ارزهای دیجیتال

قیمت بیت کوین از 16300 دلار جهش کرد، دلیل آن یک سقوط است

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

قیمت بیت کوین دیروز بیشتر کاهش یافت و به زیر سطح 16300 دلار سقوط کرد. با قیمت 16.285 دلار، BTC آخرین بار در 29 نوامبر به قیمتی رسید که ثبت شده بود. با این حال، زمانی که بانک ژاپن (BoJ) یک چرخش ناگفته را اعلام کرد، یک سود غیرمنتظره اتفاق افتاد.

BoJ به شدت باند کنترل منحنی بازده خود را به 0.50 درصد افزایش داد و تعداد اوراق قرضه دولتی را که هر ماه خریداری خواهد کرد به میزان قابل توجهی افزایش داد. با انجام این کار، بانک مرکزی پس از بازنگری غیرمنتظره سیاست خود برای کنترل منحنی بازده، موجی از شوک به بازارهای جهانی وارد کرد. هر اقتصاددانی انتظار داشت که BOJ سیاست خود را بدون تغییر رها کند.

BoJ موج شوک را در تمام بازارها ارسال می کند

به عنوان جیم بیانکو از Bianco Research اشاره شد، این تصمیم برای همه بازارها بسیار مهم است. این تصمیم برای بیت کوین و بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال نیز ضروری است، حتی اگر در نگاه اول اینطور به نظر نرسد. بازار کریپتو همچنان از روندهای بازار و سهام پیروی می کند. علاوه بر این، دارایی‌های ریسکی مانند بیت‌کوین زمانی که نرخ‌های بهره در بالاترین حد خود هستند، جذابیتی ندارند.

در نتیجه این تصمیم، ین نزدیک به 3 درصد افزایش یافت و به قوی ترین سطح خود از اواسط آگوست رسید. در همین حال، سهام، اوراق قرضه و دلار سقوط کردند. ین همچنین در برابر ارزهایی مانند یورو رشد قابل توجهی داشت، در حالی که طلا و بیت کوین افزایش یافتند.

شایان ذکر است، سهم اوراق قرضه دولتی ژاپن که توسط بانک ژاپن نگهداری می شود، با ارزش بازار نیز برای اولین بار از 50 درصد گذشت. با توجه به تأثیر گسترده بازار، آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX، مقایسه ای (خنده دار) بین FTX و توکن FTT انجام داد.

با این حال، همانطور که بیانکو توییت کرد، نتیجه این است که بازارها «ممکن است» نیاز به تجدید نظر در نظرات خود در مورد تغییرات سیاست بانک مرکزی داشته باشند:

اگر ژاپن اکنون نگران تورم است، هیچ محوری برای افزایش نرخ در سال 2023 در هیچ کجا وجود نخواهد داشت! پاول شاهین است. رئیس بانک مرکزی اروپا، لگارد (خانم لاگارد) اکنون در حال صحبت کردن است. کورودا و BoJ حرکتی انجام نمی دهند که نشان دهنده نگرانی در مورد تورم باشد.

یوکی ماسوجیما از بلومبرگ گفت:

پیامدها بسیار فراتر از ژاپن است – با BOJ – آخرین بازدارنده بزرگ در یک تغییر انقباض پولی جهانی (به استثنای چین) – اکنون که اجازه می دهد معیار بازدهی تجارت بالاتر از قبل باشد، شوک در سراسر بازارهای مالی جهانی منعکس خواهد شد.

پیامدها برای بیت کوین

همانطور که هولگر زشاپیتز، تحلیلگر در توییت قبلی توضیح داد، واکنش اولیه بیت کوین ممکن است به دلیل ارتباط شدید قیمت با افزایش ترازنامه بانک مرکزی باشد. Zschaepitz: «بیت کوین در ترازنامه ترکیبی فدرال رزرو، بانک مرکزی و بانک مرکزی اروپا معامله شده است. اشاره شد.

بیت کوین پس از افت پس از بسته شدن سهام پس از ساعات کاری حدود 750 دلار یا 2 درصد افزایش یافت. در زمان انتشار، BTC با قیمت 16753 دلار معامله می شد. اگر از 16.900 دلار عبور کند که در اولین تلاش مقاومت بسیار قوی بود، احتمالاً حتی بالاتر خواهد رفت.

قیمت بیت کوین، نمودار 4 ساعته

تصویر برجسته از iStock، نمودارها از TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا