ارزهای دیجیتال

عرضه بلندمدت بیت کوین ATH را پس می گیرد، بازگشت محکومیت؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

داده‌ها نشان می‌دهند که عرضه بلندمدت بیت‌کوین مجدداً افزایش یافته و رکورد جدیدی را ثبت کرده است، که نشان می‌دهد ممکن است اعتقاد به بازار در حال بازگشت باشد.

عرضه دارنده بلندمدت بیت کوین از فروش وحشت FTX بهبود می یابد

طبق آخرین گزارش هفتگی Glassnode، دارندگان بلندمدت بیت کوین اکنون حدود 72.3 درصد از کل عرضه در گردش را در اختیار دارند. گروه “دارنده بلندمدت” (LTH) یکی از دو گروه اصلی در بازار بیت کوین است و شامل تمام سرمایه گذارانی است که حداقل 155 روز پیش سکه های خود را نگه داشته اند، بدون اینکه آنها را از کیف پول خود جابجا کرده یا به فروش رسانده باشند.

مطالب مرتبط: صلیب طلایی بیت کوین NVT هنوز در منطقه «بیش از حد خرید» است، نوسانات باید دنبال شود؟

“دارندگان کوتاه مدت” (STHs) طرف دیگر بازار را تشکیل می دهند. از نظر آماری، هر چه سرمایه‌گذاران سکه‌های خود را طولانی‌تر نگه دارند، احتمال فروش آن‌ها در هر نقطه کمتر می‌شود. بنابراین، LTH ها گروه مصمم تر از این دو هستند و گاهی اوقات به آنها «دست الماسی» بازار می گویند.

«عرضه LTH» شاخصی است که مقدار کل بیت کوینی را که این HODLers به ​​طور کلی در حال حاضر در کیف پول خود حمل می کنند اندازه گیری می کند. در اینجا نموداری است که روند این معیار را در چند سال گذشته نشان می دهد:

Looks like the value of this metric has seen an increase in recent days | Source: Glassnode's The Week Onchain - Week 50, 2022

همانطور که نمودار بالا نشان می دهد، LTH های بیت کوین یک روند انباشت قوی را بین ماه جولای و اوایل نوامبر نشان دادند که باعث شد عرضه آنها به ارتفاع جدیدی برسد. با این حال، سقوط به دلیل سقوط صرافی کریپتو FTX روند را کاملاً معکوس کرد زیرا این دارندگان به‌سرعت شروع به حذف دارایی‌های خود کردند.

این کاهش در شاخص نشان می دهد که سقوط حتی این دارندگان مصمم را به وحشت انداخته و سکه های خود را بفروشند. اما در چند هفته اخیر، جزر و مد بار دیگر تغییر کرده است. از آنجایی که بازار به سمتی معامله می‌شود، عرضه LTH افزایش ثابتی را مشاهده می‌کند که نشان می‌دهد این سرمایه‌گذاران دوباره به انباشتگی بازگشته‌اند.

این معیار اکنون به طور کامل کاهش به دلیل شکست FTX را دنبال کرده و بالاترین رکورد جدید خود را 13.9 میلیون بیت کوین تعیین کرده است که مربوط به حدود 72.3 درصد از کل عرضه در گردش است.

آستانه 155 روزه منبع این رگه جدید انباشتگی را در ژوئن و ژوئیه سال جاری بازگرداند، زمانی که رویداد کاهش اهرم به دلیل سقوط 3AC رخ داد.

این افزایش جدید در عرضه LTH به این معنی است که عقیده در میان این HODLers بیت کوین در حال بازگشت است، چیزی که از نظر تاریخی برای قیمت در دراز مدت صعودی بوده است.

نمودار قیمت بیت کوین

BTC seems to have bounced back from yesterday's fall | Source: BTCUSD on TradingView

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 17.2 هزار دلار معامله می شود که در هفته گذشته 1 درصد افزایش یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا