ارزهای دیجیتال

قیمت بیت کوین در 24 ساعت 6 درصد کاهش یافت، در حالی که بازده اوراق قرضه افزایش یافت

برترین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار، بیت کوین، به مرز 18000 دلار رسیده است و همچنان در حال کاهش است. کریپتو در 24 ساعت گذشته و در هفته قبل 6 درصد کاهش یافته است.

BTC/USD زمانی که از 20000 دلار به 18000 دلار سقوط کرد، پشتیبان سه گانه 19000 دلاری را شکست، که نشان دهنده احساسات فروش عمده در میان سرمایه گذاران است.

بیت کوین به 18000 دلار رسید

دلایل متعددی برای روند نزولی بیت کوین وجود دارد، اما بیشتر آنها به رویکرد تهاجمی فدرال رزرو در قبال تورم اشاره می کنند.

  1. افزایش بازده اوراق قرضه: با توجه به ادامه افزایش فروش، بازده اوراق قرضه 10 ساله ایالات متحده از ژوئن 3.25 درصد افزایش یافته است. در نتیجه سرمایه‌گذاران از آن مطمئن هستند. بنابراین آنها از دارایی های بی ثبات تر مانند بیت کوین اجتناب می کنند که فشار نزولی بیشتری بر قیمت دارایی دیجیتال وارد می کند.
  2. سیاست های هاوکی فدرال رزرو: جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، به رویکرد تهاجمی سلف خود در قبال تورم و افزایش نرخ بهره وفادار است. به نظر می رسد که او قصد سست شدن ندارد زیرا هدف خود از تقویت دلار برای مبارزه با تورم را تکرار کرد. در زمان نگارش، دلار به بالاترین حد خود در 20 سال گذشته رسیده است که بر قیمت بیت کوین نیز تأثیر منفی گذاشته است. و در نهایت:
  3. خاموشی نورد استریم 1: از زمانی که روسیه خط لوله نورد استریم 1 را بسته است، جریان گاز به اروپا متوقف شده است. این بازار را ترسانده است و باعث می شود که معاملات بیت کوین به مخزن وارد شود.

سهام فناوری به همان اندازه کاهش می یابد

از آنجایی که فدرال رزرو به امید تقویت دلار به افزایش نرخ بهره ادامه می دهد، سهام فناوری نیز به همان اندازه تحت تاثیر قرار می گیرد. هر دو NASDAQ 100 و S&P 500 در این بازار نزولی عمومی سقوط می کنند. همه گزینه های سهام و بیت کوین در حال خارج شدن از محدودیت هستند زیرا سرمایه گذاران برای مقابله با افزایش نرخ بهره با انصراف از سرمایه گذاری های پرریسک آماده می شوند.

قیمت بیت کوین پس از چند آجر مثبت در چند ساعت گذشته دوباره از سطح 19000 دلار فراتر رفت. | منبع: نمودار قیمت BTCUSD از TradingView.com

روند نزولی بیت کوین احتمالا ادامه خواهد داشت

این سوال وجود دارد که آیا بیت کوین می تواند به 20000 دلار بازگردد یا خیر. با این نرخ، باید از مرز 19500 دلار عبور کند که ممکن است دشوار باشد. تحلیلگران بر این باورند که در صورت افزایش تقاضا برای سکه امکان پذیر است.

با این حال، اینفلوئنسر کریپتو ریچارد هارت نظر دیگری دارد. به گفته وی، بیت کوین هنوز راه درازی برای کاهش تا رشد دارد. او پیش‌بینی می‌کند که ارز دیجیتال برتر قبل از شروع به صعود حداقل به ۱۱۰۰۰ دلار خواهد رسید. در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 19000 دلار در نوسان است که 1.31 درصد افزایش یافته است.

در همین حال، انتظارات نسبت به گزارش تورمی که برای انتشار در 13 سپتامبر و ادغام شبکه اصلی اتریوم برای همان روز برنامه ریزی شده است، همچنان افزایش می یابد.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا