ارزهای دیجیتال

قیمت بیت کوین کمی بیش از 24000 دلار معامله می شود، آیا می تواند 27000 دلار را هدف قرار دهد؟

قیمت بیت کوین پس از سقوط از سطح 25000 دلار در چند جلسه معاملاتی قبل، به بالای سطح قیمت 24000 دلار رسید.

در هفته گذشته بیت کوین 6 درصد افزایش یافت و در نمودار روزانه سکه 1 درصد سقوط کرد. این به نشانه ای از تحکیم اشاره داشت.

قیمت بیت کوین بالاترین و پایین ترین سطح را تشکیل داده است که نشانه صعودی بودن در نمودار است.

در صورتی که کینگ کوین بتواند برای مدت زمان قابل توجهی بالای 24000 دلار باقی بماند، می تواند در جلسات معاملاتی آینده به 27000 دلار برسد.

در صورتی که سکه حرکت خود را از دست بدهد، می تواند تا سطح 23000 دلار سقوط کند. چشم انداز فنی کینگ کوین به ادامه روند صعودی اشاره دارد که به این معنی است که قدرت خرید از بازار کمرنگ نشده است.

برای اینکه قیمت بیت کوین در شتاب قیمت فعلی باقی بماند، ادامه قدرت خرید ضروری خواهد بود.

ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال امروز به 1.2 تریلیون دلار رسید 1.6٪ سقوط در 24 ساعت گذشته با قدرت خرید مداوم، بیت کوین مقاومت سختی را در سطح 27000 دلار تجربه خواهد کرد.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: نمودار یک روزه

بیت کوین در نمودار یک روزه 24100 دلار قیمت داشت | منبع: BTCUSD در TradingView

بیت کوین در زمان نگارش این مقاله با قیمت 24100 دلار معامله می شد. در هفته گذشته سکه شاهد افزایش قیمت بود. در 24 ساعت گذشته، قیمت بیت کوین به صورت جانبی حرکت کرد. با توجه به سطوح فیبوناچی، اگر سکه بتواند بالاتر از سطح 23.6 درصد معامله شود، حرکت به 38.2 درصد ممکن است.

این به این معنی بود که سطح مقاومت سربار روی 27000 دلار بود. یک اصلاحی می تواند باعث شود که بیت کوین به ترتیب به 23000 دلار و سپس به 20000 دلار سقوط کند. در آخرین جلسه معاملاتی، مقدار BTC معامله شده به رنگ قرمز بود که به این معنی بود که قدرت خرید کاهش یافته است.

تحلیل فنی

قیمت بیت کوین
بیت کوین قدرت خرید مثبتی را در نمودار یک روزه نشان داد | منبع: BTCUSD در TradingView

حرکت جانبی در نمودار بیت کوین نشان دهنده کاهش قدرت خرید در نمودار شاه کوین بود. ادغام تاثیر معنی داری بر چشم انداز فنی نداشت. شاخص قدرت نسبی کاهش اندکی را در قدرت خرید به دست آورد، با وجود این، RSI بسیار بالاتر از نیم خط بود.

خوانش بالای نیم خط نشان دهنده تعداد خریداران بیشتر در مقایسه با فروشندگان سکه است. قیمت بیت کوین بالای خط 20-SMA معامله می شد. معاملات بالاتر از آن نشانه ای از این بود که خریداران بیت کوین در حال حرکت قیمت در بازار بودند. این همچنین به این معنی بود که در سطوح پایین تر نیز، BTC در نمودار خود تقاضا داشت.

قیمت بیت کوین
بیت کوین سیگنال خرید را در نمودار یک روزه نمایش داد | منبع: BTCUSD در TradingView

افزایش قیمت در سایر شاخص های فنی به تصویر کشیده شد. واگرایی میانگین متحرک همگرایی به حرکت قیمت فعلی و معکوس شدن در همان نقطه اشاره دارد. MACD پس از یک متقاطع صعودی، هیستوگرام های سبز رنگ بالای نیم خط را ایجاد کرد که سیگنال خرید برای سکه بود.

Chaikin Money Flow ورودی و خروجی سرمایه را در نمودار می خواند. حتی با وجود سایر شاخص‌های صعودی، CMF زیر خط نیم بود که نشان می‌دهد ورودی سرمایه کمتر از جریان خروجی در زمان انتشار بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا