ارزهای دیجیتال

صرافی های رمزنگاری خروجی عظیم بیت کوین را ثبت کردند، این نشان دهنده چیست؟

رشد صرافی‌های بیت‌کوین و کریپتو در طول سال‌ها نشان‌دهنده تحول این صنعت است. صرافی‌ها حیاتی‌ترین کسب‌وکارهایی بوده‌اند که از پروتکل‌های بلاک چین و کریپتو پشتیبانی می‌کنند. علاوه بر این، صرافی‌ها که توسط چهره‌های برتر صنعت هدایت می‌شوند، اکثر برندهای نمادین در اکوسیستم کریپتو را در خود جای داده‌اند.

از روزهای اولیه بیت کوین تاکنون، صرافی های رمزنگاری به طرق مختلف تکامل یافته و رشد کرده اند و اعتماد کاربران را به خود جلب کرده اند. با این حال، همه چیز در یک چشم بر هم زدن ترش شده است و کاربران اعتماد خود را به صرافی های رمزنگاری از دست داده اند. فروپاشی FTX سرایت خود را در فضای کریپتو گسترش داده است و اکثر صرافی های رمزنگاری را به پایین کشیده است.

بیت کوین بالاترین خروجی صرافی از سال 2018 را به ثبت رساند

این هفته پس از فروپاشی FTX، خروج گسترده ای از بیت کوین از صرافی های رمزنگاری را ثبت کرد. داده های اخیر Glassnode نشان می دهد که بیت کوین به سرعت از مبادلات خارج می شود. بر اساس این گزارش، کاربران و سرمایه گذاران تمام بیت کوین هایی را که از سال 2018 به صرافی ها سرازیر شده اند، خارج کرده اند.

قیمت بیت کوین برای افزایش BTCUSDT در Tradingview.com تلاش می کند

از زمان ورشکستگی FTX، در درجه اول به دلیل سوء مدیریت دارایی، تقاضا برای بازارهای بیت کوین با حضانت شخصی و نقطه محور افزایش یافته است. این اقدام هرگز در تمام بازارهای نزولی قبلی که بیت کوین زنده مانده است، ثبت نشده است.

بیت کوین تنها دارایی نبود که برداشت های عظیمی را ثبت کرد. استیبل کوین‌هایی مانند BUSD و USDC نیز در هفت روز گذشته خروجی عظیمی از صرافی‌ها ثبت کردند. داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که تعداد زیادی از استیبل کوین‌های خروجی به کیف‌پول‌های خود نگهبانی منتقل شده‌اند. اطلاعات Santiment این گزارش را تایید کرد.

طبق گفته Santiment، در اوایل سال 2022 جریان ثابتی از استیبل کوین‌ها مانند USDC، BUSD و USDT به بازار ارزهای دیجیتال وجود داشت.

ارزش بازار استیبل کوین به 134.07 میلیارد دلار افزایش یافت و همزمان با ورود سکه ها، بیت کوین به اوج خود رسید. با این حال، از زمان افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه ژوئن، اوضاع تغییر کرده است.

علاوه بر این، پس از اینکه بایننس برنامه های خود را برای تبدیل USDC به BUSD فاش کرد، بازار استیبل کوین ها در حال ثبت تغییرات گسترده در دارایی ها بوده است.

خود حضانت راهی برای رفتن است: گزارش Santiment

سانتیمنت تاکید کرد که بحران اخیر به همه می آموزد که از خود سرپرستی بپذیرند. بازار آموخته است که در افزایش خروج USDC و BUSD از مبادلات منعکس شده است.

چندین شرکت و سرمایه گذار ارزهای دیجیتال با گرمای ناشی از سقوط FTX روبرو هستند. به عنوان مثال، شرکت سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز Multicoin Capital نزدیک به یک میلیارد دلار از دارایی‌های نگهداری شده در FTX را از دست داد. میزان آسیب در فضای کریپتو و خروج گسترده دارایی ها و کاهش ارزش سوالاتی را در ذهن همه ایجاد کرده است. بسیاری در تعجب هستند که آیا ارز دیجیتال هنوز زنده است یا مرده.

شاید هنوز امیدی وجود داشته باشد زیرا فضای کریپتو از ضربات مشابه جان سالم به در برده است. فروپاشی Mt.Gox یکی از رویدادهایی است که تأثیری آبشاری بر صنعت کریپتو گذاشت. فروپاشی Terra نیز تأثیر مشابهی بر رمزارزها داشت.

Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا