ارزهای دیجیتال

فدرال رزرو می تواند نرخ بهره را تا 75 BPS افزایش دهد، معنی آن برای بیت کوین چیست

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

نشست FOMC در حال حاضر بالاتر از بازارهای مالی، از جمله بیت کوین است، با توجه به اینکه تنها چند روز مانده به آن. روندهای قبلی افزایش نرخ بهره و این واقعیت که تورم همچنان یک تهدید برجسته است، منجر به چشم‌انداز منفی برای نشست FOMC شده است. انتظار می‌رود که افزایش دیگری نرخ بهره فدرال رزرو در افق باشد که بدون شک تأثیر عمیقی بر بازار ارزهای دیجیتال خواهد داشت.

نشست FOMC نزدیک می شود

نشست بعدی FOMC طبق برنامه رسمی در تاریخ 1 تا 2 نوامبر برگزار خواهد شد. تقریباً هر یک تا دو ماه یک بار اتفاق می‌افتد و مهم است زیرا در اینجاست که فدرال رزرو تصمیم می‌گیرد در رابطه با اقتصاد و حفظ سلامت آن چه کاری انجام دهد.

برخلاف سال‌های گذشته، سال 2022 نه تنها برای اقتصاد ایالات متحده، بلکه برای اقتصادهای سراسر جهان سال بسیار سختی بوده است. نرخ تورم به سطوحی رسیده است که در دهه‌های گذشته مشاهده نشده بود و فدرال رزرو مجبور شد سیاست‌های خود را در پاسخ به این امر تشدید کند.

افزایش نرخ بهره در چند ماه گذشته عادی بوده است و در بیشتر موارد در بیشتر موارد بالاتر از حد انتظار بوده است. این بار، بلاک چین وو این کار را کرده است گفت که انتظار می رود افزایش نرخ بهره 75 BPS است، با احتمال 81٪ این اتفاق می افتد. اگر این روند به این صورت انجام شود، این چهارمین افزایش متوالی نرخ بهره به میزان 75 واحد در ثانیه توسط فدرال رزرو خواهد بود که می تواند پیامدهای منفی برای دارایی های موجود در فضای کریپتو مانند بیت کوین داشته باشد.

بیت کوین چگونه پاسخ خواهد داد؟

عملکرد گذشته بیت کوین در رابطه با افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو اغلب می تواند راهنمایی برای انتظارات در آینده باشد. اگر پیش‌بینی فعلی برای 75 bps دیگر درست از آب درآید، هفته بسیار پرنوسانی برای بیت کوین و بازار کریپتو خواهد بود.

BTC continues to trend upward | Source: BTCUSD on TradingView.com

در سپتامبر، زمانی که فدرال رزرو آخرین بار نرخ بهره را افزایش داده بود، قیمت بیت کوین کاملاً منفی بود. در واقع، با توجه به اینکه قیمت بیت کوین در یک دقیقه بیش از 5 درصد کاهش یافته است، این بی ثبات ترین واکنش به جلسه FOMC است. این سه افزایش متوالی نرخ بهره را کاهش داد.

انتظار می‌رود افزایش دیگر نرخ بهره در این هفته منجر به نوسانات بیشتر در بازار شود. این همچنین همزمان با سود گرفتن است که در حال حاضر به دلیل بازیابی بیت کوین بالای 20000 دلار ادامه دارد. این می تواند آخرین نقطه ای باشد که دارایی دیجیتال را بار دیگر به زیر 20000 دلار بازگرداند.

با این حال، انتظار نمی رود افزایش نرخ بهره به طور نامحدود ادامه یابد. این احتمال وجود دارد که سال 2023 شاهد معکوس شدن این روند باشد که فرصتی برای رشد برای دارایی های پرخطر مانند بیوتین ایجاد می کند.

Featured image from Coinews, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا