ارزهای دیجیتال

شرکت تحت حمایت Huobi نتوانست نزدیک به 18 میلیون دلار از بورس FTX برداشت کند

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

شعله های سوزان ناشی از سقوط FTX با گسترش خسارات در سراسر بازار و صنعت کریپتو ادامه دارد. FTX به حال خود رها شده است زیرا سایر شرکت ها به دلیل حجم بدهی های متحمل شده توسط صرافی نمی توانند کمک کنند. بایننس در ابتدا قصد کمک داشت، اما بعداً اذعان کرد که این وضعیت فراتر از توانش است.

در همین حال، آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهد که شرکت کریپتو درگیر برای فصل 11 ورشکستگی اعلام کرده است. بحران FTX بسیاری از شرکت‌های رمزنگاری را دچار بدهی و ضرر کرده است، از جمله شرکت تابعه Huobi، Hbit Limited.

Hbit Limited در یک اعلامیه رسمی فاش کرد که در برداشت 18.1 میلیون دلار از دارایی های سپرده شده در FTX شکست خورده است.

بر اساس این اعلامیه، 13.2 میلیون دلار از کل ارزش باقی مانده در FTX متعلق به مشتریان Hbit است. این به این دلیل است که شرکت دارایی ها را بر اساس درخواست های تجاری مشتریان در FTX سپرده گذاری کرد. 4.9 میلیون دلار باقی مانده متعلق به Hbit Limited است.

با این حال، این شرکت اعلام کرد که به دنبال کمک حقوقی خواهد بود و اقدامات لازم را برای بازیابی دارایی‌ها از صرافی سقوط کرده ارز دیجیتال دنبال خواهد کرد.

بحران مالی قریب الوقوع برای Hbit

بر اساس اعلام Hbit، این مشکل ممکن است بر عملکرد مالی آن تأثیر منفی بگذارد، اگر بر اساس آن حل نشود. با این حال، نشان داد که این رویداد بر سایر عملیات تجاری گروه Huobi تأثیر نمی گذارد زیرا Hbit یک نهاد جداگانه است. بنابراین، خطوط مختلف کسب و کار گروه به فعالیت روزمره خود ادامه خواهند داد.

ترس سرایت ناشی از سقوط FTX به سایر صرافی‌های ارز دیجیتال سرایت کرده است زیرا اکثریت آنها با افزایش فشار فروش مواجه هستند. Crypto.Com یکی از صرافی های رمزنگاری است که با چنین چالش هایی مواجه است.

CRO، توکن بومی Crypto.com، پس از فروش گسترده از زمان شکست FTX، 45 درصد کاهش یافته است. این با شایعاتی شروع شد مبنی بر اینکه صرافی ارز دیجیتال ممکن است قربانی بحران نقدینگی مداوم باشد. اما مدیر عامل Crypto.Com، کریس مارشالک، این شایعات را رد کرد و ادعا کرد که آنها 990 میلیون دلار از FTX دریافت کرده اند.

Marszalek به کاربران اطمینان داد که Crypto.Com ترازنامه قوی دارد. او افزود که قرار گرفتن شرکتش در معرض صرافی تازه فروپاشیده حداکثر 10 میلیون دلار است.

به روز رسانی در مورد بحران FTX

بر اساس پرونده ورشکستگی FTX، ارزش دارایی های این صرافی بین 10 تا 50 میلیارد دلار است. همچنین بیش از 130 شرکت وابسته را در سراسر جهان فهرست کرده است. بسیاری از شرکت های وابسته روز جمعه به پرونده ورشکستگی در دلاور پیوستند.

بحران FTX چرخش ناگهانی وقایع را برای Sam Bankman-Fried به همراه داشت که به برخی از شرکت‌های رمزنگاری کمک کرد تا از مشکلات مالی خود در اوایل امسال خلاص شوند. در همین حال، روز شنبه، FTX تایید کرد که چند ساعت پس از تشکیل پرونده ورشکستگی، دسترسی غیرمجاز به حساب‌هایش وجود داشته است.

این خبر واکنش‌هایی را در مورد اینکه آیا صرافی هک شده است یا یک فرد داخلی وجوه را به سرقت برده است، برانگیخت. در حالی که مقدار پول درگیر هنوز مشخص نیست، شرکت تحلیلی Elliptic تخمین زد که 477 میلیون دلار از صرافی مفقود شده است. در همین حال، FTT 97.19 درصد از ارزش خود را از زمان بحران از دست داده است و اکنون با قیمت 1.804 دلار معامله می شود.

FTT همچنان به کاهش FTTUSDT در Tradingview.com ادامه می دهد
Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا