ارزهای دیجیتال

قیمت بیت کوین به 23300 دلار رسید، آیا تز نزولی باطل می شود؟

قیمت بیت کوین توانسته قدرت خود را حفظ کند و شتاب خود را بالای 23000 دلار حفظ کند. در هفته گذشته، سکه حرکت صعودی را نشان داد. در 24 ساعت گذشته، بیت کوین افزایش اندکی را نشان داد، با این حال، بالاتر از سطح حمایت محلی خود ثابت مانده است.

چشم انداز فنی کینگ سکه نیز نشان می دهد که گاو نر کنترل را به دست گرفته است. اگر قیمت بیت کوین بتواند از مرز 24000 دلار عبور کند و برای مدت زمان قابل توجهی در آنجا معامله کند، گاوها می توانند قدرت بیشتری کسب کنند.

این ارز دیجیتال برای مدت طولانی تلاش کرده است تا بالای سطح قیمت 24000 دلار باقی بماند.

خریداران نیز به بازار بازگشتند و این به بیت کوین کمک کرد تا تز صعودی خود را ادامه دهد. با این حال همیشه این احتمال وجود دارد که بیت کوین در صورتی که برای مدت زمان کافی زیر 24000 دلار معامله شود، دوباره در نمودار خود بازگردد. در این صورت، بیت کوین ممکن است در معاملات بعدی بین 22000 تا 21000 دلار پشتیبانی پیدا کند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: نمودار چهار ساعته

بیت کوین در نمودار چهار ساعته 23300 دلار قیمت داشت منبع: BTCUSD در TradingView

بیت کوین در زمان نگارش این مقاله 23300 دلار معامله می شد. در هفته گذشته قیمت بیت کوین نزدیک به 11 درصد افزایش یافت که به خریداران کمک کرد تا دوباره وارد بازار شوند. به محض افزایش تقاضا، قیمت بیت کوین نیز افزایش یافت.

اقدام فعلی قیمت را می‌توان به عنوان یک تسکین نیز نامید، زیرا لحظه‌ای که قیمت بیت‌کوین به مرز 24000 دلار رسید، سکه در نمودار خود بازگشت. مقاومت سربار برای BTC در 24000 دلار قرار گرفت، یک فشار بالاتر از آن تضمین می کند که BTC سقف قیمت بعدی را لمس می کند.

برای اینکه پایان نامه نزولی نامعتبر شود، BTC باید 28000 دلار را پس بگیرد. سقوط از علامت قیمت فعلی می تواند سکه را به 22000 دلار و سپس به 20000 دلار بکشاند. حجم معاملات بیت کوین در جلسه گذشته افزایش یافت که نشان دهنده افزایش فشار خرید در بازار است.

تحلیل فنی

قیمت بیت کوین
بیت کوین افزایش قدرت خرید را در نمودار چهار ساعته نشان داد | منبع: BTCUSD در TradingView

این سکه به دلیل افزایش تعداد خریداران توانسته است روند صعودی خود را حفظ کند. چشم انداز فنی تصویر مشابهی را در نمودار چهار ساعته ترسیم کرد. قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته اندکی افزایش یافت زیرا سکه شاهد افزایش فشار خرید در بازه زمانی مشابه بود.

شاخص قدرت نسبی از نیمه خط گذشت که نشان می دهد تعداد خریداران در زمان چاپ بیشتر از فروشندگان بوده است. قیمت بیت کوین بالاتر از خط 20-SMA بود که همچنین نشان داد که خریداران در حال حرکت قیمت در بازار هستند.

مطالب مرتبط | TA: AVAX تلاش می‌کند تا بالاتر از مقاومت خود را حفظ کند 40 دلار

قیمت بیت کوین
بیت کوین سیگنال خرید را در نمودار چهار ساعته فلش کرد | منبع: BTCUSD در TradingView

شاخص های اصلی BTC حرکت صعودی ثابتی را نشان داده اند. به محض بازگشت خریداران، سیگنال خرید سکه نیز ظاهر شد. واگرایی میانگین متحرک همگرایی حرکت و جهت قیمت را در بازار نشان می دهد.

MACD یک متقاطع صعودی را تجربه کرد و یک نوار سیگنال سبز کوچک را نشان داد که با سیگنال خرید گره خورده است.

شاخص حرکت جهت دار جهت قیمت را می خواند و اینکه آیا حرکت در حال افزایش است. طبق DMI، خط +DI بالای خط -DI قرار داشت که نشان دهنده عملکرد مثبت قیمت است. با این حال، شاخص جهت دار متوسط ​​(قرمز) قدرت خود را از دست می داد زیرا نزدیک به علامت 20 سقوط کرد و حرکت ضعیف قیمت را نشان داد.

مطالب مرتبط | چرا شاخص ترس و طمع رمز ارز به بازیابی پایدار اشاره دارد؟

Featured Image From UnSplash, Charts From TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا