ارزهای دیجیتال

شرکت های عمومی استخراج بیت کوین تقریباً سکه های فروش ندارند

شرکت های عمومی استخراج بیت کوین با کاهش قیمت بیت کوین بین سنگ و مکان سختی گیر کرده اند. از آنجایی که جریان نقدی آنها به میزان قابل توجهی کاهش یافته بود، آنها به فروش BTC روی آوردند تا بتوانند با هزینه های عملیات خود ادامه دهند. ذخیره عظیم بیت کوین که این ماینرهای عمومی در طول سال باورنکردنی 2021 جمع آوری کرده بودند، اکنون راه خود را به بازار باز کرده است. اما سکه‌هایشان به سرعت تمام می‌شود.

استخراج کنندگان بیت کوین سکه ها را تخلیه می کنند

طی سه ماه گذشته، گزارش‌هایی مبنی بر تخلیه هزاران بیت‌کوین توسط ماینرهای بیت‌کوین منتشر شده است. حجم بیت کوین فروخته شده نگران کننده بود زیرا بیشتر از تولید ماینرها در یک ماه بود.

در 2 سپتامبر، شرکت تجمیع داده های بلاک چین CryptoQuant فاش کرد که استخراج کنندگان بیت کوین حدود 4586 بیت کوین را در 3 روز فروخته اند. در آن زمان، قیمت بیت کوین کمی بالاتر از 20000 دلار بود و ارزش دلاری فروش را در آن زمان به بیش از 93 میلیون دلار رساند.

در ماه جولای، ماینرهای عمومی بیت کوین 5700 بیت کوین را فروختند. این روند تا ماه آگوست ادامه خواهد داشت زیرا ماینرها همچنان سوالات بیشتری را بارگذاری می کنند. در هفته سوم آگوست، آنها بیش از 6000 بیت کوین را تخلیه کردند.

استخراج کنندگان عمومی بیت کوین با فروش ذخیره بیت کوین خود توانسته اند از ورشکستگی جلوگیری کنند. با این حال، ذخیره بیت کوین آنها بی انتها نیست و سکه های آنها برای فروش تمام می شود.

موجودی ماینرها رو به پایان است

استخراج کنندگان عمومی بیت کوین اکنون بخش سالمی از ترازنامه خود را در این مرحله فروخته اند. فروش با توجه به وضعیت بازار قابل درک بوده است، اما ماینرها اکنون با مشکل دیگری روبرو هستند و آن این واقعیت است که BTC آنها برای فروش تمام می شود.

از آنجایی که آنها بیشتر از آنچه که تولید کرده اند بیت کوین می فروشند، موجودی آنها ضربه خورده است. شرکت‌هایی که بیشترین آسیب را متحمل شده‌اند Marathon Digital و Hut 8 بوده‌اند. در پایان 31 مارس، قبل از شروع فروش BTC، هر دوی این ماینرها دارای مانده‌های زیادی بودند. در سه ماه گذشته، Marathon Digital بیش از 60 درصد از دارایی های BTC خود را به همراه Stronghold فروخته است. Hut 8 حدود 40٪ از دارایی های خود را فروخته است، در حالی که Core Scientific حدود 33٪ فروخته است.

ماینرهای بیت کوین

Miners running out of BTC to sell | Source: Arcane Research

با این حال، همه ماینرها این روند را دنبال نکرده اند. در واقع، برخی از ماینرها این زمان را برای افزایش دارایی های خود صرف کرده اند. Riot Blockchain نمونه‌ای از استخراج‌کننده عمومی بیت‌کوین است که دارایی خود را در 3 ماه گذشته تقریباً 100% افزایش داده است. Cleanspark همچنین حدود 15 درصد افزایش در موجودی BTC خود را ثبت کرد.

علیرغم اینکه این ماینرها مجبورند مقادیر زیادی بیت کوین بفروشند، اکثریت آنها از نظر مالی خوب هستند. تنها شرکتی که در لیست شاهد مشکلات مالی عمیق است، Stronghold است و این به این واقعیت مربوط می شود که این شرکت برای شروع، مقدار زیادی از موجودی BTC را نداشت.

Featured image from Vecteezy, charts from Arcane Research and TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا