ارزهای دیجیتال

سیگنال نزولی بیت کوین: نهنگ هایی با 1000-1000 BTC سپرده گذاری در صرافی ها

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که جریان‌های مبادله بیت‌کوین از نهنگ‌هایی که بین ۱ تا ۱۰ هزار بیت‌کوین در اختیار دارند اخیراً افزایش یافته است، نشانه‌ای که می‌تواند برای قیمت ارز دیجیتال نزولی باشد.

پس از صعود به بالای 24 هزار دلار، جریان ورودی صرافی بیت کوین افزایش یافت

همانطور که در یک پست CryptoQuant اشاره شده است، به نظر می رسد نهنگ های BTC با بین 1 تا 10 هزار بیت کوین اخیراً پشته بزرگی را به صرافی ها ارسال کرده اند.

“ورودی صرافی” شاخصی است که کل مقدار بیت کوینی را که به کیف پول تمام صرافی های متمرکز (اعم از نقطه ای و مشتقات) منتقل می شود، اندازه گیری می کند.

هنگامی که ارزش این متریک افزایش می یابد، به این معنی است که تعداد زیادی سکه در حال حاضر به صرافی ها سپرده می شود. بسته به اینکه چه تعداد از این صرافی ها به صرافی های لحظه ای منتقل می شوند، چنین روندی می تواند برای قیمت بیت کوین نزولی باشد زیرا سرمایه گذاران معمولاً برای اهداف فروش به این صرافی ها ارسال می کنند.

از سوی دیگر، مقادیر پایین این اندیکاتور نشان می دهد که در حال حاضر فروش کمی در بازار در جریان است. بنابراین، این نوع روند می تواند برای ارزش سکه خنثی یا صعودی باشد.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند ورودی همه مبادلات بیت کوین را در چند روز گذشته نشان می دهد:

The value of the metric seems to have spiked up recently | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، جریان ورودی همه صرافی های بیت کوین در چند روز گذشته مقادیر زیادی را ثبت کرده است. آخرین جهش اندکی پس از افزایش قیمت بیت کوین به بالای 24 هزار دلار رخ داد.

نمودار در واقع یک نسخه اصلاح شده از اندیکاتور را نشان می دهد که به نام “باندهای ارزش خروجی ورودی – مصرف شده” نامیده می شود، که به ما می گوید چه سهمی در کل جریان های ورودی از هر یک از دارندگان اندازه های مختلف در بازار حاصل می شود.

به نظر می‌رسد سرمایه‌گذارانی که 1 تا 10 هزار بیت کوین در اختیار دارند، در دو روز گذشته حرکت ویژه‌ای به سمت مبادلات داشته‌اند. دارندگان متعلق به این گروه نهنگ ها هستند، بنابراین روند فعلی می تواند نشان دهد که نهنگ ها ممکن است در حال برنامه ریزی برای تخلیه باشند.

با این حال، همانطور که قبلا ذکر شد، این اندیکاتور جریان های ورودی را برای مبادلات نقدی و مشتقه در نظر می گیرد. بخش بزرگی از آخرین ورودی‌ها به مبادلات مشتقه تعلق گرفت، که نشان می‌دهد نهنگ‌ها ممکن است در برابر موقعیت‌های نقطه‌ای خود محافظت کنند.

با این وجود، بخش قابل توجهی از کل ورودی‌ها به مبادلات نقدی اختصاص یافت، بنابراین ممکن است مقداری از فروش از این نهنگ‌ها همچنان در بازار ادامه داشته باشد.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 23.8 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 2 درصد افزایش یافته است.

نمودار قیمت بیت کوین

Looks like the value of the crypto has come down during the past day | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Thomas Bonometti on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا