ارزهای دیجیتال

سیگنال نزولی بیت کوین: نسبت نهنگ صرافی در حال افزایش است

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که نسبت نهنگ مبادلات بیت‌کوین اخیراً افزایش یافته است، چیزی که ممکن است برای قیمت کریپتو نزولی باشد.

نسبت نهنگ صرافی بیت کوین در هفته های اخیر افزایش یافته است

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شده است، ارزش فعلی نسبت نهنگ BTC نشان می دهد که نهنگ ها هنوز مقادیر زیادی می فروشند.

«نسبت نهنگ مبادله» شاخصی است که نسبت بین مجموع ده تراکنش برتر بیت کوین به مبادلات و کل جریان های ورودی مبادلات را اندازه می گیرد.

به عبارت ساده‌تر، آنچه این معیار نشان می‌دهد این است که چه مقدار از کل جریان ورودی به مبادلات توسط نهنگ‌ها انجام می‌شود (فرض می‌شود که ده تراکنش بزرگ از نهنگ‌ها باشد).

وقتی مقدار نسبت بالا باشد، به این معنی است که نهنگ ها در حال حاضر بخش بزرگی از جریان ورودی را جبران می کنند. چنین روندی می تواند نشانه ای از دامپینگ این دارندگان بزرگ باشد و از این رو می تواند برای کریپتو نزولی باشد.

مطالب مرتبط | Glassnode: بیت کوین LTH هایی که در طول سال های 2017-2020 خریده اند هنوز فروخته نمی شوند

از سوی دیگر، مقادیر پایین این معیار می‌تواند نشان دهد که نهنگ‌ها در حال حاضر با نرخ مناسبی به فروش می‌رسند. این می تواند برای قیمت BTC خنثی یا صعودی باشد.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند نسبت نهنگ مبادلات بیت کوین را در چند سال گذشته نشان می دهد:

Looks like the value of the indicator has been going up recently | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، نسبت نهنگ صرافی بیت کوین در هفته های اخیر در حال افزایش بوده است.

به نظر می رسد این افزایش از زمانی شروع شده است که سکه به زیر سطح حمایت 20 هزار دلاری سقوط کرد. پس از این تصادف، بخش بزرگی از بازار به زیر آب رفت و پس از آن افزایش تخلیه نهنگ ها می تواند نشان دهد که آنها در حال حاضر در مرحله تسلیم هستند.

مطالب مرتبط | تورم به بالاترین حد خود در ۴۰ سال اخیر رسید، آیا بیت کوین و اتریوم دوباره سقوط خواهند کرد؟

کوانت خاطرنشان می‌کند که اگرچه این فروش سنگین نهنگ‌ها می‌تواند در کوتاه‌مدت برای قیمت کریپتو نزولی باشد، اما می‌تواند نشانه‌ای از نزدیک شدن به کف باشد.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 19.4 هزار دلار شناور است که در هفت روز گذشته 3 درصد کاهش داشته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 27 درصد کاهش یافته است.

نمودار زیر روند قیمت سکه را در پنج روز گذشته نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

The value of the crypto seems to have been going down over the last few days | Source: BTCUSD on TradingView

به نظر می رسید که بیت کوین در هفته پیش یا بیشتر از 20 هزار دلار بالاتر می رفت، اما طی چند روز گذشته، سکه بار دیگر به پایین تر از سطح حرکت کرد.

Featured image from Karl-Heinz Müller on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا