ارزهای دیجیتال

قانون مجلس ایالات متحده به دنبال تحریم دو ساله استیبل کوین های مشابه UST است

آیا استیبل کوین ها در دید رگولاتورهای ایالات متحده است؟

کاهش Terra Luna و نشانه UST (و LUNA مرتبط) در اوایل سال جاری، سر و صدای زیادی به همراه داشت. با این حال، آسیب کامل و پیامدهای آن هنوز به وضوح مشخص نشده است. پیش نویس جدید لایحه مجلس ایالات متحده ممنوعیت دو ساله استیبل کوین های مشابه با استیبل کوین UST Terra را پیشنهاد می کند.

UST در اوایل سال جاری depegg شد و باعث ایجاد امواج بزرگ در سراسر Defi شد. بیایید ببینیم این قانون به طور بالقوه می تواند چه چیزی را به بازار بیاورد.

استیبل کوین ها تحت بررسی هستند؟

بر اساس گزارش بلومبرگ، لایحه مجلس نمایندگان استیبل کوین ها را هدف قرار داده است و “مطالعه ای در مورد توکن های مشابه Terra از وزارت خزانه داری” به همراه گروهی از نهادهای مالی فدرال، از جمله فدرال رزرو، دفتر کنترل کننده ارز را الزامی می کند. ، شرکت بیمه سپرده فدرال و SEC.

نسخه نهایی این لایحه پیشنهاد نشده است و این لایحه به رهبری اعضای مجلس نمایندگان، ماکسین واترز و پاتریک مک‌هنری، هنوز در حال انجام تکرار پیش‌نویس قبل از ارائه به مجلس است. با این حال، گزارش شده است که این لایحه همچنین به بانک‌ها (و سایرین) اجازه می‌دهد تا استیبل کوین‌ها را صادر کنند – بنابراین به نظر نمی‌رسد ممنوعیت مطلق در کارت‌های این قانون وجود داشته باشد. صادرکنندگان استیبل کوین باید از تنظیم کنندگان استاندارد فدرال تأییدیه بگیرند و یک فرآیند رسمی برای نهادهای غیربانکی که می خواهند استیبل کوین صادر کنند، ایجاد می شود.

این لایحه می تواند تا پایان ماه جاری برای رای گیری ارائه شود.

Despite challenges for major stablecoin issues, like Circle and their USDC stablecoin, there is still substantial growth taking place - as exhibited by Circle's USDC market cap dominance. | Source: USDC Market Cap Dominance on TradingView.com

وضعیت استیبل کوین ها

در حالی که سقوط Terra اغلب به عنوان محرک بررسی دقیق استیبل کوین بیان می شود (و به درستی چنین است)، تاریخچه طولانی مدتی بین منتقدان ارزهای دیجیتال و استیبل کوین ها وجود دارد – از جمله تتر استیبل کوین قدیمی (USDT). همانطور که در ماه‌های اخیر پوشش داده‌ایم، در حالی که در سال‌های اخیر چشم‌های منتقدان به دارایی‌های ذخیره تتر دوخته شده بود، فروپاشی Terra و میلیاردها دلار از دست رفته با آن، به قانون‌گذاران ایالات متحده در رسیدگی به مقررات ارزهای دیجیتال در اطراف، «شوق بیشتری در گام‌های خود» داده است. استیبل کوین ها

با این حال، تنظیم سالم می توان رشد را تحریک می کند – و این هسته بحث برای صادرکنندگان استیبل کوین مانند Circle است که به دنبال ایجاد روابط و لابی با قانونگذاران فعلی و حتی صرافی هایی مانند Coinbase هستند. اکثر شرکت‌های مستقر در ایالات متحده ترجیح می‌دهند مجموعه‌ای از قوانین و دستورالعمل‌های روشنی داشته باشند تا اینکه نگران گیر افتادن در یک «منطقه خاکستری» با تعریف ضعیف باشند. خواهیم دید که چگونه از بین می رود.

Featured image from Pixabay, Charts from TradingView.com
The writer of this content is not associated or affiliated with any of the parties mentioned in this article. This is not financial advice.
This op-ed represents the views of the author, and may not necessarily reflect the views of Bitcoinist. Bitcoinist is an advocate of creative and financial freedom alike.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا