ارزهای دیجیتال

سیگنال نزولی: چرا فروش ماینر بیت کوین ممکن است ادامه یابد؟

ماینرهای بیت کوین از زمان آغاز روند نزولی آن را متحمل شده اند. آنها شاهد کاهش شدید جریان نقدینگی در ماشین‌هایشان بودند که آنها را مجبور کرد به دنبال راه‌های دیگری برای تامین مالی عملیات خود باشند. واکنش طبیعی به این امر این بود که ماینرهای عمومی در ذخایر بیت کوین خود فرو بروند و شروع به فروش بیت کوین کنند تا عملیات خود را ادامه دهند. برای مدتی به نظر می رسید که استخراج کنندگان به دلیل بهبود قیمت، فروش خود را متوقف کنند، اما ثابت شده است که اینطور نیست.

استخراج کنندگان بیت کوین بیشتری را تخلیه می کنند

ماینرهای بیت کوین برای اولین بار در ماه می، بیشتر از آنچه استخراج کرده بودند، بیت کوین فروخته بودند. سپس همین روند تا ژوئن ادامه یافت، زمانی که ماینرها هزاران بیت کوین را برای پوشش هزینه های عملیاتی و سایر هزینه ها فروختند. به نظر می رسد این روند در ماه ژوئن نیز به پایان نرسید، زیرا ماینرها به فروش سکه ادامه دادند.

داده‌ها نشان می‌دهد که ماینرهای بیت‌کوین تنها در ماه جولای ۵۷۰۰ بیت‌کوین فروخته‌اند که بزرگترین فروش تاکنون بوده است. این ماینرهای بیت کوین بار دیگر بیشتر از آنچه که در واقع تولید کرده بودند، بیت کوین فروخته بودند. در مجموع، گزارش شده است که 3470 بیت کوین در ماه تولید شده است، به این معنی که آنها 50 درصد بیشتر از آنچه استخراج کرده بودند، بیت کوین فروختند.

این ماینرهای بیت کوین در طول یک ماه که برخی مجبور شدند به دلیل افزایش دما فعالیت خود را متوقف کنند، فروش بیشتری داشتند. با این حال، یکی از آن معدنچیان توانسته بود با کسب درآمد بیشتر از فروش اعتبارات انرژی به دولت تگزاس نسبت به استخراج معدن، آن را تغییر دهد. بزرگترین فروشندگان CoreScientific با 1970 BTC و BitFarms با 1600 BTC حذف شدند.

BTC recovers above $24,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

روند خرس برای بیت کوین

ماینرهای بیت کوین اغلب از بزرگترین نهنگ های بازار هستند. این بدان معنی است که هر اقدامی که آنها در رابطه با پرتفوی خود انجام دهند اغلب می تواند بر بازار تأثیر بگذارد. هنگامی که ماینرها مجبور به فروش بیت کوین خود نیستند، مشخص است که قیمت دارایی دیجیتال همچنان در حال افزایش است و برعکس زمانی که آنها سکه های خود را تخلیه می کنند، صادق است.

این فروش‌ها همگی به دلیل کاهش درآمدی است که به صورت روزانه به دست می‌آید، و با عدم افزایش چشمگیر درآمد ماینرها، انتظار می‌رود که ماینرها مجبور به فروش باشند. درآمد روزانه ماینرها در هفته گذشته تنها با رشد 1.58 درصدی کاهش یافت و درآمدی معادل 21.89 میلیون دلار داشت.

اگر قرار باشد در این روند فروش معکوس شود، ماینرهای بیت کوین باید جریان نقدی بیشتری را از فعالیت های استخراج خود ببینند. با این حال، از آنجایی که قیمت پایین باقی می‌ماند، این ماینرها از نظر دلاری نسبت به چند ماه پیش کمتر متوجه می‌شوند، در حالی که هزینه‌هایی مانند برق و ماشین‌آلات ثابت یا حتی در برخی موارد بالاتر است.

Featured image from Analytics Insight, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش‌های بازار، به‌روزرسانی‌ها و توییت‌های خنده‌دار گاه به گاه…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا