ارزهای دیجیتال

فایل‌های دیجیتال Voyager برای ورشکستگی، VGX به سطح قیمت 98% کاهش یافت – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

فایل‌های دیجیتال Voyager برای ورشکستگی، VGX به سطح قیمت 98% کاهش یافت - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 3

خوراکی های کلیدی

  • Voyager برای فصل 11 ورشکستگی در نیویورک با سه شرکت تابعه خود به دنبال حمایت از ورشکستگی است.
  • مدیرعامل بر اعتقاد شرکت به آینده صنعت کریپتوکارنسی تاکید می‌کند، اما از تنگنای طولانی بازار ارزهای دیجیتال و پیش‌فرض Three Arrow Capital ابراز تاسف می‌کند.
  • Three Arrow Capital که حدود 650 میلیون دلار به وویجر بدهکار است، قبلاً به دنبال رکود بازار و ناتوانی در پرداخت بسیاری از طلبکاران فصل 15 ورشکستگی کرده بود.
  • وویجر طرحی را برای بازیابی پیشنهاد داده است که به آن اجازه می دهد تا بستانکاران را پرداخت کند، شرکت را مجددا سازماندهی کند و ارزش را به سرمایه گذاران بازگرداند.

تنها چهار روز پس از توقف برداشت، سپرده گذاری و تجارت، وویجر اعلام ورشکستگی کرده است. کارگزار کریپتو جدیدترین شرکت CeFi است که در نتیجه بحران اخیر کریپتو و قرار گرفتن در معرض Three Arrows Capital سقوط کرده است.

بر اساس اطلاعات موجود، Voyager یک طرح بازسازی دارد که می تواند اوضاع را تغییر دهد و ارزش را به مشتریان بازگرداند. به عنوان مثال، مشتریانی که دلار آمریکا در حساب خود دارند، پس از یک “فرایند آشتی و جلوگیری از کلاهبرداری با بانک تجاری متروپولیتن” پول خود را پس خواهند گرفت. مشتریان حق دریافت سهام مشترک در شرکت تجدید سازمان یافته و همچنین درآمد حاصل از سرمایه سه پیکان (3AC) را به عنوان غرامت خواهند داشت.

یک حرکت ضروری

نشانه‌های مشکلات وویجر زمانی شروع شد که به دریافت وام 500 میلیون دلاری از شرکت تجاری Alameda Research متوسل شد تا زیان‌های ناشی از رابطه خود با Three Arrows Capital را پوشش دهد. جمعه گذشته، این شرکت با توقف برداشت، سپرده گذاری و معاملات، نشانه آشکار دیگری از مشکل را نشان داد.

پس از تعطیلات ایالات متحده در 4 ژوئیه، وویجر به سرعت برای ورشکستگی فصل 11 در دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک اقدام کرد. پرونده دادگاه نشان می دهد که این شرکت بیش از 100000 طلبکار و تقریباً 1.3 میلیارد دلار دارایی رمزنگاری شده در پلتفرم خود دارد.

وویجر همچنین بیش از 350 میلیون دلار پول نقد دارد که با خیال راحت در حسابی به نفع مشتریان در بانک تجاری متروپولیتن نگهداری می شود. ادعای آن علیه ورشکسته 3AC Chapter 15 بیش از 650 میلیون دلار است که شامل 15250 بیت کوین و 350 میلیون USDC است.

با اعلام ورشکستگی اکنون، وویجر ممکن است کمی فرصت تنفس برای سازماندهی مجدد و پرداخت طلبکاران خود پیدا کند. مدیرعامل این شرکت، استفان ارلیش، گفت به همان اندازه در اظهارات خود در توییتر. او همچنین بر اعتقاد این شرکت به آینده صنعت ارزهای دیجیتال تاکید کرد.

به قول او:

ما قویاً به آینده صنعت اعتقاد داریم، اما نوسانات طولانی مدت در بازارهای ارزهای دیجیتال و پیش‌فرض سه ارو کپیتال، ما را ملزم به انجام این اقدام قاطع می‌کند.»

یک طرح بازیابی قابل اجرا

همانطور که قبلاً گفته شد، وویجر امیدوار است که به زودی بازگردد. مدیرعامل در توییتی درباره طرح پیشنهادی برای بازگرداندن این شرکت به روی پای خود، توئیت کرد.

یک جفت از توییت های او خواندن:

به عنوان بخشی از این فرآیند، طرح پیشنهادی سازماندهی مجدد دسترسی به حساب را از سر گرفته و ارزش را به مشتریان برمی گرداند. بر اساس این طرح، که با توجه به بحث های مداوم با طرف های دیگر در معرض تغییر است و نیاز به تایید دادگاه دارد:

«مشتریانی که رمزارز در حساب(های) خود دارند، در عوض ترکیبی از رمزنگاری موجود در حساب(های) خود، درآمد حاصل از بازیابی 3AC، سهام مشترک در شرکت تازه سازماندهی شده و توکن های وویجر را دریافت خواهند کرد.

موضع مدیرعامل این است که فصل 11 بهترین حرکت برای وویجر است و این شرکت پس از تسویه حساب با طلبکاران به فعالیت خود ادامه خواهد داد، با این امید که به زودی ارزش واقعی را به مشتریان برگرداند.

مشکلات نقدینگی – نشانه های بازار گسترده تر مرکز شهر

وویجر ممکن است قربانی مستقیم پیش‌فرض 3AC باشد، اما مشکلات اکثر شرکت‌های ارز دیجیتال در حال حاضر به بازاری در مرکز شهر نسبت داده می‌شود که نیمه اول سال 2022 را به یکی از بدترین دوره‌های 6 ماهه در تاریخ کریپتو تبدیل کرده است. فروپاشی Terra و متعاقب آن ضرر 60 میلیارد دلاری از بازار یکی از محرک های اولیه بود. سلسیوس و بلاک‌فای دیگر شرکت‌های رمزنگاری هستند که اخیراً با مشکلات نقدینگی جدی مواجه شده‌اند.

با توجه به مشکلات وویجر، قرار گرفتن در معرض سه پیکان پایتخت، میخ در تابوت بود. این تنها شرکتی نیست که قربانی پیش فرض 3AC شده است. پلتفرم وام‌دهی کریپتو، Vauld و Celsius نمونه‌های خوبی از پلتفرم‌های قابل توجهی هستند که در یک آشفتگی گرفتار شده‌اند.

وویجر دیجیتال – آینده چه چیزی را در پیش خواهد داشت؟

همانطور که هست، وویجر آنچه را که ممکن است برای زنده ماندن در شرایط فعلی لازم باشد، دارد. علاوه بر 350 میلیون دلاری که در FBO نگهداری می شود، این شرکت بیش از 110 میلیون دلار پول نقد و دارایی های رمزنگاری شده برای اجرای فعالیت های روزانه خود در طول فرآیند فصل 11 دارد.

Voyager در حال حاضر دارای سه نهاد تجاری تحت آن است – Voyager Digital Holdings، Voyager Digital LLC و Voyager Digital Ltd. هر سه به دنبال محافظت در برابر ورشکستگی هستند و احتمالاً موفق خواهند شد. آنها توسط Kirkland و Ellis LLP نمایندگی می شوند، در حالی که Berkeley Research Group LLC به عنوان مشاور تجدید ساختار خدمت می کند.

برای حفظ عملیات، وویجر حرکات “روز اول” را ارسال می کند. این شرکت همچنین فاش کرد که قصد دارد حقوق کارکنان خود را به روش معمول پرداخت کند. این شرکت همچنین امیدوار است که “مزایای اولیه و برنامه های مشتری خاص خود را بدون اختلال ادامه دهد”.

تنها دلیل اصلی برای تردید در قابل اجرا بودن طرح پیشنهادی وویجر، وام معوق 3AC و امکان بازپس گیری آن است. بر اساس گزارش های اخیر، Three Arrow Capital توسط جزایر بریتانیا مجبور به انحلال شده است. در ایالات متحده، این شرکت در حال ورشکستگی فصل 15 است.

وضعیت مخمصه اخیر وویجر تأثیر نامطلوبی بر قیمت سهام وویجر داشته است. از جولای 2022، سهام با 0.26 دلار معامله می شود که بیش از 97 درصد از ابتدای سال کاهش یافته است. مشابه واکنش بازارهای عمومی، سرمایه گذاران کریپتو نیز اخیرا دارایی های VGX خود را تخلیه کرده اند. توکن VGX، دارایی دیجیتال اولیه پلت فرم معاملاتی وویجر، در حال حاضر با قیمت 0.20 دلار تغییر می کند، که بیش از 98 درصد از ATH 14.29 دلاری خود حذف شده است.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا