ارزهای دیجیتال

صندوق بازنشستگی کانادا ضرر 150 میلیون دلاری سلسیوس را حذف کرد، معتقد است که آنها “خیلی زود” وارد رمزنگاری شده اند

یکی از مدیران بزرگ صندوق بازنشستگی کانادایی، سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیون دلاری در پلتفرم وام‌دهی کریپتو شبکه سلسیوس را به‌عنوان زیان کامل رد کرده است و انتظار دارد پلتفرم CeFi که زمانی پرمخاطب بود، بسته شود.

بر اساس گزارشی از فایننشال تایمز، این صندوق دومین صندوق بزرگ در کانادا است و نشان داده است که رد آن نشان‌دهنده تصمیم سریع صندوق‌ها برای قرار گرفتن در معرض دارایی‌های کریپتو است.

“ناامیدی” صندوق کانادا

طبق گزارش تایمز، Caisse de dépôt et placement du Québec یا CDPQ، دومین صندوق بازنشستگی بزرگ کانادا در کشور است که بیش از 300 میلیارد دلار صندوق در کبک را مدیریت می کند. بر اساس این گزارش، سهام صندوق در سلسیوس “از روی احتیاط” حذف شد، که نشان می دهد صندوق هیچ انتظاری از شبکه سلسیوس ندارد که به ظاهر بهبودی دست یابد.

این اقدام کمتر از یک سال پس از آن صورت می‌گیرد که صندوق سرمایه‌گذاری خود در درجه سانتیگراد را نشان‌دهنده «اعتقاد» آن در فناوری بلاک چین توصیف کرد و به‌عنوان دومینوی ناگوار دیگری در سقوط درجه سانتیگراد عمل کرد. رئیس اجرایی صندوق، چارلز ایموند، گفت که صندوق “خیلی زود وارد بخشی شد که در حال گذار بود، با تجارتی که باید رشد بسیار سریع را مدیریت می کرد.”

در حالی که این صندوق نسبت به معیارها عملکرد بهتری داشت، اما همچنان در شش ماه منتهی به ژوئن زیان نزدیک به 8 درصد را ثبت کرد. ایموند افزود: “شش ماه اول سال بسیار چالش برانگیز بود… چه درجه سانتیگراد باشد یا هر سرمایه گذاری دیگری، نیازی به گفتن نیست که وقتی آن را حذف می کنیم، از نتیجه ناامید می شویم و خوشحال نیستیم.”

Celsius token (CEL) has seen a major slide that is commensurate with the general consensus of the platform's future, despite a recent pump. | Source: CEL-USD on TradingView.com

حالت سلسیوس

دقیقاً مانند سقوط پر سر و صدا و سرفصل Terra Luna، درجه سانتیگراد مطمئناً سرمایه گذاران جدیدتر ارزهای دیجیتال را با طعم بدی در دهانشان خواهد گذاشت. وقتی صحبت از CDPQ به میان می‌آید، تایمز گزارش داده است که فروپاشی درجه سانتیگراد برای کنار گذاشتن غول بازنشستگی کانادا در مورد سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت کریپتو کافی است و در عین حال به چشم‌انداز بلندمدت پیرامون فناوری بلاک‌چین خوش‌بین است.

در همین حال، با گشودن رشته‌ها، برای درجه سانتیگراد از خوب به بد به زشت (و بدتر) تبدیل شده است. در روزهای اخیر، مشخص شد که الکس ماشینسکی، بنیانگذار سلسیوس، استراتژی معاملاتی این شرکت را در اوایل سال به دست گرفت. این خبر در حالی منتشر می‌شود که سلسیوس در پرونده ورشکستگی خود با یک قاضی نیویورکی کار می‌کند، قاضی اخیراً مجوز فروش بیت‌کوین استخراج‌شده را برای کمک به پرداخت هزینه عملیات به این شرکت داده است.

Featured image from Pixabay, Charts from TradingView.com
The writer of this content is not associated or affiliated with any of the parties mentioned in this article. This is not financial advice.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا