ارزهای دیجیتال

قدرت دلار آمریکا ممکن است حرکت صعودی در کریپتو را از بین ببرد؟

با شروع معاملات قرمز قیمت بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و بایننس کوین (BNB)، بازار کریپتو در حال کاهش است. بزرگترین ارزهای رمزنگاری شده بر اساس ارزش بازار ممکن است زیان بیشتری را تجربه کنند زیرا عوامل کلان اقتصادی همچنان بر دارایی های دارای ریسک تأثیر منفی می گذارند.

در زمان نگارش این مقاله، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال پس از رد شدن در مرز 1.2 تریلیون دلار، به 1.09 تریلیون دلار می رسد. این به ضرر جزئی بیت کوین (2.2 درصد) و بایننس کوین (7 درصد) منجر شده است، تنها اتریوم توانسته برخی از سودهای هفته گذشته خود را حفظ کند.

قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته در حال حرکت است. منبع: BTCUSDT Tradingview

جاستین بنت تحلیلگر معتقد است که بازار ارزهای دیجیتال تحت تاثیر روند صعودی دلار آمریکا قرار گرفته است. این ارز در ابتدای سال 2022 در نمودار ماهانه خود شاهد یک حرکت صعودی بود و به نظر می رسد در تلاش برای بازیابی سطوح سال 2022 در بازه های زمانی بالاتر است.

این می تواند منجر به زیان بیشتر برای دارایی های ریسک مانند سهام و ارزهای دیجیتال شود. عدم قطعیت اقتصادی بیشتر با افزایش روند تورم در چند دهه. نقدینگی کمتر در بازارهای مالی جهانی بنت در حالی که موارد زیر را گفت اشتراک گذاری نمودار زیر:

انتظار داشته باشید که #سهام و کریپتو در حالی که دلار آمریکا این کار را انجام می دهد، با مشکل مواجه شوند. DXY دلار به تازگی 107 را در راه خود به 107.40 رساند. من هنوز فکر می کنم ما 112-113 را می بینیم. مراقب باشید (…). گرایش دوست شماست…مگر اینکه دلار DXY باشد. اول 112-113، اما به احتمال زیاد 120 در چند ماه آینده. افزایش USD به معنای کاهش دارایی های ریسک است.

Crypto DXY JB 1
شاخص DXY (دلار آمریکا) از مقاومت مهم در نمودار ماهانه شکست. منبع: جاستین بنت

بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، بیت کوین، در حدود 17600 دلار در سال به پایین ترین سطح خود رسید. همانطور که NewsBTC گزارش داد، مدیر بخش Macro Jurrien Timmer فیدلیتی معتقد است که این سطح با پایین ترین سطح ارز دیجیتال قبلی برابری می کند و انتظار دارد که این قیمت به عنوان پشتیبانی حیاتی عمل کند.

آیا عوامل کلان اقتصادی یک حمایت حیاتی را برای کریپتو شکست خواهند داد؟

تایمر با استفاده از مدل‌های عرضه و تقاضای بیت‌کوین، 17600 دلار را با 3100 دلار و 200 دلار مقایسه کرد، که دو منطقه پشتیبانی اصلی برای بیت‌کوین حتی در روندهای نزولی مداوم هستند. این کارشناس در مورد ظرفیت بیت کوین برای مشاهده قدردانی بیشتر در دراز مدت و حرکت صعودی که مطمئناً کل بازار ارزهای دیجیتال را به سمت بالا سوق خواهد داد، گفت:

نسبت قیمت به شبکه بیت کوین (پراکسی من برای یک مضرب ارزش گذاری) به سطح سال 2014 بازگشته است. در همین حال، شبکه آن تقریباً مطابق با منحنی رگرسیون توان به رشد خود ادامه می دهد.

بیت کوین BTC BTCUSDT Fidelity 2
منبع: جورین تایمر از طریق توییتر

در مقابل، بنت انتظار زیان بیشتری برای قیمت BTC و بازار کریپتو دارد. اولین کریپتو با ارزش بازار می تواند بین 9500 تا 13500 دلار کاهش یابد.

تز نزولی کارشناسی بر اساس سیاست پولی فعلی فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) است. بنت معتقد است این موسسه مالی قصد دارد از افزایش تورم جلوگیری کند و به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد تا به این هدف دست یابد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا