ارزهای دیجیتال

قیمت های اتریوم مجازات می شوند زیرا ماینرها بیش از 17000 ETH فروخته می شوند

به روز رسانی اخیر اتریوم، ماینرها را از شبکه آن بیرون رانده است. اکنون اتریوم 2.0 از اعتبار سنجی هایی پشتیبانی می کند که 32ETH و بالاتر را در شبکه قرار داده اند.

جامعه انتظار داشت که این ادغام باعث افزایش قیمت ETH و سایر ارزهای دیجیتال شود. اما بعداً برعکس شد.

مطالب مرتبط: اتریوم: آیا آلتکوین برتر می تواند به ادغام پست برتری بیت کوین پایان دهد؟

چند دقیقه پس از رویداد در 15 سپتامبر، بیت کوین یک هزار دلار از دست داد. اتریوم نیز بیش از 200 دلار از دست داد و از 1635 دلار به 1471 دلار در همان روز ادغام سقوط کرد. چند روز بعد، در 18 سپتامبر، قیمت ETH بیشتر کاهش یافت و به 1335.33 دلار رسید.

در حال حاضر، در 21 سپتامبر، اتریوم با قیمت 1344.45 دلار معامله می شود. این قیمت در 24 ساعت 0.17 درصد کاهش قیمت را نشان می دهد. سود ساعتی آن 0.17 درصد را نشان می دهد، اما حرکت 7 روزه قیمت نشان دهنده کاهش 15.91 درصدی است.

قیمت ETH در حال حاضر بالای 1300 دلار معامله می شود. | منبع: نمودار قیمت ETHUSD از TradingView.com

استخراج کنندگان اتریوم فشار فزاینده اتریوم را کاهش می دهند

به یاد بیاورید که اتریوم دیگر با مکانیزم اجماع اثبات کار عمل نمی کند. ترکیبی از Beacon Chain و mainnet آن، ماینرها را در شبکه بی استفاده کرده است و آنها را با اعتبار سنجی جایگزین کرده است. حتی اگر ماینرها شبکه را ایجاد ETHPOW کردند، شبکه جدید حملاتی را متحمل شده است و هنوز آنقدر قوی و امیدوارکننده نیست.

بازار کریپتو انتظار داشت پس از ارتقای اتریوم، قیمت از نزولی به صعودی تغییر کند. اما پس از این رویداد، قیمت ETH کاهش یافت و عرضه ETH افزایش یافت. این تعجب آور نیست زیرا ماینرها قبل از ادغام شروع به دور ریختن سکه های ETH خود کردند.

استخراج کنندگان اتریوم در ابتدا 13000 ETH هر روز در شبکه PoW به دست می آوردند. اما در PoS جدید، اعتبارسنجی‌ها تنها 1600 ETH دریافت می‌کنند. پاداش ماینرها پس از ادغام تا 90 درصد کاهش یافت، که می‌توانست عرضه ETH را به نحو مطلوبی کاهش دهد و قیمت را به سمت بالا سوق دهد.

متأسفانه، ماینرهای اتریوم به دلیل حرکت قیمت و اثر ارتقاء، تا 30 هزار ETH ذخیره شده اند. این دلیل سقوط قیمت اتر از روز Merge بود. فروش مستمر بر سرمایه گذاران فشار وارد کرد و باعث زیان بیشتر قیمت شد.

وضعیت فعلی دارایی های رمزنگاری امیدوارکننده نیست. بسیاری از علاقه مندان نیز با ادامه کاهش قیمت ها، دارایی های خود را تخلیه می کنند.

مفهوم اتریوم چیست؟

همانطور که ماینرها به تخلیه ETH خود در بازار ادامه می دهند، قیمت اتر همچنان کاهش می یابد. اگرچه سایر عواملی که می‌توانند قیمت را افزایش دهند همچنان مثبت هستند، خروج ماینرها از بازار اتریوم همه چیز را برای اتریوم بدتر کرده است.

در حال حاضر، بسیاری از تحلیلگران پیش بینی می کنند که اتریوم ممکن است به 750 دلار کاهش یابد. اگر ماینرها به فروش ولگردی و قانونی همراه با عوامل اقتصاد کلان ادامه دهند، آن سطح قیمت احتمالاً به زودی رخ خواهد داد.

مطالب مرتبط: سود پس از ادغام کاهش 13 درصدی نسبت اتریوم در برابر بیت کوین

علاوه بر این، افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در حال حاضر باعث ایجاد وحشت شده است. بسیاری از سرمایه گذاران از این اعلام وحشت دارند زیرا ممکن است بازار را صعودی یا نزولی کند. اگر نرخ 75 bps بماند، مشکلی وجود ندارد. اما اگر تا 100 bps بالا برود بازار دچار مشکل می شود.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا