ارزهای دیجیتال

قیمت بیت کوین به سطح مقاومت کلیدی 21000 دلار سقوط می کند

یک حرکت رو به عقب کشویی چشمگیر از ارز دیجیتال شماره یک وجود دارد. بیت کوین در چند روز گذشته به طور متوالی ارزش خود را کاهش داده است. قیمت بیت کوین به تدریج به سطح معاملاتی رسیده است که به زیر میانگین متحرک 200 هفتگی (WMA) می رسد. با روند شدید خود در جنوب، این توکن تقریباً 9 درصد از ارزش خود را در 24 ساعت گذشته از دست داده است.

در هفته های گذشته، بیت کوین شاهد حضور گاوهایی بود که قیمت را به بیش از 25200 رساندند. این ارزش برای بیش از دو ماه پس از ضربه ویرانگر بازار نزولی کریپتو، به بالاترین حد خود در تاریخ BTC باقی ماند. اما پیشرفت قیمت به طور ناگهانی با عملکرد این هفته کاهش می یابد. خرس ها دوباره ظاهر شده اند و کل روند وارونه شده است.

قیمت بیت کوین در برابر منطقه بیش از حد ارزش گذاری شده خود حرکت کرده است. این امر باعث عقب نشینی از سطح مقاومت کوتاه مدت خود در این هفته شد. علاوه بر این، مشاهداتی وجود دارد که نهنگ ها و سایر دارندگان طولانی مدت دارایی های خود را دفع می کنند. این فروش ناگهانی زمانی بود که BTC کاهش یافت و بین 23000 تا 24000 دلار معامله شد.

بیت کوین در حال حاضر بالای 21000 دلار BTCUSDT در TradingView.com معامله می شود

نه تنها قیمت بیت کوین کاهش یافت، بلکه آلت کوین ها و سایر توکن های رمزنگاری نیز روند نزولی را دنبال کردند. با عمیق تر شدن الگوی منفی قیمت، کل بازار کریپتو قرمز شده است. حالات بازار در حال حاضر منفی است. این توسط شاخص ترس و طمع بازار کریپتو نشان داده شده است که در طول هفته از 47 به 30 کاهش یافته است.

پس از اینکه فروش قیمت بیت کوین را کاهش داد، عقب نشینی گاوها برجسته می شود. از این رو، خرس ها برای کنترل الگوی روند ظهور پیدا کردند. قیمت زیر میانگین متحرک 200 هفتگی (WMA) 23000 دلار است. با حضور خرس ها، کاهش قیمت می تواند به زیر سطح 21000 دلار برسد.

نظر تحلیلگران در مورد سقوط اخیر قیمت بیت کوین

الگوی قیمت بیت کوین اخیراً دارای یک جریان واگرایی نزولی در نوسانگر 7 روزه Detrend MVRV است. چنین الگوی قیمتی از کاهش قیمت در آینده صحبت می کند. از این رو، هنوز احتمال کاهش قیمت بیت کوین به زیر منطقه 21000 تا 20000 دلاری وجود دارد.

عوامل دیگری بر واژگونی عملکرد بازار ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشته است. قصد فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره در ماه های آینده ضربه های شدیدی به روند ارزهای دیجیتال وارد کرد. همچنین، جریان‌های ورودی ارز و فشارهای بیش از حد فروش، بازیگران کمک‌کننده هستند.

برخی از تحلیلگران کریپتو در این فضا نظرات خود را در مورد روند اخیر قیمت بیت کوین ارائه کرده اند. اینها شامل Crypto Tony، Michael van de Poppe، BigCheds و Crypto Birb می‌شوند که پیش‌بینی کرده بودند قیمت بیت‌کوین به کمتر از 22700 دلار برسد. آنها معتقدند که 200-WMA به سطح جدید کمک خواهد کرد.

با توجه به اینکه مقاومت کوتاه مدت بیت کوین اکنون در سطح 25000 دلار است، سرمایه گذاران فرصت خرید و فروش را دارند. اما اکثر تحلیلگران امیدوارند که بیت کوین همچنان از سطوح پایین خود صعود کند.

Featured image from Pixabay, Charts from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا