ارزهای دیجیتال

قیمت بیت کوین به بالای 19000 دلار بازمی گردد، اما آیا حمله به پایان رسیده است؟

بیت کوین پس از سقوط به سطح 18000 دلار توانست در 24 ساعت گذشته برخی از جایگاه های خود را دوباره به دست بیاورد و کل بازار ارزهای دیجیتال را به همراه داشته باشد. اکنون، با باز شدن روز معاملاتی سه‌شنبه، دارایی دیجیتال به بالای 19000 دلار رسیده است. اما علی‌رغم اینکه بیت‌کوین به دنبال شکل‌گیری پشتیبان کمی بالاتر از 19200 دلار است، هنوز سوالاتی در بازار وجود دارد که آیا این یک بازیابی کاذب است.

آیا حمله به پایان رسیده است؟

حرکت بیت کوین به بالای 19000 دلار طی 24 ساعت گذشته 4 درصد افزایش داشته است. با توجه به تمایل بازار به شکل گیری خروجی پس از چنین زیان های گسترده، این احتمال وجود دارد که روند نزولی به پایان نرسد همچنان بر بازار وجود دارد.

با این حال، در بازه زمانی یک هفته ای، دارایی دیجیتال همچنان به سمت فشار فروش اشاره می کند. این همان چیزی است که درست قبل از رالی گاو نر در بازار 2020 ثبت شده است. اما توجه به این نکته مهم است که دارایی دیجیتال در آن نقطه یک بازار نزولی کامل را پشت سر گذاشته بود و آن را برای بازیابی آماده می کرد.

این بار، بیت کوین هنوز در حال ورود به فاز نزولی خود است، به این معنی که هرگونه فشار خرید منجر به رشد قابل توجهی نخواهد شد. این مورد در ماه آگوست بود، جایی که با وجود اینکه روند انباشت رشد کرده بود، بیت کوین هنوز نتوانست از 25000 دلار عبور کند.

BTC settles above $19,200 | Source: BTCUSD on TradingView.com

تحرکات بازار به احتمال تشکیل بیت کوین در انتهای چرخه اشاره دارد، که به این معنی است که فشار خرید می تواند نشانگر افزایش صعودی باشد. اما بازار برای یک نوسان صعودی قابل توجه بیش از حد بی ثبات است.

بیت کوین در علف های هرز

هنوز احساسات قوی زیادی پیرامون این واقعیت وجود دارد که بیت کوین هنوز به انتهای خود نرسیده است. بیشتر این تحلیل‌ها از روندهای چرخه صعودی و خرسی قبلی گرفته شده‌اند که در آن دارایی دیجیتال قبل از شروع روند صعودی دیگر، حداقل 80 درصد از ارزش خود را از دست داده است. قرار دادن پایین ترین سطح بازار نزولی فعلی در حدود قیمت 12000 دلار.

مطالب مرتبط: قیمت Cardano (ADA) با وجود تبلیغات Vasil نتوانست 0.5 دلار را بشکند

گرت سولووی، استراتژیست ارشد بازار در InTheMoneyStocks.com نیز این پیش بینی را تکرار کرده است. در مصاحبه اخیر با Stansberry Research، Soloway توضیح داد که انتظار داشت قیمت دارایی دیجیتال قبل از پایان بازار نزولی بین 12000 تا 13000 دلار کاهش یابد. این استراتژیست بازار به قدرت دلار در چند وقت اخیر اشاره می کند که سرمایه گذاران را از دارایی های ریسک دور می کند. Soloway گفت: “هر افزایش قیمت دلار، عکس آن را در نمودار بیت کوین مشاهده خواهید کرد.”

قیمت بیت کوین پس از آخرین بازار صعودی 2017-2018 حدود 85 درصد از بالاترین قیمت خود کاهش یافته بود. این مورد مشابه پس از بازار صعودی 2013-2014 بود. بنابراین با توجه به احتمال اینکه بیت کوین به الگوهای تاریخی پایبند باشد، پیش‌بینی Soloway در مورد قیمت پایین 12000 تا 13000 دلار همچنان یک پیش‌بینی قابل قبول باقی می‌ماند زیرا کاهشی حدود 85 درصدی نسبت به بالاترین قیمت بیت کوین یعنی 69000 دلار را تشکیل می‌دهد.

Featured image from CNBC, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا