ارزهای دیجیتال

شتاب ماهانه بازار خرس بیت کوین به بدترین حد خود می رسد

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

برای بسیاری از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین که با آن زندگی می‌کردند، علیرغم کاهش سطح پایین‌تر از اوج به پایین، این زمستان ارز دیجیتال نسبت به بازار نزولی ۲۰۱۸ دردناک‌تر است. از منظر حرکت ماهانه، روند نزولی در حال حاضر قوی‌ترین روند ثبت شده است. بیایید نگاهی به این بیندازیم که این به چه معناست و در مقایسه با بازار کجاست.

ورود MACD به بدترین زمستان رمزنگاری در تاریخ اشاره دارد

به عنوان یک طبقه دارایی سوداگرانه، ارزهای رمزپایه بی ثبات هستند – به شدت توسط سفته بازی و دو قطب مخالف حرص و ترس هدایت می شوند. نمی توان انکار کرد که بازار فعلی یکی از ترسناک ترین بازارها از زمان پیدایش بیت کوین است. این ارز در پی بحران مالی 2008 متولد شد و ارز دیجیتال برتر اکنون با اولین رکود بالقوه خود مواجه است.

سیاست پولی قبلی به طبقه دارایی اجازه شکوفایی و رشد می داد، در حالی که سیاست فعلی باعث شده است که قیمت ها در کوتاه مدت به طور قابل توجهی کاهش یابد. بر اساس LMACD، نتیجه، احتمالاً بدترین بازار نزولی در تاریخ بیت کوین است.

Monthly bearish momentum is the strongest ever | Source: BTCUSD on TradingView.com

LMACD نسخه لگاریتمی نشانگر واگرایی همگرایی میانگین متحرک است. ابزار اصلی توسط جرالد آپل در اواخر دهه 1970 ساخته شد، در حالی که این نسخه بهترین استفاده را برای مقایسه حرکت تاریخی دارد.

هنگام مشاهده LMACD ماهانه برای BTCUSD، خط صفر چین نشان می دهد که در سال 2018، بیت کوین هرگز حتی به قلمرو خرس نرسیده است. در طول این بازار نزولی، خط MACD به رنگ آبی نیز در پایین‌ترین نقطه تاریخ قرار دارد. خط سیگنال به رنگ نارنجی هرگز زیر خط صفر حرکت نکرده است و به خوبی می تواند در این چرخه این کار را انجام دهد.

آیا روند صعودی بیت کوین رسما به پایان رسیده است؟

با توجه به شاخص میانگین جهت و هر نشانگر حرکت جهت، خرس‌ها قوی‌تر از همیشه هستند و برای طولانی‌ترین زمان در کریپتو دست بالا را داشته‌اند.

سقوط به زیر 20 نشان دهنده پایان یک روند است، که به طور بالقوه نشان می دهد که روندی که در سال 2015 شروع شد، اکنون واقعاً به پایان رسیده است. صعود مجدد به بالای 20 پس از سقوط به زیر آن، باید به تایید روند صعودی جدید کمک کند.

BTCUSD_2022-12-19_14-53-08

The bull trend has ended, but will a new one begin? | Source: BTCUSD on TradingView.com

اگرچه ADX نشان می‌دهد که روند صعودی هرگز در سال 2018 به پایان نرسیده است، قدرت روند ضعیف‌تر به طور کلی توضیح می‌دهد که چرا بازده‌های ناشی از پایین‌ترین سطح سال 2018، تقریباً مشابه رالی از پایین‌ترین نرخ سال 2015 نبودند، که قدرت قابل توجهی در پشت خود داشت. .

با از بین رفتن روند صعودی، زمانی که گاوها کنترل را دوباره به دست می‌آورند و روند جدیدی شکوفا می‌شود، می‌تواند بسیار پایدارتر از آنچه در چند سال گذشته در کریپتو شاهد بودیم باشد.

دنبال کردن @TonySpilotroBTC در توییتر یا به تلگرام TonyTradesBTC بپیوندید تا بینش روزانه منحصر به فرد بازار و آموزش تحلیل تکنیکال را کسب کنید. لطفا توجه داشته باشید: محتوا آموزشی است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. تصویر برجسته از iStockPhoto، نمودارها از TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا