ارزهای دیجیتال

ماینرهای بیت کوین در سه ماهه دوم سال 2022 بیش از یک میلیارد دلار ضرر کردند

پس از متحمل شدن تعدادی از ضررهای ناشی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال، سه شرکت بزرگ استخراج بیت کوین در ایالات متحده بیش از یک میلیارد دلار در سه ماهه دوم ضرر کردند.

استخراج کنندگان بیت کوین در رنگ قرمز عمیق

در سه ماه منتهی به 30 ژوئن، Core Scientific Inc.، Marathon Digital Holdings Inc. و Riot Blockchain Inc. همگی به ترتیب 862 میلیون دلار، 192 میلیون دلار و 366 میلیون دلار ضرر خالص گزارش کردند. به دنبال کاهش حدود 60 درصدی قیمت بیت کوین در طول سه ماهه، سایر ماینرهای بزرگ مانند Bitfarms Ltd. و Greenidge Generation Holdings Inc. که نتایج را در روز دوشنبه منتشر کردند، نیز موظف شدند ارزش دارایی های خود را یادداشت کنند.

Source: Bloomberg

اگرچه در هفته‌های اخیر تخفیف‌هایی برای سهام شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال ایجاد شده است، اما این سهام به طور قابل توجهی منفی است. به منظور پرداخت بدهی و تامین هزینه های عملیاتی در سه ماهه اخیر، ماینرها مجبور شدند مقداری از بیت کوینی را که احتکار کرده بودند بفروشند. در طول سه ماهه سوم، این امر ادامه داشت.

نه تنها ماینرها در سه ماهه گذشته زیان زیادی داشتند. سایر اعضای این بخش نیز. بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال ایالات متحده، Coinbase Global Inc.، زیان 1.1 میلیارد دلاری را گزارش کرد و MicroStrategy Inc نیز بیش از یک میلیارد دلار ضرر خالص داشت.

به گفته ملرود، استخراج‌کنندگان برتر عمومی در ماه ژوئن 3900 سکه استخراج کردند، اما 14600 مورد از آنها را فروختند. در ماه ژوئن، Core Scientific برای پرداخت هزینه های عملیاتی و حمایت از رشد، تقریباً 80 درصد از سکه های خود را فروخت.

برای حلال ماندن، معدنچیان دارایی‌ها و ماشین‌های استخراج خود را می‌فروشند و بدهی بیشتری می‌گیرند. Marathon خط اعتباری 100 میلیون دلاری قبلی خود را در ژوئیه با تأمین مالی مجدد آن با 100 میلیون دلار وام مدت دار جدید از بانک دوستدار ارزهای دیجیتال Silvergate Capital Corp گسترش داد. علاوه بر این، ماینر تجهیزات استخراج خود را به قیمت 58 میلیون دلار فروخت. Core Scientific با B. Riley Principal Capital II یک قرارداد خرید سهام مشترک به مبلغ 100 میلیون دلار آمریکا امضا کرده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به شرکت های دولتی با ذخایر قابل توجه بیت کوین در ترازنامه خود هشدار داده اند که هنگام گزارش نتایج، نوسانات قیمت را حذف نکنند. تا زمانی که توکن ها واقعاً فروخته نشوند، ضررها متوجه نمی شوند.

Featured image from Getty Images, chart from TradingView, and Bloomberg

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا