ارزهای دیجیتال

فروش Axie Infinity با از دست دادن بیش از 120 میلیون دلار، رکود عظیمی را ثبت کرد

پیش از این، Axie Infinity جای پای ثابتی در فضای توکن غیرقابل تعویض (NFT) حفظ کرده بود. از طریق فروش گسترده، به عنوان یکی از پیشروترین و موفق ترین کلکسیون های NFT ایستاد. این شبکه تقریباً 4.08 میلیارد دلار حجم فروش را به ثبت رسانده بود. اما به نظر می رسد فروش ژوئن 2022 تمسخر دستاوردهای آن در سال گذشته باشد.

Sky Mavis، یک استودیوی ویتنامی، Axie Infinity را در مارس 2018 راه اندازی کرد. این یک بازی ویدیویی آنلاین بر اساس NFT است. این پلتفرم با استفاده از توکن های مبتنی بر اتریوم از طریق اقتصاد بازی خود محبوبیت پیدا کرده است. پروژه بازی بر روی بلاک چین Ronin اجرا می شود.

مطالب مرتبط | سرمایه گذاران وال استریت انتظار دارند بیت کوین به 10000 دلار برسد، آیا این امکان پذیر است؟

کل صنعت کریپتو مدام ضربه‌هایی دریافت می‌کند که در راس آن اخبار دلسردکننده‌ای مانند فروش داده‌های Geo کاربران کوین‌بیس، مشکوک‌تر کردن مردم نسبت به بازار است و فضای NFT نیز متفاوت به نظر می‌رسد.

تمرکز این پلتفرم بر استفاده از Axies، سازندگان Pokemon-Esque است. در این بازی، بازیکنان می‌توانند Axies، حیوانات خانگی مجازی را دریافت کنند و متعاقباً آنها را برای استفاده در آینده پرورش داده و بزرگ کنند. آنها به عنوان ابزاری قدرتمند در نبردهای بازی برای بازیکنان عمل می کنند. هنگامی که بازیکنان در مهارت ها و سطوح خود پیشرفت کردند، احتمالاً پاداش دریافت می کنند.

پس از آن کلکسیون NFT شاهد کاهش شدید حجم فروش خود در ماه ژوئن بود. عامل اصلی تأثیرگذار، بازار خرس ارزهای دیجیتال است که اکثر فعالیت‌های این صنعت را فلج کرده است. از این رو، کاهش کلی در انتخاب های سرمایه گذاری NFT از زوایای مختلف وجود دارد.

رکورد ژوئن از تحقیق اخیر برای Axie Infinity، حجم فروش را در حدود 3.18 میلیون دلار نشان داد. ارزش آن شکاف قابل توجهی بین حجم ماه می آن در حدود 7.09 میلیون دلار است. مقایسه دو ماهه نشان می دهد که حجم ماه ژوئن 55 درصد از حجم فروش ماه می کاهش یافته است.

بررسی کلی حجم فروش ماهانه NFT در سال 2022، فروش ژوئن را به کمترین میزان خود نشان می دهد. افت آن برای اولین بار از فوریه 2021 برای Axie Infinity است که یک کتاب ماهانه کمتر از 4 میلیون دلار دریافت می کند. این پس از آن است که این کلکسیون 1.67 میلیون دلار در فوریه 2021 به ثبت رساند.

Axie Infinity NFT Collectibles یک کاهش فروش در ژوئن را ثبت کرد

روند منفی فقط مختص Axie Infinity نیست. صنعت NFT کمترین فروش ماه ژوئن را برای تقریبا همه مجموعه ها دارد. برخی از آنها عبارتند از Mutant Ape Yacht Club، CryptoPunks، Bored Ape Yacht Club، Moonbirds، NBA Top Shot، Meebits، و مجموعه های دیگری که حجم فروش پایینی را در ژوئن ثبت کردند، از جمله Otherdeeds، Art Block، Azuki و غیره.

مشاهده کاهش تعداد خریداران منحصر به فرد برای Axie Infinity NFT در ژوئن 2022 جزئیات بیشتری را در مورد افت نشان می دهد. ابتدا، افت معاملات با مجموعه های NFT را توضیح می دهد. در ماه ژوئن، خریداران منحصر به فرد آن 52507 نفر با حدود 307431 تراکنش بودند.

با این حال، مجموعه NFT در ژانویه به بالاترین میزان فروش ماهانه خود در سال 2022 رسیده بود. حدود 314642 خریدار منحصر به فرد را با 1296870 تراکنش ثبت کرد. همچنین، تا پایان ژانویه، Axie Infinity تقریباً 126.49 میلیون دلار حجم فروش داشت. با افت خود در ماه ژوئن، کلکسیون NFT کاهش سالانه 123.32 میلیون دلاری را نسبت به بالاترین رقم ژانویه خود ثبت کرد.

مطالب مرتبط | جریان های خالص مبادلات روزانه بیت کوین نشان می دهد که میزان فروش کاهش نیافته است

همچنین، Axie Infinity دارای میانگین ارزش فروش برای ژانویه و ژوئن به ترتیب 97.54 دلار و 10.34 دلار است. یک مقایسه حاکی از کاهش حدود 89 درصدی بین ماه‌ها است.

نمودار روزانه 1% رشد را در نمودار روز | منبع: AXSUSD در TradingView.com
Featured image from Pexels, charts from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا