ارزهای دیجیتال

شراکت پلاگین-محیط آب و هوا: توانمندسازی جامعه امروزی با سیستم های هواشناسی هوشمند و قابل اعتماد

آب و هوای جهانی در مقایسه با سرعت تغییرات طبیعی در گذشته به سرعت در حال تغییر است. و با تغییرات اقلیمی، اتفاقاتی که قبلاً دیده نشده بود که می توانست مانع بسیاری از عملیات های روزمره در جامعه شود، بسیار رایج می شود.

به عنوان مثال، دمای جهانی تقریباً 1.8 درجه فارنهایت بین سال‌های 1901 و 2016 افزایش یافته است. دمای بالا در حال بدتر شدن است و انواع مختلفی از بلایای مکرر را ایجاد می‌کند – امواج گرما، طوفان، سیل، خشکسالی و غیره. آب‌وهوای گرم‌تر نیز جوی ایجاد می‌کند که جمع‌آوری، حفظ می‌شود. و رطوبت بیشتری را تخلیه کنید، الگوهای آب و هوا را به گونه ای تغییر دهید که مناطق مرطوب مرطوب تر و مناطق خشک خشک تر شوند. افزایش خشکسالی، سیل‌های شدید و طوفان‌ها باعث نگرانی‌های بهداشتی و ایمنی عمومی زیادی شده است.

همچنین، افزایش غیرقابل پیش بینی بودن الگوهای آب و هوا خطراتی را برای فعالیت های وابسته به آب و هوا – از جمله کشاورزی، مسافرت، آموزش، ورزش و غیره به همراه دارد. با توجه به اینکه برخی از این فعالیت ها بر رفاه اجتماعی و اقتصادی جوامع ما تأثیر می گذارد. افزایش غیرقابل پیش بینی بودن در آب و هوا چالش های مهمی را برای جمعیت در سطح جهان ایجاد می کند.

در حالی که آب و هوای غیرقابل پیش‌بینی تهدیدی برای فعالیت‌های روزانه به شمار می‌رود، همه چیز عذاب و داماد نیست. مشارکت‌های منحصربه‌فرد با استفاده از پیش‌بینی هوشمند آب و هوا و پروتکل‌های غیرمتمرکز انتقال داده، راه‌اندازی فناوری‌هایی را ممکن می‌سازد که می‌توانند تغییرات آب و هوا یا هر رویداد مرتبط را در زمان واقعی نشان دهند. این نوآوری ها به ذینفعان این امکان را می دهد تا الگوهای آب و هوایی را که ممکن است بر فعالیت های آنها تأثیر بگذارد، تأیید کنند و نحوه تعامل جامعه با شرایط آب و هوایی همیشه در حال تغییر را بهبود بخشد.

برای برجسته کردن اهمیت مشارکت‌های منحصربه‌فرد در باز کردن پتانسیل سیستم‌های مدیریت آب و هوای هوشمند، اجازه دهید به شراکت اخیراً منعقد شده Plugin-Ambient Weather و چرایی اهمیت آن نگاهی بیندازیم.

Plugin-Ambient Weather Partnership: چرا مهم است

با افزایش تقاضا برای پیش‌بینی دقیق آب‌وهوا در فعالیت‌های روزانه، شراکت آب و هوای Plugin-Ambient گزینه‌های بیشتری در مورد ایستگاه‌های هواشناسی هوشمند برای خانه‌ها، مشاغل، مزارع و موارد دیگر در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین، این مشارکت به اعضای شبکه امکان تبدیل شدن به ارائه دهندگان داده را می دهد.

با توجه به اینکه آب و هوای محیط در سطح جهانی در دسترس است، این مشارکت به کاربران ایستگاه های هواشناسی هوشمند آب و هوای محیط اجازه می دهد تا در جمع آوری داده های مربوط به آب و هوا شرکت کنند و جوایز آن را مطالبه کنند.

شایان ذکر است: معیارهای اساسی که یک کاربر برای شرکت در مورد استفاده Plugin WFN به عنوان ارائه‌دهنده داده باید رعایت کند عبارتند از: داشتن برق بی وقفه و وای فای و فضای بیرونی برای نصب ایستگاه هواشناسی محیطی. این پیش شرط ها انتقال یکپارچه داده ها را از طریق یک سنسور محیطی تایید شده تضمین می کند.

Plugin-Ambient Weather Partnership: کاربران چگونه می توانند شرکت کنند

افراد یا سازمان‌هایی که به سیستم‌های هواشناسی هوشمند علاقه دارند و مایلند بخشی از پروژه Plugin WFN باشند، ابتدا باید سیستم هواشناسی هوشمند Ambient Weather را خریداری کنند. پس از دریافت و نصب ایستگاه هوشمند پیش بینی آب و هوا، کاربر باید جلو رفته و دستگاه خود را به پورتال پلاگین متصل کند. فرآیند ثبت نام شامل تولید یک “applicationkey” و “apikey” برای ثبت دستگاه جدید است.

پس از ایجاد کلیدهای API مناسب برای دستگاه خود، کاربران باید بررسی کنند که آیا حسگرهای آنها داده ها را به پورتال ambientweather.net منتقل می کند یا خیر. پس از آن، کاربران باید کلید برنامه، کلید اصلی، طول جغرافیایی، طول جغرافیایی، کشور، ایالت، شهر، کد پستی و آدرس کیف پول دستگاه خود را به پورتال پلاگین ارسال کنند. اگر داده ها رضایت بخش باشد، تیم پلاگین گره کاربر را تایید می کند.

پس از تأیید، کاربر باید 1000 PLI و 5000 XDC برای ثبت نام به عنوان ارائه‌دهنده داده برای Plugin WFN به اشتراک بگذارد. پس از انجام موفقیت آمیز شرط بندی، کاربر یک شناسه دستگاه WFN تأیید شده برای گره خود دریافت می کند که به حسگر کاربر امکان می دهد داده های مربوط به آب و هوا را برای پروژه Plugin WFN جمع آوری کند. پس از آن، کاربر می تواند پاداش خود را برای ارائه داده های مربوط به آب و هوا مطالبه کند.

کاربران علاقه مند می توانند روند گام به گام جزئیات را در اینجا مشاهده کنند.

مزایای احتمالی Plugin-Ambient Weather Partnership چیست؟

افزایش ابزار برای داده های پیش بینی آب و هوا

پیش از این، سیستم‌های اطلاعاتی آب و هوا برای جمع‌آوری داده‌ها بر سیستم‌های رادار و ماهواره‌ای توزیع شده تکیه می‌کردند. در حالی که داده ها مفید بوده اند، ماهیت کلی داشته اند، بنابراین دامنه آن را محدود کرده است. به ویژه، چنین داده‌هایی فاقد جنبه‌های دقیق و بی‌درنگ هستند که به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا انتخاب‌های آگاهانه‌تری داشته باشند.

از سوی دیگر، پیش‌بینی‌های عمومی آب و هوا از سیستم‌های راداری توزیع‌شده، داده‌های خامی را تولید می‌کنند که برای بسیاری از کاربران نهایی نسبتاً گران، گیج‌کننده و غیرقابل دسترسی است. داده‌های خام اغلب در ایستگاه‌های هواشناسی در فرودگاه‌ها، سازمان‌های دولتی و مؤسسات دانشگاهی تودرتو هستند. همچنین، داده‌ها از طریق نقاط پایانی که توسط سازمان‌های متمرکزی مانند اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA)، سازمان ملی هوانوردی و فضایی (ناسا)، سازمان جهانی هواشناسی و غیره کنترل می‌شوند، برای عموم منتشر می‌شوند. در زمان واقعی نیستند و ممکن است پیچیده باشند، نیاز به کمک متخصص برای هضم داده ها برای کاربران نهایی معمولی دارد.

با این حال، شراکت آب و هوای Plugin-Ambient این مشکلات را حل می کند. پلاگین با سنسورهای غیرمتمرکز پیش‌بینی آب و هوا (که از طریق راه‌حل‌های هوشمند Ambient آب و هوا امکان‌پذیر شده است)، داده‌های بسیار دانه‌ریزی را جمع‌آوری می‌کند که قبل از آپلود در بلاک چین PLI به صورت رمزنگاری امضا شده‌اند. به لطف مشارکت، کاربران داده می توانند منشأ داده ها را با بررسی مختصات برچسب گذاری شده با داده ها تأیید کنند.

علاوه بر این، ماهیت غیرمتمرکز و در عین حال بسیار قابل اعتماد داده های جمع آوری شده پیش بینی آب و هوا، دقت، دسترسی و کاربر پسند بودن داده های آب و هوا را افزایش می دهد. همچنین هزینه های داده های آب و هوایی را کاهش می دهد. سهولت استفاده و دسترسی آسان به داده‌های آب و هوایی بسیار دقیق و قابل تأیید، استقلال را به کاربران نهایی می‌دهد که قبلاً نمی‌توانستند داده‌ها را بدست آورند و تصمیمات مناسب بگیرند. افزایش دسترسی به داده ها فرصت هایی را برای موارد استفاده متعددی ایجاد می کند که از ماهیت متنوع داده های آب و هوایی استفاده می کند. برخی از نمونه های منحصر به فرد عبارتند از بیمه محصول و تدارکات.

کاهش اثرات مرتبط با آب و هوا در سطح جهانی

شراکت Plugin-Ambient آب و هوا همچنین مزایا و هم افزایی هایی را باز می کند که پتانسیل قابل توجهی برای کاهش اثرات مرتبط با آب و هوا دارند. با داده های بسیار دقیق و منشأ بهبود یافته، این مشارکت کلید بازگشایی کارایی در کشاورزی، کنترل بیماری، حفاظت از محیط زیست، عملیات های بشردوستانه و نظامی و کاهش چالش های مرتبط با آب و هوا را دارد.

به عنوان مثال، در کشاورزی، داده های بسیار ریز که توسط این مشارکت ممکن شده است، به کاهش چالش هایی که سیستم تولید کشاورزی را تحت فشار قرار می دهند، کمک می کند. شایان ذکر است، پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که بخش کشاورزی تا سال 2050 باید تقریباً 9.8 میلیارد نفر را تغذیه کند. همراه با افزایش جمعیت، اثرات نامطلوب زیست‌محیطی متعددی وجود دارد که فشار قابل‌توجهی بر بهره‌وری مناطق قابل کشت قبلی با ارزش وارد می‌کند. پیش بینی می شود با توجه به شرایط آب و هوایی شدید پیش بینی شده و افزایش اثرات گرمایش جهانی، این گونه ها افزایش پیدا کنند.

با این وجود، سیستم‌های تولید مواد غذایی می‌توانند از داده‌های بسیار دقیق و دانه‌ای بهره ببرند که با مشارکت Plugin و Ambient آب و هوا به دست می‌آید.

به عنوان مثال، کشاورزان و ارائه دهندگان مواد غذایی می توانند از جهات مختلف از داده های آب و هوایی دقیق و در زمان واقعی بهره مند شوند. به طور خاص، داشتن داده های بسیار دانه ای در مورد الگوهای آب و هوا به تولیدکنندگان مواد غذایی کمک می کند تا قبل، در طول و بعد از چرخه تولید خود تصمیمات دقیق بگیرند. با توجه به تغییرات اقلیمی که کشاورزان و پرورش دهندگان را ملزم به واکنش سریعتر و هوشمندانه تر به تغییرات می کند، تمرکززدایی مبتنی بر داده ها در پیش بینی آب و هوا (همانطور که در پلاگین – مشارکت آب و هوای محیط مشاهده می شود) می تواند پیش بینی ها را بهبود بخشد و انتخاب نژاد را در محیط های تولید پویا بهبود بخشد. بهبود در انتخاب نژاد منجر به افزایش بهره وری خواهد شد.

از سوی دیگر، داده‌های غیرمتمرکز جمع‌آوری‌شده از طریق حسگرهای آب و هوای Ambient پتانسیل بهبود مسائل انسانی و امنیت ملی مرتبط با تغییرات آب و هوا را دارد. با فاجعه‌بارتر شدن بلایای طبیعی و جابجایی جمعیت‌های بزرگ، آژانس‌های امنیت ملی در کشورهای مختلف مجبورند برای بهینه‌سازی واکنش خود به رویدادهای نامطلوب اقلیمی به داده‌های هوشمند و بسیار دقیق تکیه کنند.

به عنوان مثال، در سیل های آخرالزمانی اخیر در جنوب آسیا، داده های بسیار دقیق جمع آوری شده توسط Plugin می تواند به سهامداران کلیدی کمک کند تا آماده سازی و واکنش به چنین بلایایی را بهبود بخشند. به طور خاص، داده‌های بسیار دقیقی که در زمان واقعی به دست می‌آیند می‌تواند به آژانس‌های امنیتی اجازه دهد تا منابع (تامین مواد غذایی، نیروی انسانی و تجهیزات) را در جایی که قبل، در حین و بعد از یک بلای طبیعی بیشتر مورد نیاز است، اختصاص دهند. برنامه ریزی بهبود یافته می تواند به نجات جان انسان ها و جلوگیری از سوء استفاده از منابع حیاتی در چنین رویدادهایی کمک کند.

مدل سنجش حس به عنوان یک سرویس (SEaaS).

امروزه شبکه های قابل توجهی از حسگرها در حال استفاده هستند. و پتانسیل زیادی در داده های جمع آوری شده توسط این گره ها در سطح جهانی وجود دارد. مدل SEaas چه ایستگاه های هواشناسی که تغییرات جوی را ردیابی می کنند یا ردیاب های حمل و نقل، پتانسیل ایجاد جریان های درآمد غیرفعال و همچنین تامین منابع برای شرکت های مهم را دارد.

در این زمینه، شراکت Plugin-Ambient Weather با استفاده از بلاک چین و حسگرهای راه دور که توسط راه‌حل‌های آب و هوای هوشمند آب و هوای محیط به کار می‌روند، در فضای SEaaS پیشگام است. از طریق این مشارکت، کاربران در شبکه آب و هوای محیطی می‌توانند از شراکت برای کسب برخی مزایا استفاده کنند. از سوی دیگر، مشوق‌های ارائه‌شده، و شیوه‌های خودکار جمع‌آوری و انتقال داده‌ها، صحت و قابل تأیید بودن داده‌های جمع‌آوری‌شده از طریق پلاگین و تنظیم آب و هوای محیط را تضمین می‌کند.

در حالی که این مشارکت، هم افزایی های مرتبط با داده های پیش بینی آب و هوا را باز می کند، همچنین پتانسیل موجود در راه حل های استفاده از قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک چین و گره های داده غیرمتمرکز را برجسته می کند. همچنین احتمالاتی را که ارائه دهندگان داده های غیرمتمرکز و بلاک چین می توانند با اطمینان از تأیید صحت داده ها بدون بررسی و بررسی مجدد صحت داده ها توسط سازمان های متمرکز، برجسته می کند.

در نهایت، یک فضای SEaas پر جنب و جوش به باز کردن اقتصادهای جدید و بهبود مزایای سازمان ها، دولت ها و کل جامعه کمک می کند.

افکار نهایی

با تغییرات فزاینده و الگوهای آب و هوایی غیرقابل پیش بینی، صنایع بیشتری با چالش هایی مواجه می شوند که قبلا دیده نشده بود. برخی از این صنایع نقش های بسیار مهمی در جامعه ما ایفا می کنند و کاهش اثرات آب و هوایی ناشی از آن بسیار مهم است. اگرچه راه‌حل‌های متعددی برای تغییرات آب و هوایی و اثرات آن وجود دارد، فناوری غیرمتمرکز جایگاه پیشرو در ارائه نتایج پایدار دارد.

در راستای این دیدگاه‌ها، مشارکت بین Plugin و آب و هوای محیط، داده‌های آب و هوایی دقیق، قابل تأیید و بسیار دقیق را تضمین می‌کند. این داده‌ها، که در زمان واقعی استفاده می‌شوند، بینش‌های مهمی را برای هدایت فعالیت‌های حیاتی در کشاورزی، کنترل بیماری، ابتکارات بشردوستانه، حفاظت از محیط زیست و غیره ارائه می‌دهند. صنایع وابسته

با این حال، مشارکت Plugin-Ambient آب و هوا کمک قابل توجهی به توانمندسازی جامعه امروزی از طریق داده های آب و هوای دقیق و قابل تأیید می کند.

برای اطلاعات بیشتر لطفا به لینک های زیر مراجعه کنید:

آ). پلاگین

ب). آب و هوای محیطی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا