ارزهای دیجیتال

عرضه بیت کوین اکنون در سطوحی مشابه سقوط کووید و پایین ترین سطح ۲۰۱۸ است

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که میزان عرضه بیت‌کوین از دست رفته به سطوحی مشابه در زمان سقوط کووید و پایین‌ترین سطح بازار نزولی ۲۰۱۸ رسیده است.

عرضه بیت کوین در شرایط ضرر پس از آخرین سقوط افزایش می یابد

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شد، عرضه بیت کوین از دست رفته رکورد جدیدی را برای امسال پس از فاجعه FTX ثبت کرده است.

“عرضه در ضرر” شاخصی است که کل مقدار بیت کوینی را که در حال حاضر با ضرر نگهداری می شود اندازه گیری می کند.

این معیار با نگاه کردن به تاریخچه زنجیره ای هر سکه در عرضه در گردش کار می کند تا ببینید آخرین بار به چه قیمتی حرکت کرده است.

اگر این قیمت قبلی برای هر کوین بیشتر از ارزش فعلی بیت کوین بود، آن سکه خاص در حال حاضر در مقداری از دست رفته غیرقابل تحقق است و اندیکاتور آن را محاسبه می کند.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند کاهش میانگین متحرک ۷ روزه عرضه بیت کوین را در طول تاریخ کریپتو نشان می دهد:

The 7-day MA value of the metric seems to have been pretty high in recent days | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، عرضه بیت کوین از دست رفته طی چند روز گذشته به شدت افزایش یافته است زیرا قیمت کریپتو سقوط عمیقی را مشاهده کرده است.

ارزش زیان فعلی یک رکورد جدید برای بازار نزولی 2022 است و همچنین در واقع بالاترین شاخصی است که از زمان رویداد قو سیاه کووید در سال 2020 تاکنون بوده است.

قابل ذکر است، میزان عرضه زیر آب در بازار نیز در اواخر سال 2018، زمانی که بازار نزولی آن چرخه به پایین ترین سطح خود رسید، در سطوح مشابه بود.

اگر همان روندی که در پایین ترین سطح قبلی وجود داشت در حال حاضر نیز ادامه داشته باشد، آنگاه آخرین ارزش های زیان بالا ممکن است حاکی از آن باشد که بازار اکنون به اندازه کافی عمیق برای پایین آمدن کاهش یافته است.

با این حال، حتی اگر این الگو دنبال شود، به این معنی نیست که ممکن است درد سرمایه گذاران تمام شود. همانطور که از نمودار مشخص است، در نزولی 2018-2019، بازار عمدتاً به سمت پایین حرکت کرد و همچنین قبل از بازگشت مقداری باد صعودی به بیت کوین، اوج دیگری از ارزش های زیان مشابه را تشکیل داد.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 16.4 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 18 درصد کاهش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 15 درصد کاهش یافته است.

نمودار زیر روند قیمت سکه را در پنج روز گذشته نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

Looks like the value of the crypto has recovered a bit since the crash below $16k | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Jonathan Borba on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا