ارزهای دیجیتال

سیگنال پایین: این نسبت بیت کوین به پایین ترین حد چهار سال گذشته کاهش می یابد

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهند که نسبت بیت‌کوین به پایین‌ترین مقدار از فوریه ۲۰۱۹ رسیده است، چیزی که ممکن است نشان دهد که پایین‌ترین قیمت برای چرخه فعلی نزدیک است.

نسبت بیت کوین SOPR به پایین ترین حد خود رسیده است که از 4 سال پیش دیده نشده است

همانطور که یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره کرد، نسبت SOPR در حال حاضر فقط 0.53 ارزش دارد. «نسبت سود خروجی صرف شده» (SOPR) شاخصی است که به ما می گوید که آیا سرمایه گذاران بیت کوین به طور کلی در حال حاضر با سود یا زیان می فروشند.

دو گروه سرمایه گذار اصلی در بازار بیت کوین وجود دارد، “دارندگان کوتاه مدت” (STHs) و “دارندگان بلند مدت” (LTHs). STH ها شامل همه دارندگانی است که کمتر از 155 روز سکه های خود را نگه داشته اند، در حالی که LTH ها سرمایه گذارانی هستند که سکه های خود را برای مدت طولانی تر از این مقدار آستانه غیر فعال نگه داشته اند.

اکنون، معیاری به نام “نسبت SOPR” وجود دارد که نسبت بین مقادیر SOPR را برای LTH ها و STH ها اندازه گیری می کند. وقتی این اندیکاتور دارای مقدار بیشتر از 1 باشد، به این معنی است که LTH ها در حال حاضر سود بیشتری نسبت به STH ها دریافت می کنند. از سوی دیگر، مقادیر زیر 1 نشان می دهد که STH ها در مقدار بیشتری از سود قرار گرفته اند.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند نسبت SOPR بیت کوین را در طول کل تاریخ ارز دیجیتال نشان می دهد:

The value of the metric seems to have declined recently | Source: CryptoQuant

همانطور که نمودار بالا نشان می دهد، نسبت SOPR بیت کوین به طور تاریخی در طول بازارهای نزولی به زیر مقدار 1 رفته است. دلیل این امر این است که دارندگانی که در دوره صعودی قبلی خرید کرده‌اند، به آرامی به LTH ها بالغ می‌شوند، در حالی که گروه STH از سرمایه‌گذارانی تشکیل می‌شود که با قیمت‌های پایین‌تر و نزولی خرید کرده‌اند.

در طول خرس، هر دو گروه دارنده به طور کلی متوجه ضرر می شوند، اما از آنجایی که STH ها سکه های خود را با قیمت های نسبتاً پایین تری خریداری می کنند، ضرر آنها کمتر است. معکوس در روندهای صعودی اتفاق می افتد، زیرا LTH هایی که در چرخه پایین خرید کرده اند، سود زیادی جمع می کنند، و بنابراین نسبت SOPR به مقادیر بالاتر از 1 می رسد.

اخیراً این اندیکاتور به مقدار 0.53 کاهش یافته است که نشان دهنده کاپیتولاسیون در مقیاس بزرگ از LTH ها است. ارزش فعلی کمترین مقدار از فوریه 2019 است، یعنی زمانی که پایین‌ترین مقدار چرخه قبلی مشاهده شد. این می تواند به این نکته اشاره کند که پایین ترین سطح بازار نزولی کنونی نیز ممکن است نزدیک باشد، اگر قبلاً وارد نشده باشد.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 16800 دلار شناور است که در هفته گذشته 4 درصد کاهش یافته است.

نمودار قیمت بیت کوین

Looks like BTC has shown boring price action in the last few days | Source: BTCUSD on TradingView

تصویر برجسته از Jievani Weerasinghe در Unsplash.com، نمودارها از TradingView.com، CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا