ارزهای دیجیتال

عرضه بیت کوین قدیمی به سمت مشتقات می رود، نهنگ ها موقعیت های طولانی ایجاد می کنند؟

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که عرضه بیت‌کوین قدیمی‌تر از دو سال اخیر به سمت مبادلات مشتقه رفته است، که نشان می‌دهد نهنگ‌ها ممکن است خود را در بازار آتی قرار دهند.

جریان ورودی مبادلات مشتقه از عرضه بیت کوین قدیمی تر از 2 سال افزایش یافته است

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شد، علاقه باز غالب اخیر کاهش یافته است در حالی که برخی از سکه های قدیمی به تازگی به صرافی ها منتقل شده اند.

شاخص مربوطه در اینجا “ورودی مبادلات مشتقه” است که کل مقدار بیت کوین را که در کیف پول های تمام صرافی های مشتقه حرکت می کند، اندازه گیری می کند.

یک نسخه اصلاح شده از این معیار، «باندهای سنی خروجی مصرف شده ورودی»، به ما می‌گوید که سهم افراد از گروه‌های سنی مختلف دارندگان به کل جریان‌های ورودی چقدر بوده است.

گروه های سرمایه گذار مورد علاقه در اینجا کسانی هستند که حداقل 2 سال است که سکه های خود را بدون فروش یا جابجایی (قبلاً) نگه داشته اند.

Looks like the value of the metric has spiked up over the past day | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، جریان مبادلات مشتقه بیت کوین از گروه سرمایه گذار 2 ساله و بالاتر اخیراً افزایش یافته است.

این نشان می دهد که این دارندگان بیت کوین مقادیر قابل توجهی را برای ایجاد موقعیت در بازار مشتقات به صرافی ها منتقل می کنند.

مشخص نیست که آیا این انتقال با هدف باز کردن پوزیشن‌های خرید صورت می‌گیرد یا برای پوشش موقعیت‌های نقطه‌ای با استفاده از شلوارک است.

با این حال، روند در شاخص دیگر، بهره باز، ممکن است نکاتی را در مورد مقصد این جریانات ورودی داشته باشد. این متریک مجموع موقعیت هایی را که در حال حاضر در صرافی های مشتقه باز شده اند اندازه گیری می کند.

اخیراً، نرخ‌های تأمین مالی اندکی منفی بود که نشان می‌دهد سود باز غالباً کوتاه است. اما همانطور که نمودار زیر نشان می دهد، ارزش این اندیکاتور در طول روز گذشته کاهش یافته است.

بهره باز بیت کوین

The value of the indicator seems to have slumped down after rising during the last few days | Source: CryptoQuant

کاهش ارزش بهره باز بیت کوین می تواند نشان دهد که برخی از موقعیت های فروش در حال حاضر بسته شده اند.

اکنون باید دید که آیا بازار در روزهای آینده به سمت یک محیط مسلط طولانی مدت تغییر خواهد کرد یا خیر، زیرا صرافی‌ها جریان‌های بزرگ تازه‌ای مانند اخیر دریافت می‌کنند.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 19.7 هزار دلار شناور است که در هفت روز گذشته 2 درصد کاهش داشته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال ۱۲ درصد کاهش یافته است.

در زیر نموداری وجود دارد که روند قیمت سکه در پنج روز گذشته را نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

The value of BTC hasn't showed much movement during the last few days | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from André François McKenzie on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا