شدت با سهام ایالات متحده ارتباط داشت و بیت کوین همبستگی قابل توجهی را با شاخص S&P 500 نشان داد. قیمت دارایی کریپتو اولیه از الگوی مشابهی با سهام پیروی کرده است.

بسیاری از پیش‌بینی‌های کارشناسان در مورد BTC از پیش‌بینی احتمالی سهام استخراج شده است. همچنین واکنش بیت کوین به شرایط بحرانی اقتصاد کلان با شاخص سهام مرتبط است.

به دنبال همبستگی بین دو بازار، برخی از کارشناسان بازار پیش‌بینی‌هایی از روند قیمت‌ها در آینده ارائه می‌کنند. به گفته مدیر ارشد مالی مورگان استنلی، مایکل جی ویلسون، ایالات متحده به زودی یک رالی کوتاه مدت 16 درصدی خواهد داشت. این کارشناس بازار نزولی خاطرنشان کرد: افزایش قیمت تنها بدون رکود رسمی یا کاپیتولاسیون سود امکان پذیر است.

بازیابی کوتاه مدت قیمت در بازارهای سهام و وضعیت بیت کوین

به گفته ویلسون، بازار سهام آمریکا شاهد بهبودی کوتاه مدت خواهد بود. طبق گزارش بلومبرگ، این امکان را فراهم می کند که S&P 500 به میانگین متحرک 200 هفتگی (WMA) برسد.

با توجه به شرایط نامساعد کلان اقتصادی و تاثیرات افزایش نرخ سود، شاخص امسال کاهش یافت. با این حال، حرکت فعلی قیمت بیت کوین چندان چشمگیر نبوده است.

قیمت بیت کوین در حال حاضر زیر سطح بحرانی خود یعنی 20 هزار دلار است. همچنین 200-WMA نزدیک به منطقه 23 هزار دلاری است. بیت کوین حتی با رشد کوتاه مدت خود در ماه آگوست، هنوز از 200-WMA عبور نکرده است.

بیت کوین پس از زمستان کریپتو که قیمت را به زیر 20000 دلار در ژوئن رساند، چندین افزایش قیمت را تجربه کرد. اما به نظر می رسد که نبرد پایان ناپذیر است. گاوها هنوز نیروی قوی تری علیه خرس ها اتخاذ نکرده اند و قیمت بیت کوین را همچنان زیر 20 هزار دلار نگه می دارند.

به یاد بیاورید که برجسته ترین صدای نزولی وال استریت، مایکل ویلسون، کاهش امسال را به درستی پیش بینی کرد. موضع او در مورد یک روند کلی منفی بلندمدت در بازار سهام همچنان بی‌معنا است. اما در حال حاضر، او افزایش قیمت کوتاه مدت 16 درصدی را پیش بینی می کند.

انتظار افزایش بعدی فدرال رزرو روی نرخ ها

به نظر می رسد فعالیت ها در بازار کریپتو در حال کشیده شدن است. اکثر معامله گران وقت خود را با تراکنش های کم یا بدون تراکنش های مهم می گذرانند. در عوض، آنها منتظر نتیجه نشست بعدی فدرال رزرو FOMC هستند که در 2 نوامبر تعیین شده است. تصمیم در این نشست بازار را برای چند ماه آینده هدایت خواهد کرد.

گزارشی از CME FedWatch Tool حاکی از احتمال 95.4 درصدی افزایش 75bps دیگر است. همچنین، شاخص دلار به سمت 113 حرکت می کند. به یاد بیاورید که فدرال رزرو ایالات متحده با وجود نگرانی های فزاینده از رکود، موضع جنگ طلبانه ای را در کنترل تورم حفظ کرده است.

بر اساس تحلیل مایکل ویلسون، تورم به اوج خود رسیده است. اگرچه داده های اصلی CPI به بالاترین حد در 40 سال گذشته رسید، فدرال رزرو ممکن است افزایش 50 بیتی بر ثانیه را بر نرخ ها اعمال کند.

روند بیت کوین در خط 19500 دلاری l BTCUSDT در Tradingview.com

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت 19536 دلار معامله می شود که نشان دهنده افزایش 1.42 درصدی در 24 ساعت گذشته است.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا