ارزهای دیجیتال

قیمت بیت کوین در خطر فشار بیشتر، گاوهای بیت کوین از 20 هزار دلار دفاع می کنند

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

قیمت بیت کوین در سطوح فعلی خود باقی می ماند و حرکت صعودی در بازه های زمانی پایین تر محو می شود. به نظر می رسد که اقدامات جانبی اخیر بازار کریپتو مربوط به رویدادهای کلان اقتصادی آینده و تأثیر بالقوه آنها در بازارهای جهانی باشد.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین با حرکت جانبی در 24 ساعت گذشته و سود 6 درصدی نسبت به هفته قبل با 20500 دلار معامله می شود. سایر ارزهای رمزنگاری شده در 10 ارز برتر بر اساس ارزش بازار، با حرکت بی‌توجهی بیت‌کوین، قدرت خود را نشان می‌دهند که Dogecoin (DOGE) پیشتاز است و پس از آن اتریوم (ETH) و Solana (SOL) قرار دارند.

قیمت بیت کوین در نمودار روزانه به سمتی حرکت می کند. منبع: BTCUSDT Tradingview

قیمت بیت کوین در کوتاه مدت، خطر افزایش نوسانات

قیمت بیت کوین تحت تاثیر شدید نیروهای اقتصاد کلان است. فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) در تلاش است تا با تشدید سیاست پولی خود، افزایش نرخ بهره و کاهش نقدینگی جهانی، تورم را کاهش دهد.

در نتیجه، بیت کوین و دارایی های ریسک پذیر برای سال 2022 روند نزولی داشته اند. در ماه اکتبر، BTC به دلیل افزایش عدم اطمینان اقتصادی، همبستگی بیشتری با دارایی های سنتی نشان داد.

طبق گزارش اخیر Arcane Research، این وضعیت موجود احتمالاً ادامه خواهد داشت. این شرکت تحقیقاتی معتقد است که قیمت بیت کوین در میان مدت همچنان از همبستگی بالایی با نیروهای اقتصاد کلان رنج می برد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو با فشار زیادی برای تغییر سیاست پولی خود از سوی عوامل داخلی و خارجی در ایالات متحده مواجه است. اگر پاول تسلیم شود، قیمت بیت کوین احتمالاً سود خواهد برد و حرکت صعودی خود را افزایش خواهد داد.

با این حال، Arcane Research معتقد است که احتمال بیشتری وجود دارد که پاول در مسیر فعلی خود باقی بماند و بازارها را برای افزایش بیشتر نرخ بهره آماده کند. این مؤسسه مالی و رهبری آن می‌خواهند تورم دلار آمریکا را بدون توجه به پیامدهای بازارهای جهانی کاهش دهند.

در جلسه فردای کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC)، پاول ممکن است سرنخ های بیشتری ارائه دهد. بازار انتظار دارد افزایش بیشتری داشته باشد، اما هر نشانه ای از بدخواهی می تواند باعث حرکت صعودی دیگری شود.

بازار بیت کوین مستعد فشار است

از این نظر، Arcane Research دو عامل را ثبت می‌کند که ممکن است به یک روند صعودی احتمالی کمک کند. اولین مورد، اهرم بالا در بازار ارزهای دیجیتال است.

با افزایش روند صعودی قیمت بیت کوین، پوزیشن های فروش به انباشته شدن ادامه می دهند. اگر بازار مسیر طولانی را طی کند، این موقعیت ها سوخت بیت کوین هستند.

علاوه بر این، نشست فردای FOMC احتمالا باعث نوساناتی خواهد شد که ممکن است باعث شود بیت کوین این موقعیت های فروش کوتاه را کاهش دهد و قلمروی که قبلاً از دست رفته را پس بگیرد. همانطور که Arcane Research اشاره کرد، نوسانات در طول این رویدادها از نظر تاریخی بالا است.

قیمت بیت کوین BTC BTCUSDT Vol
منبع: Arcane Research

با این حال، همین امر برای بخش کوتاه این تجارت نیز صادق است. اگر بازار نسبت به انقباض بیشتر واکنش نشان دهد و انتظار داشته باشد که فدرال‌رزروها در این زمینه ضعیف عمل کنند، این ارز دیجیتال ممکن است آسیب ببیند و به پایین‌ترین محدوده خود در ۱۸۶۰۰ دلار بازگردد. Arcane Research اشاره کرد:

برای بازارهای متزلزل در اوایل نوامبر آماده شوید، زیرا تقویم رویدادها در نیمه اول ماه بسیار شلوغ است. فردا اول میاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا