ارزهای دیجیتال

صلیب طلایی بیت کوین NVT هنوز در منطقه “بیش از حد خرید” است، نوسانات دنبال می شود؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

داده‌ها نشان می‌دهد که صلیب طلایی بیت‌کوین NVT هنوز در منطقه «بیش از حد خرید» است، که نشانه‌ای از این است که ممکن است نوسانات بیشتری برای این ارز دیجیتال وجود داشته باشد.

بیت کوین NVT طلایی صلیب همچنان در ارزش بالایی است

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شد، دارندگان طولانی مدت BTC اخیراً سکه های خود را جابجا کرده اند. «نسبت NVT» شاخصی است که نسبت بین ارزش بازار بیت کوین و حجم معاملات در زنجیره (هر دو به دلار) را اندازه گیری می کند. آنچه این معیار به ما می‌گوید این است که آیا ارزش ارز دیجیتال (ارزش بازار) با توانایی تراکنش سکه (حجم) قابل مقایسه است یا خیر.

وقتی ارزش متریک بالا باشد، به این معنی است که BTC در حال حاضر بیش از حد ارزش گذاری شده است، زیرا حجم معاملات در مقایسه با ارزش بازار پایین است. از سوی دیگر، مقادیر پایین نشان می‌دهد که ارز دیجیتال ممکن است در حال حاضر کمتر از ارزش‌گذاری شده باشد.

“NVT Golden Cross” شاخصی است که روندهای بلند مدت (MA 30 روزه) و کوتاه مدت (MA 10 روزه) نسبت NVT را برای شناسایی بالا و پایین در متریک مقایسه می کند. اکنون نموداری وجود دارد که روند صلیب طلایی NVT را در چند سال گذشته نشان می دهد:

Looks like the value of the metric seems to have been high in recent days | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا می بینید، این کوانت مناطق «بیش از حد خرید» و «بیش از حد فروش» را در صلیب طلایی بیت کوین NVT مشخص کرده است. هر زمان که این معیار ارزشی بیش از 2.2 داشته باشد، به این معنی است که ممکن است ارز دیجیتال در حال حاضر بیش از حد قیمت داشته باشد. همانطور که نمودار نشان می دهد، سکه معمولاً یک اثر نزولی را مشاهده می کند که نشانگر در این منطقه باشد.

شرایط “کم قیمت” در منطقه ای رخ می دهد که صلیب طلایی BTC NVT دارای مقادیر کمتر از -1.6 است. در تصویر، نمودار «خواب تعدیل‌شده عرضه» نیز وجود دارد، شاخصی که به ما می‌گوید آیا دارندگان بلندمدت در حال فروش هستند یا خیر.

به نظر می رسد LTH ها اخیراً احتمالاً در میزان زیادی از فروش شرکت کرده اند. این معیار بر صلیب طلایی NVT تأثیر دارد که در چند هفته گذشته نیز افزایش یافته است. این شاخص اکنون در منطقه ای است که بیش از حد خرید شده است، که نشان می دهد بیت کوین ممکن است به زودی شاهد نوسانات نزولی باشد.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 17 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 2 درصد کاهش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش دارایی دیجیتال 1 درصد افزایش یافته است. نمودار زیر روند قیمت سکه در پنج روز گذشته را نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

BTC seems to have plunged during the last day | Source: BTCUSD on TradingView

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا