ارزهای دیجیتال

شاخص‌های آلت‌کوین در حالی که سرمایه‌گذاران آلت‌های بیت کوین را تغییر می‌دهند، شکست می‌خورند

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

داده‌ها نشان می‌دهند که شاخص‌های مختلف آلت‌کوین در بازار کریپتو در هفته گذشته شکست خورده‌اند، زیرا سرمایه‌گذاران برای بیت کوین آلت‌های دیگری را تغییر داده‌اند.

با مبارزه آلتکوین ها، تسلط بیت کوین و استیبل کوین ها افزایش می یابد

طبق آخرین گزارش هفتگی Arcane Research، بازار ارزهای دیجیتال اخیراً کاهش همبسته‌ای را مشاهده کرده است، اما آلت‌کوین‌ها ضربه قابل توجهی را متحمل شده‌اند. «شاخص‌های آلت کوین» در اینجا به گروه‌هایی از آلت‌کوین‌ها اشاره دارد که بر اساس ارزش بازار تقسیم می‌شوند. محبوب‌ترین شاخص‌ها شامل «کلاه‌های بزرگ»، «کلاه‌های متوسط» و «کلاه‌های کوچک» است. همانطور که از نام آنها پیداست، آنها سکه هایی را از بخش های مختلف بخش پوشش می دهند.

در اینجا نموداری وجود دارد که نشان می‌دهد این شاخص‌های آلت‌کوین با ارزش بازار و همچنین بیت‌کوین در ماه گذشته چگونه عمل کرده‌اند:

The values of all these assets seem to have gone down in recent days | Source: Arcane Research's Ahead of the Curve - December 20

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، اخیراً بازار ارزهای دیجیتال یک همبستگی درونی قوی نشان داده است، زیرا آلت کوین ها در 30 روز گذشته عمدتاً ریتم نزدیکی را با بیت کوین حفظ کرده اند. این همبستگی به ویژه در فروش هفته گذشته مشهود بود، زیرا همه شاخص‌های آلت‌کوین در کنار BTC به شدت کاهش یافتند.

پس از این کاهش اخیر، شاخص کل سرمایه در ماه 2 درصد زیر آب است، در حالی که بیت کوین در این دوره هنوز اندکی در سبز است. هر دو شرکت‌های متوسط ​​و کوچک ضررهای زیادی را متحمل شده‌اند، زیرا بازدهی آنها در 30 روز گذشته به ترتیب 7- و -9 درصد بوده است.

این تفاوت در عملکرد بین آلت کوین ها و بیت کوین نشان می دهد که سرمایه گذاران سرمایه گذاری های خود را از آلت های مخاطره آمیز به یک گزینه نسبتا امن تر در بیت کوین برگردانده اند. همچنین به نظر می رسد که بزرگ ترین آلت کوین ها هنوز هم از سوی دارندگان علاقه مند هستند، زیرا بازده آنها چندان دور از بیت کوین نبوده است.

داده‌های «تسلط»، معیاری که درصدهای کل ارزش بازار کریپتو را که در حال حاضر توسط کوین‌های مختلف ارائه می‌شود، پیگیری می‌کند، نشان می‌دهد که سهم ترکیبی بیت کوین و استیبل کوین اخیراً افزایش یافته است:

تسلط بیت کوین + استیبل کوین

Looks like the value of the metric has sharply surged recently | Source: Arcane Research's Ahead of the Curve - December 20

این رشد 1.2 درصدی در تسلط ترکیبی این دو بخش، شواهد بیشتری را نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران اخیراً ترجیح می‌دهند از Alts خارج شوند.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین در حدود 16800 دلار معامله می شود که در هفته گذشته 5 درصد کاهش یافته است.

نمودار قیمت بیت کوین

BTC has displayed a stale price action during the last few days | Source: BTCUSD on TradingView

تصویر برجسته از Art Rachen در Unsplash.com، نمودارها از TradingView.com، Arcane Research

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا