ارزهای دیجیتال

قیمت بیت کوین در معرض خطر تورم است، چاپ CPI برای روشن شدن بیشتر

قیمت بیت کوین که در محدوده ای بین 18800 تا 19500 دلار قرار دارد، در حال حذف پوزیشن های کوتاه و لانگ است. پویایی فعلی در بازار توسط نیروهای کلان تعیین شده است که بیت کوین را با نزدیک شدن به یک رویداد اقتصادی بزرگ به سمت افراط می کشانند.

شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) برای ماه سپتامبر به عنوان یکی از این رویدادها عمل می کند. در ماه‌های گذشته، این گزارش‌ها که توسط فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) برای محک زدن تورم مورد استفاده قرار گرفت، با افزایش بی‌ثباتی همراه شد.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین با حرکت جانبی در 24 ساعت گذشته و کاهش 6 درصدی در هفته گذشته در 19100 دلار معامله می شود. اقدام قیمت بیت کوین بازار کریپتو را به سمت پایین کشانده است زیرا فعالان بازار برای دارایی های دیجیتال و سنتی برای نوسانات آماده می شوند.

با کاهش نوسانات در نمودار روزانه، قیمت BTC فشرده می شود. منبع: BTCUSDT Tradingview

کاهش قیمت بیت کوین در حال ورود است؟ چاپ CPI تعیین کننده خواهد بود

تحلیلگر ارشد بازار در Cubic Analytics، Caleb Franzen، به اشتراک گذاشته شده است نظرات او در مورد گزارش آتی CPI. امروز دولت آمریکا شاخص قیمت تولیدکننده خود را منتشر کرد که یکی از مهمترین معیارهای تورم در این کشور است.

فرانزن گفت که PPI از 6.5 درصد در آگوست به 6.8 درصد در سپتامبر افزایش یافته است، که از انتظارات پیشی گرفته و به تورم بالاتر منعکس شده توسط چاپ CPI آتی اشاره دارد. PPI از پایین ترین سطح سالانه خود یعنی 9.2٪ فاصله دارد، اما همانطور که تحلیلگر گفت، روند صعودی نشان دهنده “چسبندگی” در تورم است و ممکن است به فدرال رزرو آمریکا سیگنال دهد که سیاست پولی تهاجمی تری اتخاذ کند.

از این نظر و با نگاهی عمیق تر به عوامل موثر در تورم بالا، فرانزن به یک “طناب کشی” بین نیروهای تورم زا و کاهش دهنده تورم اشاره می کند. به طور کلی، کاهش قیمت انرژی، و کاهش قیمت نفت و سوخت‌های فسیلی، ممکن است جریان را به نفع کاهش تورم تغییر دهد.

اما این سناریو در حال حاضر نامشخص است، بنابراین بر تصمیم فدرال رزرو تأثیر می گذارد، که به نوبه خود تأثیر منفی بر قیمت بیت کوین و عملکرد دارایی های مالی قدیمی دارد. این تحلیلگر استدلال کرد که CPI آینده ممکن است منعکس کننده این عدم اطمینان باشد:

من انتظار دارم شاهد باشم که CPI ماه به ماه نسبتاً بدون تغییر باشد، تقریباً به طور قطع ± ​​0.2٪. بر اساس سالانه، من فکر می کنم 8.0% یا بیشتر تقریباً قطعی است. اگرچه من انتظار دارم شاهد افزایش CPI اصلی، میانگین CPI و CPI کاهش یافته نسبت به نتایج ماه اوت باشیم.

آیا تورم بالا به حالت عادی تبدیل خواهد شد؟

این می‌تواند به قیمت بیت‌کوین اجازه دهد تا در بازه‌های زمانی پایین با کاهش عدم قطعیت فعلی در طبقه دارایی‌های نوپا، افزایشی تسکین پیدا کند. اگر این اتفاق بیفتد، 20500 دلار به عنوان مقاومت بحرانی و باد مخالف کوتاه مدت به کار خود ادامه خواهد داد.

پس از چاپ CPI، کمیته بازار آزاد فدرال آتی موظف است نوسانات بیشتری را به بازار بیاورد. همانطور که توسط میز معاملات QCP Capital اشاره شده است، این رویدادها قیمت بیت کوین را به عملکرد مثبت سوق داده است.

در نمودار زیر برای جفت معاملاتی BTC/USD در طول FOMC، یک رالی کوتاه مدت و به دنبال آن سقوط های بزرگ رخ داده است. با این حال، با افزایش قیمت‌های بازار در یک فدرال‌رزرو جنگ‌طلب‌تر و تورم بیشتر، این اقدامات قیمتی ناگهانی قدرت کمتری پیدا می‌کنند.

آیا بیت کوین بالاخره می تواند از محدوده فعلی خود خارج شود یا به سادگی شاهد یک رالی کوتاه مدت دیگر خواهد بود؟

نمودار قیمت بیت کوین BTC BTCUSDT نمودار 2 QCP
منبع: QCP Capital از طریق توییتر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا