ارزهای دیجیتال

قیمت بیت کوین به زیر 50 روز کارشناسی ارشد کاهش می یابد، آیا انتظار بهبودی وجود دارد؟

قیمت بیت کوین بدون شک چند هفته جالب را پشت سر گذاشته است. پس از اینکه توانست پس از سقوطی که در ماه ژوئن بازار را تکان داد بهبود یابد، اکنون به همان جایی که شروع شده بود بازگشته است و در عرض چند روز بیش از 3000 دلار از دست داده است. کاهش سریع دارایی دیجیتال را به زیر سطوح فنی کلیدی رسانده است. بنابراین در حالی که ارز دیجیتال پس از افت از 25000 دلار در ابتدا توانسته بود برخی از شاخص های صعودی را حفظ کند، اکنون این روند را کاملا معکوس کرده است.

بیت کوین سطوح فنی را از دست می دهد

بیت کوین شاهد کاهش سریع قیمت خود بوده است که به میانگین متحرک 50 روزه کمتر برای دارایی دیجیتال تبدیل شده است. بنابراین حتی زمانی که بیت کوین به سطح 23000 دلار سقوط کرده بود، توانست بالاتر از این نقطه مهم باقی بماند. این تا زمانی است که بیت کوین جایگاه خود را در 23000 دلار از دست داد و اکنون کمی بالاتر از 21000 دلار معامله می شود.

در حال حاضر، میانگین متحرک 50 روزه بیت کوین به 21,891 دلار کاهش یافته بود و با قیمت فعلی معامله 21,433 دلار در زمان نوشتن این مقاله، بسیار کمتر از MA 50 روزه معامله می شد. MA 50 روزه برای تعیین اینکه چه زمانی ممکن است چرخشی در تمایل سرمایه گذار به سمت نزولی یا صعودی ایجاد شود، مهم است. از آنجایی که بیت کوین به زیر این نقطه سقوط کرده است، نشان می دهد که سرمایه گذاران به دنبال خرید دارایی دیجیتال نیستند.

BTC falls below 50-day and 200-week MA | Source: BTCUSD on TradingView.com

یکی دیگر از سطوح فنی مهم که بیت کوین از دست داده میانگین متحرک 200 هفته ای است. هر کسی که دارایی دیجیتال را دنبال می کند می داند که این سطحی بود که گاوها برای بازپس گیری آن سخت مبارزه کردند. بیت کوین پس از شکستن از آن در چند هفته پیش، روند مثبتی را طی کرد که در نهایت به 25200 دلار خاتمه یافت. حتی در آن زمان هم توانسته بود در اینجا بالاتر بماند. یعنی تا پنجشنبه.

دارایی دیجیتال تنها در 24 ساعت گذشته 8.74 درصد و در نمودار هفتگی 10.09 درصد کاهش یافته است. این کاهش به دنبال موضع جنگ طلبانه فدرال رزرو در چند وقت اخیر بوده است. بنابراین اساساً، بازار همچنان نفس خود را حبس می کند زیرا فدرال رزرو تصمیمات بیشتری در مورد بازارهای مالی می گیرد.

بیت کوین با سقوط به زیر میانگین متحرک 200 هفته ای، همراه با سقوط به زیر میانگین 50 روزه، اکنون روند نزولی دیگری را ثبت کرده است. این نشان می دهد که یک معکوس به فروش آف، تقویت خرس ها یک بار دیگر. روندهایی از این دست تنها با انباشته شدن قابل معکوس شدن است، و حتی با وجود خرید در بین دارندگان بیت کوین با 100 تا 10000 بیت کوین، خرید کافی برای تغییر کامل فروش وجود نداشته است.

در حال حاضر، گاوها در تلاش هستند تا قیمت دارایی دیجیتال را بالای 20000 دلار نگه دارند. با سقوط، معامله گران کوتاه مدت افزایش یافته اند زیرا ضعف در سراسر بازار احساس می شود. این کاهش شتاب به طور مداوم قیمت را پایین آورده است و اگر خرید قابل توجهی از سوی نهنگ ها و سرمایه گذاران نهادی صورت نگیرد، بیت کوین به احتمال زیاد 20000 دلار را آزمایش می کند تا 25000 دلار دوباره.

Featured image from Coingape, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا