ارزهای دیجیتال

قیمت بیت کوین چهار هفته در اوج قیمت های سال 2017 خرج می کند، بعد چه می شود؟

حرکات بیت کوین در بازار نزولی 2022 تقریباً به طور کامل از روندهای نزولی ثابت در بازار منحرف شده است. دارایی دیجیتالی که هرگز از اوج چرخه قبلی پایین نیامده بود، سرانجام این کار را انجام داد، زمانی که پس از سقوط ژوئن به 17600 دلار رسید. از آن زمان، ارز دیجیتال برای حفظ قیمت خود در بالاتر از اوج چرخه قبلی مشکل داشته است و اکنون چندین هفته را صرف مراقبت از این سطح فعلی کرده است.

بیت کوین وارد سطوح ادغام می شود

بیت کوین در ماه گذشته در حدود سطوح اوج سال 2017 تثبیت شده است. در این زمینه به مبارزه با جزر و مد ادامه می دهد، اما حتی روندهای مختلف انباشت ثبت شده نیز برای بیرون کشیدن آن از این شیار کافی نبوده است. از زمان سقوط آن به سطح 17000 دلار، راه زیادی برای بازیابی دارایی دیجیتال وجود نداشته است.

مطالب مرتبط | قیمت اتریوم به زیر سطح بحرانی سقوط می کند، آیا 1000 دلار نگه می دارد؟

در نتیجه، نقاط مقاومت اصلی بیشتر به عقب کشیده شده اند و فشار بیشتری بر قیمت وارد می کنند. با توجه به قیمت‌های پایین، فروش‌ها همچنان غالب است و تقاضا در میان سرمایه‌گذاران بزرگ همچنان رو به کاهش است. حمایتی که 20000 دلار ساخته شده بود از بین رفته بود. به این ترتیب، معامله گران کوتاه مدت توانسته اند کنترل قیمت را در دست بگیرند.

BTC consolidates at 2017 peak | Source: Arcane Research

با این حال، توجه به این نکته مهم است که سطوح تثبیت مانند این اغلب می‌تواند قبل از افزایش شدید قیمت باشد. این امر در گذشته در نقاط مختلف دیده شده است، حتی قبل از روند صعودی عظیم سال 2021. با این حال، اگر حرکت قابل توجهی از سوی سرمایه گذاران بلندمدت صورت نگیرد، شکست فوری سطح ادغام دشوار است.

بهترین سناریو

در حال حاضر، هیچ استدلال خوبی برای ورود بیت کوین به یک رالی دیگر وجود ندارد. بهترین سناریو این است که دارایی دیجیتالی بتواند پشتیبانی قابل توجهی برای دفع خرس ها ایجاد کند. یا این است یا در صورت وجود حمایت سختگیرانه، به 14000 دلار کاهش می یابد. این به این دلیل است که 14000 دلار چرخه اوج سال 2019 است و از آنجایی که امکان عبور از دو سطح اوج مختلف کم است، شانس حفظ این نقطه وجود دارد.

نمودار قیمت بیت کوین از TradingView.com

BTC price falls to $19,700 | Source: BTCUSD on TradingView.com

نباید نادیده گرفت که بیت کوین نیز در قلمرو 17000 دلاری شاهد حمایت است. این همان جایی بود که در طول سقوط ژوئن، پشتیبانی و در نهایت نقطه بالندگی پیدا کرد. این همچنین نقطه‌ای بود که در اوایل سال 2018، در روزهای اولیه بازار نزولی، یک رالی امدادی وجود داشت. بنابراین امکان ثابت ماندن در این سطح وجود دارد.

مطالب مرتبط | خرس‌ها از جابجایی خودداری می‌کنند زیرا بیت کوین در تلاش برای بازپس گیری 20000 دلار است

هنوز فرصتی وجود دارد که دارایی دیجیتال قیمت های بالاتری را ببیند. همانطور که در هفته گذشته مشاهده شد، بیت کوین توانسته بود مقاومت 22000 دلاری را شکست دهد، البته برای مدت کوتاهی. شکست بیش از این می‌تواند باعث شود که ارز دیجیتال تلاش کند تا به سمت 28000 دلار صعود کند که اتفاقاً مقاومت قوی برای دارایی است.

در حالی که علامت 28000 دلار برای سرمایه گذاران یک سطح خوب در کوتاه مدت است، باید در نظر داشت که هنوز مقاومت قابل توجهی در 25000 دلار وجود دارد. این نقطه که در زمانی که قیمت قبلاً به زیر 30000 دلار سقوط کرده بود به عنوان حمایت عمل می کرد، اکنون کمی مانع برای یک رالی صعودی دیگر است.

Featured image from Marca, charts from Arcane Research and TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا