ارزهای دیجیتال

سیگنال های شاخص کلیدی پایین. Ethereum Core Devs Back EIP-4844

سقوط FTX نیز اثر خود را بر قیمت اتریوم (ETH) گذاشته است. طی 30 روز گذشته، اتر افت حدود 20 درصدی را ثبت کرده است. در زمان انتشار، قیمت 1171 دلار بود، درست بالاتر از سطح حمایت حیاتی 1100 دلار.

در کوتاه مدت، قیمت اتریوم در 1171 دلار پشتیبانی شده است. با این حال، اگر مقاومت کلیدی در 1230 دلار در چند روز آینده شکسته نشود، آزمایش مجدد سطح 1100 دلار ممکن است روی کارت باشد.

قیمت اتریوم، نمودار 1 ساعته. منبع: TradingView

یک شاخص مهم روی زنجیره برای بیت کوین نشان می دهد که لزوماً چنین نیست. از آنجایی که بازار کریپتو به شدت به بیت‌کوین به‌عنوان بزرگ‌ترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار وابسته است، کاهش بیت‌کوین نیز می‌تواند به معنای افزایش سرعت آلت‌کوین‌ها به رهبری اتریوم باشد.

همانطور که صرافی ارزهای دیجیتال ByBit در تحلیل خود از بازار امروز اشاره می کند، MVRV (نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی) دارندگان بیت کوین کوتاه مدت برای اولین بار در این چرخه از دارندگان بلندمدت (HODLers) فراتر رفته است.

MVRV دوره‌هایی از سرخوشی بازار را نشان می‌دهد که ارزش بازار به‌طور قابل‌توجهی بالاتر از ارزش تحقق‌یافته بود، یعنی مبنای هزینه برای خرید بیت‌کوین. این تحلیل می‌گوید: «این می‌تواند نشان‌دهنده شکل‌گیری پایین احتمالی باشد، به‌ویژه زمانی که معامله‌گران جهت‌دهی بهتر از HODLers با اعتقاد قوی عمل می‌کنند».

کراس های MVRV
کراس های MVRV. منبع: یادداشت ها

اتریوم: EIP-4844 در ماه مارس پیاده سازی می شود؟

در همین حال، سرمایه گذاران اتریوم می توانند منتظر اخبار بسیار مثبت باشند. همانطور که تیم بیکو به طور خلاصه بیان کرد، توسعه دهندگان اتریوم در حال تلاش برای افزودن EIP-4844 (همچنین به عنوان proto-danksharding) هستند. این یک پیشنهاد مقیاس‌پذیری بسیار مورد انتظار در ارتقاء شبکه اصلی آینده است.

اینکه آیا EIP-4844 در ماه مارس با شانگهای عرضه خواهد شد در حال حاضر در انتظار است. با این حال، می‌توان در 8 دسامبر تصمیم گرفت. این زمانی است که ACD بعدی، آخرین مورد در سال 2022 برگزار می‌شود. بیکو اظهار داشت که “خیلی خوب است که سال را با مشخصات نهایی شانگهای به پایان برسانیم”.

تاکنون، EIP-3651 (CoINBASE گرم)، EIP-3855 (بیانیه PUSH0)، EIP-3860 (کد آغازین محدود و شمارنده) و EIP-4895 (خروج فشار زنجیره ای Beacon به عنوان عملیات) برای هارد فورک شانگهای اتریوم تضمین شده است. .

EIP-4844 برای معرفی یک قالب تراکنش جدید به نام تراکنش تکه تکه در نظر گرفته شده است. این اجازه می دهد تا داده ها خارج از زنجیره ذخیره شوند و به طور موقت توسط گره های اتریوم قابل دسترسی باشند.

لیام هورن، مدیر عامل OP Labs، توسعه دهنده Optimism که از رول آپ استفاده می کند، بیان که هزینه های L2 می تواند بسیار ارزان تر شود. هورن گفت: «این یک تغییر دهنده بازی برای نقشه راه جمع‌آوری محور است، زیرا ممکن است هزینه‌ها 100 برابر کاهش یابد.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم نظر داد در EIP-4844 به شرح زیر:

این اولین گام بسیار مهم برای کاهش شدید هزینه‌ها در L2 است، که به مقرون به صرفه شدن آن برای تعداد بسیار بیشتری از کاربران کمک می‌کند تا به‌جای تکیه بر واسطه‌های cefi، مستقیماً از برنامه‌های زنجیره‌ای استفاده کنند.

دیروز، گسترده‌ترین تعهد در میان تمام تیم‌های توسعه‌دهنده این بود که EIP-4895 باید به سرعت اتفاق بیفتد، ایده‌آل در حدود مارس. آنها چیزهای دیگری هم دارند [the Ethereum client teams] به طور موازی روی آن کار می‌کنند، و اگر این‌ها می‌توانند در همان زمان به نتیجه برسند، ما باید آن‌ها را هم بگنجانیم، اما برداشت‌ها مسیر را هدایت می‌کنند.» بیکو خلاصه کرد.

در همان زمان Beiko تأیید کرد که EIP-4844 دومین چیز مهم است. بنابراین، اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، proto-dankharding هنوز این شانس را دارد که در هارد فورک شانگهای ادغام شود.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا