ارزهای دیجیتال

مدیر اجرایی راکفلر می‌گوید بیت کوین ممکن است بازگردد

روچیر شارما، مدیر عامل و رئیس شرکت بین المللی راکفلر، استدلال می کند که بیت کوین (BTC) واقعاً یک مفهوم درخشان است. چیزی که با شور و شوق بیش از حد سوداگرانه و دسترسی آسان به سرمایه ارزان از بین رفته است.

بازگشت بیت کوین یک مسئله زمان است

شارما، نویسنده پرفروش نیویورک تایمز و سرمایه گذار سابق بازارهای نوظهور در مورگان استنلی (MS)، پیش بینی کرد که بیت کوین می تواند بازگشتی شبیه به آمازون داشته باشد. ارزش آمازون در طول فروپاشی دات کام در اوایل دهه 2000 حدود 90 درصد کاهش یافت، اما در طول 20 سال آینده بیش از 300 برابر افزایش یافت.

اگرچه شارما موافق است که ممکن است طی ماه‌های آینده تلاطم بیشتری برای بیت کوین و دنیای بزرگ‌تر دارایی‌های دیجیتال ایجاد شود، اما این ممکن است به حذف بازیگران ضعیف از بازار نیز کمک کند. برخی ادعا می کنند که قبلاً اتفاق افتاده است.

به گفته وی، بیت کوین هنوز «در این شیدایی سوداگرانه» گرفتار شده است و هنوز هم نشان دهنده یک فروپاشی نسبی در سراسر جهان است. او دوباره به ماجرای آمازون اشاره کرد و خاطرنشان کرد که بهبودی شرکت مدتی طول کشید. سهام فروشگاه آنلاین به مدتی زمان نیاز داشت تا با سطح کف سال 1999 مطابقت داشته باشد و از آن فراتر رود.

خواندن مرتبط | TA: قیمت بیت کوین کاهش سود، پشتیبانی از شکست کلید در نزدیکی

سقوط دات کام در اوایل دهه 2000 منجر به کاهش شدید ارزش سهام آمازون شد. اما در طول 20 سال بعد ارزش سهام توانست بیش از 300 برابر افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد:

من حاضر نیستم با آن تماس بگیرم [market] هنوز در پایین ترین سطح بیت کوین و ارزهای دیجیتال است. رژیم بازار نزولی ایالات متحده، که محرک ریسک پذیری در سراسر جهان است، هنوز هم بسیار در حال بازی است.

در نتیجه کاهش مداوم سهام ایالات متحده، شارما همچنین کاهش شدید بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال را در طول شش ماه آینده پیش بینی کرد. او به این نکته اشاره کرد که در بازارهای نزولی که حدود یک سال ادامه دارد، سهام اغلب 35 درصد کاهش می یابد. در طول این بازار نزولی که تنها کمتر از یک سال است که ادامه دارد، S&P 500 تنها 20 درصد سقوط کرده است.

BTC/USD slides below $20k. Source: TradingView

تکیه بر گرینبک ممکن است متوقف شود

شارما طرفدار یک سیستم پولی است که تحت سلطه دلار آمریکا نباشد. او گفت که اگرچه ارزی وجود ندارد که بتواند جایگزین دلار شود، بیت کوین ممکن است راه حل باشد.

به طور کلی، وابستگی به دلار آمریکا نمی تواند ادامه یابد. نیاز به داشتن یک ارز دیگر با برخی نیازهای معاملاتی وجود دارد که از نظر ارزش کمی پایدارتر است. از سه تا پنج سال آینده، امیدواریم که بیت کوین به عنوان یک دارایی پایدارتر ظاهر شود.

شارما به حرکات فدرال رزرو نیز اشاره کرد و گفت که او هنوز اشتهای ریسک را پیش بینی نمی کرد.

مطالب مرتبط | داده‌های زنجیره‌ای بیت‌کوین: استخراج‌کنندگان مقدار زیادی را به مبادلات مشتقه سپرده‌گذاری می‌کنند

Featured image from iStock photos, charts from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا