ارزهای دیجیتال

قیمت XRP به هدف 0.5 دلار می رسد، آیا می تواند این مقاومت کلیدی را بشکند؟

قیمت XRP برخلاف جریان حرکت کرده و همچنان در برابر ارزهای دیجیتال بزرگتر مانند بیت کوین و اتریوم قدرت خود را نشان می دهد. تسویه بالقوه بین کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و ریپل ممکن است به افزایش این ارز دیجیتال ادامه دهد.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت XRP با حرکت جانبی در 24 ساعت گذشته و 17 درصد سود در هفته گذشته با 0.52 دلار معامله می شود. همانطور که NewsBTC هفته گذشته گزارش داد، این ارز دیجیتال از یک خط روند نزولی بزرگ خارج شد که نشان دهنده افزایش ارزش در آینده با هدف تعیین شده در سطوح فعلی آن بود.

روند قیمت XRP در نمودار 1 ساعته به سمت صعودی می رود. منبع: XRPUSDT Tradingview

XRP قبل از برخاستن از زمین لرزید؟ ادغام ممکن است کلیدی باشد

در اواخر سپتامبر، قیمت XRP توانست قبل از شروع نزول به پایین ترین سطح ماهانه در 0.44 دلار، به منطقه میانی سطوح فعلی خود در 0.55 دلار برسد. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، با انتشار اخبار در مورد تسویه احتمالی پرونده علیه ریپل، این ارز دیجیتال روند را تغییر داد و از الگوی زیر بالاتر رفت.

قیمت XRP XRPUSDT
منبع: DaanCrypto از طریق توییتر

قبل از خروج از آن خط روند، XRP برای مدتی به سمتی حرکت کرد و احتمالاً برای حرکت صعودی خود شتاب بیشتری به دست آورد. در زمان نگارش مقاله، از آنجایی که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بزرگتر شتاب صعودی خود را از دست می دهند، XRP ممکن است قبل از انتشار در مسیر تثبیت مشابهی قرار گیرد.

همانطور که توسط یک معامله گر با نام مستعار اشاره شده است، منطقه 0.50 دلار یک مقاومت بزرگ برای این ارز دیجیتال است، زیرا این یک بالاترین قیمت چند ماهه است که به یک باد مخالف برای هر افزایش احتمالی تبدیل می شود. در آخر هفته، معامله گر اظهار داشت موارد زیر در مورد XRP و پتانسیل آن برای ادامه حرکت صعودی آن:

$XRP هنوز واقعاً از قدرت نشان داده شده توسط XRP خوشم می آید. در حال تماشای این مثلث LTF در حال حاضر. آن را بشکنید و می توانیم مقاومت HTF 0.5-0.51 را امتحان کنیم. پس کمی محتاط باشید چون هنوز به نتیجه نرسیده ایم. اگر این کار را انجام دهد، می توانیم انتظار بیشتری داشته باشیم.

عوامل کلان ممکن است در مسیر XRP قرار گیرند

در روزهای آتی، بازار کریپتو تحت تاثیر افزایش نوسانات قرار خواهد گرفت زیرا فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) می تواند سیاست پولی تهاجمی خود را تکرار کند. بنابراین، بر XRP و سایر دارایی های دیجیتال تأثیر منفی می گذارد.

اگر گاوها نتوانند از سطوح فعلی قیمت XRP فراتر بروند، ممکن است ارز دیجیتال در حدود 0.49 دلار به آزمایش مجدد منطقه پشتیبانی قبلی خود ملزم شود. داده های بدست آمده از Material Indicators نشان می دهد که XRP دارای تقاضای قابل توجهی (نقدینگی فروش) درست بالاتر از سطوح فعلی است.

علاوه بر این، قیمت XRP در حال حاضر توسط اکثر سرمایه گذاران به استثنای سرمایه گذارانی با سفارشات پیشنهادی بیش از 100000 دلار فروخته می شود. این دسته از سرمایه‌گذاران (نهنگ در نمودار زیر) تأثیر زیادی بر عملکرد قیمت دارند و ممکن است به XRP اجازه دهند در صورت ادامه حمایت از آن با مقابله با سفارش‌های فروش، یک فشار دوم بالاتر را انجام دهند.

نمودار قیمت XRP 3 XRPUSDT
سرمایه گذاران بزرگ از قیمت XRP در بازه های زمانی پایین حمایت می کنند. منبع: XRPUSDT Tradingview


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا