ارزهای دیجیتال

ماینرهای بیت کوین دامپینگ شده اند، اما قیمت تا کنون حفظ شده است

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در چند هفته گذشته دامپینگ بوده‌اند، اما قیمت کریپتو تا کنون حفظ شده است.

با فروش ماینرها، ذخیره ماینر بیت کوین در دو هفته گذشته 10 هزار بیت کوین از دست داده است

همانطور که یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره کرد، در حالی که ماینرها در روزهای اخیر فروش داشته اند، ارزش بیت کوین از جابجایی خودداری کرده است.

“ذخایر ماینر” شاخصی است که کل مقدار بیت کوین موجود در کیف پول همه ماینرها را اندازه گیری می کند.

وقتی ارزش این معیار کاهش می یابد، به این معنی است که کوین ها در حال حاضر از کیف پول های ماینر خارج می شوند. از آنجایی که ماینرها معمولا بیت کوین خود را برای فروش در صرافی ها انتقال می دهند، چنین روندی می تواند برای قیمت کریپتو نزولی باشد.

مطالب مرتبط | بیت کوین رکورد بدترین سه ماهه از سال 2011 را به نام خود ثبت کرد، چه اتفاقی می افتد؟

از سوی دیگر، افزایش ارزش ذخایر می تواند نشان دهد که ماینرها در حال انباشتگی هستند و کیف پول آنها در حال پر شدن است. به طور طبیعی، این نوع روند، اگر طولانی شود، می تواند برای BTC صعودی باشد.

اکنون نموداری وجود دارد که روند ذخیره ماینر بیت کوین را در یک سال و نیم گذشته نشان می دهد:

Looks like the value of the indicator has plummeted down in recent days | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، ذخیره ماینر بیت کوین در 17 ژوئن به بالاترین سطح محلی خود رسید. از آن زمان، این شاخص در چند هفته گذشته کاهش شدیدی را مشاهده کرده است.

این بدان معناست که در این مدت مقدار زیادی سکه از کیف پول ماینر خارج شده است. به نظر می رسد کل برداشت حدود 10 هزار بیت کوین باشد.

مطالب مرتبط | SEC همچنان در مقابل ETF های بیت کوین مبتنی بر نقطه است. آیا نوری در انتهای تونل وجود دارد؟

در حالی که این کاهش رخ داده است، اما قیمت بیشتر با حرکت جانبی همراه بوده است. این می تواند به این معنی باشد که در حال حاضر خرید کافی در بازار برای جبران این فروش از سوی ماینرها وجود دارد.

مقدار موجود در این پست معتقد است که حفظ قیمت از طریق این دامپینگ و سایر اخبار منفی اخیر مانند چندین پلت فرم وام دهی که به ورشکستگی نزدیک می شود، می تواند نشانه ای باشد که ممکن است پایین باشد.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 20.4 هزار دلار شناور است که در هفت روز گذشته 7 درصد افزایش یافته است. در ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 37 درصد کاهش یافته است.

نمودار زیر روند قیمت سکه را در پنج روز گذشته نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

The value of the crypto seems to have observed an uplift during the last few days | Source: BTCUSD on TradingView

بیت کوین پس از مدتی حرکت به سمت مرز 19 هزار دلار، سرانجام به نظر می رسد که در چند روز گذشته کمی به بالای 20 هزار دلار رسیده است.

Featured image from Mariia Shalabaieva on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا