ارزهای دیجیتال

قیمت اتریوم سقوط کرد، دلیل این کاهش چیست؟

بازار کریپتو اخیرا شاهد رویدادهای مختلفی بوده است که بر چندین دارایی مانند اتریوم تأثیر منفی گذاشته است. سقوط صرافی کریپتو FTX همچنان باعث ایجاد روند نزولی بسیاری در بازار می شود. روند کلی قیمت در بازار حرکت به سمت جنوب را فراتر از انتظارات حفظ کرده است.

علاوه بر حماسه FTX، فعالیت های دیگری در فضای کریپتو فوران کرده است. اخیراً اتریوم تحت فشار فروش ویرانگر قرار گرفت. این حرکت ناگهانی با کاهش بیش از 8 درصدی ارزش دومین دارایی بزرگ کریپتو را عمیقاً کاهش داد.

در زمان نگارش این مقاله، ETH در حدود 1126 دلار معامله می شود که نشان دهنده کاهش در 24 ساعت گذشته است. ارزش بازار آن اکنون به 137.49 میلیارد دلار رسیده است. این توکن حجم معاملات 24 ساعته را بیش از 11.9 میلیارد دلار ثبت کرد.

قیمت اتریوم در Tradingview.com کاهش ETHUSDT را نشان می دهد

هکر FTX ETH را به بیت کوین تبدیل می کند

همچنین، روز یکشنبه، گزارش اخیر در مورد هکر FTX که حدود 600 میلیون دلار از صرافی سرقت کرده بود، آخرین فعالیت او را فاش کرد. کلاهبردار ذخیره ETH خود را به بیت کوین تبدیل کرده است. مهاجم در عملیات هفته گذشته خود، تمام استیبل کوین‌های دزدیده شده خود را به اتریوم تبدیل کرد که منجر به مبلغ هنگفت ETH به ارزش 288 میلیون دلار شد.

با داده‌های Etherscan، کالین وو، روزنامه‌نگار ارزهای دیجیتال، گزارش شده است روی هکر وو اظهار داشت که هکر FTX با آدرس (0x59…d32b) در حال تبدیل یک ذخیره عظیم ETH به BTC است. از روز یکشنبه، هکر حدود 30000 ETH را به RenBTC مبادله کرد. متعاقباً، او بعداً 1070 بیت کوین را به شبکه بیت کوین منتقل کرد.

کاهش قیمت اتریوم

پس از فشارهای اخیر فروش بر روی اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ اکنون از نظر عملکرد افت کرده است. برخی از کارشناسان معتقدند ادامه این روند می تواند قیمت اتر را به زیر سطح 1000 دلار برساند.

بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال با کاهش بیش از 5 درصدی آن در یک روز، اصلاحاتی را تجربه می‌کند. متعاقباً، ارزش بازار تجمعی به زیر منطقه 800 میلیارد دلاری رسیده است. در زمان نگارش این مقاله، ارزش آن 793.82 میلیارد دلار است.

تصحیح قیمت اتریوم تا امروز از بازار گسترده‌تر فاصله دارد. در حالی که ETH بیش از 8 درصد از دست داد، بیت کوین تنها 4 درصد سقوط کرد زیرا قیمت به 16109.16 دلار کاهش یافت.

افکت های FTX هنوز در حال خشم هستند

فروپاشی صرافی FTX همچنان به فضای کریپتو آسیب می‌زند. این صرافی اکنون به میزان 3.1 میلیارد دلار به طلبکاران اصلی خود بدهکار است. علاوه بر این، نگرانی‌های فزاینده‌ای وجود دارد که این بحران باعث فروپاشی بیشتر شرکت‌های دیجیتالی شود.

گزارش های هفته گذشته نشان می دهد که BlockFi، یک وام دهنده رمزنگاری، در حال آماده شدن برای ورشکستگی احتمالی است. کریستین کاتالینی، مؤسس آزمایشگاه های Cryptoeconomics MIT، با تلویزیون بلومبرگ درباره این بحران صحبت کرد. وی اظهار داشت که فروپاشی FTX نیاز به وضوح بیشتر در مقررات و یک چارچوب نظارتی قوی برای صنعت کریپتو را ثابت می کند.

وی خاطرنشان کرد که حواس پرتی ناشی از هیاهو و سفته بازی در مورد ضرب و تجارت دارایی های دیجیتال است. از این رو، دیگر تمرکزی بر روی توسعه محصولات و خدمات طبیعی که مشکلات مشتریان را حل می کنند وجود ندارد.

Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا