ارزهای دیجیتال

قیمت اتریوم به زیر سطح بحرانی سقوط می کند، آیا 1000 دلار نگه می دارد؟

اتریوم اکنون قدرت خود را در سطح مهمی از دست داده است. این کاهش به دنبال کاهش قیمت بیت کوین است که اکنون به زیر 20000 دلار رسیده است. با این حال، برای اتریوم، مبارزه تا نقطه‌ای که گاوها همچنان امید دارند ادامه دارد. با این حال، با روندی که بازار در حال حرکت است، ممکن است مدت زیادی طول نکشید که اتریوم سطح حمایت بحرانی 1000 دلار را آزمایش کند.

سقوط اتریوم به زیر 1100 دلار

برای اتریوم، نگه داشتن بالای 1100 دلار در هفته گذشته به این معنی بود که هنوز امیدی برای یک روند خوب وجود دارد که بتواند مقاومت 1500 دلاری را دوباره آزمایش کند. اما این فقط کمی بالاتر از 1200 دلار دوام می‌آورد، قبل از اینکه قدرت خود را از دست بدهد و بار دیگر در حال کاهش باشد.

مطالب مرتبط | سرمایه گذاران وال استریت انتظار دارند بیت کوین به 10000 دلار برسد، آیا این امکان پذیر است؟

با آغاز هفته جدید، کاهش قیمت ها ضربه شدیدی به اتریوم وارد کرد و قیمت به راحتی از حمایت 1100 دلار عبور کرد. اکنون که قیمت به زیر این نقطه رسیده است، به هر حمایتی که زیر آن ایجاد می شود، ادامه می دهد.

با توجه به اینکه دارایی دیجیتال همچنان به سمت فروش 100% منحرف می شود، ممکن است پشتیبانی زیادی برای اتریوم وجود نداشته باشد. این به این دلیل است که فروشندگان از رسیدن به نقطه خستگی خودداری کرده اند. این بدان معناست که خرس‌ها همچنان می‌توانند قیمت ETH را پایین بیاورند.

ETH falls below $1,100 | Source: ETHUSD on TradingView.com

اتریوم اکنون به زیر میانگین متحرک 20 روزه خود سقوط کرده است، معیاری که دارایی دیجیتال را برای یک کوتاه مدت صعودی تنظیم می کرد. در عوض، نزول اکنون سطح حمایت اصلی بعدی را به 1050 دلار رسانده است، نقطه ای که دارایی دیجیتال همچنان بالاتر از آن نگه داشته می شود، اما صعود از اینجا دشوار است.

مطالب مرتبط | انحلال اتریوم با تلاش قیمت برای نگه داشتن 1100 دلار افزایش می یابد

بیشتر دستاوردهای اتریوم در واقع ناشی از پیش بینی ادغام بود که انتظار می رود در سال جاری اتفاق بیفتد. با این حال، به نظر می رسد که با توجه به اینکه تمام اتریوم قفل شده در زمان ادغام باز می شود، به شایعه خرید و فروش تبدیل می شود. با این وجود، با نزدیک‌تر شدن ادغام، انتظار می‌رود دارایی دیجیتال بهبود بیشتری داشته باشد.

در مورد اینکه نزول به کجا ختم می شود، ممکن است اتریوم هنوز کف بازار را ندیده باشد. بررسی داده‌های تاریخی نشان می‌دهد که انتظار می‌رود حداقل ۸۰ درصد کاهش قبل از رسیدن به پایین‌ترین حد ممکن باشد، و تا کنون، قیمت اتریوم ۷۸ درصد از بالاترین رکورد خود کاهش یافته است. پیش‌بینی می‌شود تا قبل از شروع مجدد بازار صعودی بعدی، قیمت آن تا 500 دلار کاهش یابد.

Featured image from Anioma Press, charts from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا