ارزهای دیجیتال

قیمت بیت کوین به 18200 دلار رسید – CPI بهتر از حد انتظار می شود

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

اولین مورد از دو رویداد کلیدی در یک هفته تاریخی برای بیت کوین و بازارهای مالی در سراسر جهان در کتاب است.

در حالی که انتشار CPI امروز در ساعت 8:30 ET بود، آخرین جلسه FOMC سال قرار است فردا با نمودار نقطه‌ای جدید برگزار شود. CPI و FOMC این هفته برای اولین بار پس از مدتی مصادف شدند و آن را به هفته پرفروش بیت کوین تبدیل کردند.

و درام رول! اداره آمار کار دقایقی پیش ارقام ماه نوامبر را برای شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) و Core CPI منتشر کرد.

انتظار برای CPI 7.3% CPI (0.3% MoM) بود که از 7.7% (0.4% MoM) در اکتبر افزایش داشت. انتظار می رفت CPI اصلی 6.1% (0.3% MoM) و 6.3% (0.3% MoM) در ماه قبل باشد.

اعداد جدید برای ماه نوامبر به شرح زیر است: CPI 0.6% کاهش یافت و در نوامبر 7.1% بود. بنابراین، CPI 0.2٪ بهتر از حد انتظار می شود.

CPI اصلی در ماه نوامبر 6.0 درصد بود که نسبت به ماه قبل 0.3 درصد کاهش داشت. در مقایسه با پیش‌بینی، CPI اصلی 0.1٪ کمتر از حد انتظار است.

در آستانه انتشار، گاوها قیمت بیت کوین را با پیش بینی داده های مثبت بالا بردند. قیمت قبل از اعلام حدود 17550 دلار بود.

پس از انتشار، قیمت همراه با S&P 500 به شدت به اخبار واکنش نشان داد. این مورد اخیر در حال خروج از یک روند نزولی یک ساله است.

در زمان انتشار، BTC در 24 ساعت گذشته تقریباً 6 درصد افزایش یافت و با قیمت 17907 دلار معامله شد. با بالاترین قیمت داخلی 18209 دلار، قیمت در حال حاضر در بالاترین سطح 2 ماهه 11 نوامبر رد شد.

قیمت بیت کوین، نمودار 1 ساعته. منبع: TradingView

فدرال رزرو با داده ها چه خواهد کرد؟

بر اساس ابزار CME FedWatch، قبل از انتشار داده های CPI، بازار افزایش نرخ 50 bps با احتمال 72 درصد را پیش بینی می کرد. این با احتمال 28 درصد افزایش 75 bps مقایسه می شود.

ظرف چند ساعت آینده، باید دید که این نرخ به دلیل چاپ CPI چگونه تغییر خواهد کرد. بازار همچنان منتظر افزایش 50 واحدی نرخ بهره در 77 درصد در زمان انتشار بود. چاپ CPI امروز می تواند زوج افزایش بیشتر احتمال برای 50 bps.

همانطور که NewsBTC گزارش داد، JP Morgan قبل از انتشار داده های CPI تجزیه و تحلیلی را منتشر کرد که بر اساس آن بیشترین احتمال (50٪) چاپ CPI از 7.2٪ تا 7.4٪ را ارائه می دهد. همانطور که مشخص است، جی پی مورگان تقریباً با این ارزیابی عمل کرده است.

جی پی مورگان تنها 15 درصد شانس را برای نتیجه 7.1 درصد قائل شد و پیش بینی کرد که این می تواند به معنای افزایش 4 تا 5 درصدی برای S&P 500 باشد.

گلدمن ساکس پیش‌بینی می‌کند که چاپ CPI امروز می‌تواند به معنای افزایش ۲ تا ۳ درصدی برای S&P 500 باشد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا