ارزهای دیجیتال

مبارزه با قیمت بیت کوین در 19000 دلار، خرس ها همچنان به سلطه خود ادامه می دهند؟

قیمت بیت کوین پس از عبور از مرز 20000 دلار به طور مداوم کاهش یافت. در 24 ساعت گذشته، بیت کوین حرکت بسیار کمی را ثبت کرده است.

در هفته گذشته، بیت کوین نزدیک به 16 درصد از ارزش خود را از دست داد. بیت کوین به سرعت تلاش کرد تا از قیمت 19000 دلار در نمودار خود بازگردد.

با این حال، گاوها نتوانستند از این علامت قیمت دفاع کنند. نزدیکترین خط حمایت برای قیمت بیت کوین 18000 دلار بود. بیت کوین در چند ماه گذشته در یک روند نزولی ثابت بوده است.

چشم انداز فنی سکه به افزایش قدرت نزولی اشاره دارد.

فشار فروش همچنان در نمودار یک روزه از قدرت خرید فراتر رفت. علامت قیمت 20000 دلار ثابت خواهد شد که یک علامت مقاومت قوی است.

20000 دلار علامت مقاومت کلیدی برای قیمت بیت کوین است. افزایش قدرت خرید ممکن است باعث تسکین موقت سکه شود.

ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال امروز 962 میلیارد دلار است 0.6% مثبت تغییر در 24 ساعت گذشته

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: نمودار یک روزه

بیت کوین در نمودار یک روزه 18800 دلار قیمت داشت منبع: BTCUSD در TradingView

بیت کوین در زمان نگارش این مقاله با قیمت 18800 دلار معامله می شد. چند جلسه قبل از این، بیت کوین بالای 19000 دلار معامله می شد. مقاومت سربار برای سکه روی 20000 دلار بود که بیت کوین در چند روز گذشته برای عبور از آن تلاش کرد.

کاهش شدید قدرت خرید باعث شده است که بیت کوین به سرعت و بیشتر سقوط کند. اگر بیت کوین بالاتر از سطح قیمت 20000 دلار حرکت کند، تز نزولی ممکن است باطل شود.

از سوی دیگر، تقاضای کمتر برای این دارایی حتی می تواند قیمت بیت کوین را به 17400 دلار بکشاند. سقوط به زیر این علامت قیمت می تواند قیمت دارایی را به 14000 دلار برساند.

مقدار بیت کوین معامله شده در آخرین جلسه معاملاتی کاهش یافت، که نشان دهنده این بود که فروشندگان در زمان نگارش این موضوع را تصاحب کردند.

تحلیل فنی

قیمت بیت کوین
بیت کوین قدرت خرید پایینی را در نمودار یک روزه ثبت کرد | منبع: BTCUSD در TradingView

کاهش خریداران باعث شد که قیمت بیت کوین بیشتر سقوط کند. تنها یک هفته پیش کاهش شدیدی در قدرت خرید وجود داشت و از آن زمان تاکنون، BTC در نمودار خود به کاهش ارزش خود ادامه داده است.

شاخص قدرت نسبی زیر خط نیمه بود، که به این معنی بود که فروشندگان در مقایسه با خریداران متعدد بودند.

قیمت بیت کوین به زیر خط 20-SMA رسید و کاهش تقاضا را نشان داد. همچنین به این معنی بود که فروشندگان در زمان نگارش این مقاله، شتاب قیمت در بازار را هدایت می کردند.

قیمت بیت کوین
بیت کوین سیگنال فروش را در نمودار یک روزه به تصویر کشید | منبع: BTCUSD در TradingView

سایر شاخص های فنی به سیگنال نزولی قیمت اشاره کردند. واگرایی میانگین متحرک همگرایی حرکت بازار و جهت کلی قیمت در بازار را اندازه گیری می کند.

MACD تحت یک متقاطع نزولی قرار گرفت و سپس هیستوگرام های قرمز رنگی را به نمایش گذاشت که سیگنال فروش سکه بود.

از سوی دیگر، Chaikin Money Flow با یک صعود بالای نیم خط مثبت باقی ماند. این شاخص میزان ورودی و خروجی سرمایه را تعیین می کند.

در زمان نگارش، CMF افزایش سرمایه ورودی را نشان داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا